Новини
Веб-додаток «Візуальна історія Хмельницького» розкаже про історію міста
Сьогодні в Хмельницькій міській раді презентували інтерактивний веб-додаток «Візуальна історія Хмельницького». Інтерактивний веб-додаток розроблено Texty.org.ua в межах проекту «Ініціатива з розвитку аналітичних центрів», який виконує міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні спільно із Хмельницькою міською радою. Веб-додаток повністю створений за грантові кошти міжнародних донорських організацій. Автори - Денис Губашов та Євгенія Дроздова.
«Завдяки візуалізації користувачі можуть більше дізнатись про історію міста: простежити, як змінювалось місто та розростались його межі. На візуалізації позначені всі історичні будівлі міста, історичні карти міста, а про пам’ятки історії та архітектури можна дізнатись із їх описів та переглянути фото. Загалом у додатку понад 2000 будівель і пам’яток», - зазначив міський голова Олександр Симчишин.
Також міський голова подякував за співпрацю українському незалежному суспільно-політичному та аналітичному інтернет-виданню Texty.org.ua, провідному науковому співробітнику Хмельницького обласного краєзнавчого музею, сектору охорони культурної спадщини і туризму Хмельницької міської ради Сергію Єсюніну та комунальному підприємству «Хмельницькінфоцентр».
Переглянути інтерактивну карту можна за посиланням https://texty.org.ua/d/2021/khmelnytskyi_history/ або у розділі «Туристу» на сайті міської ради.
Веб-додаток дасть можливість користувачам, аналізуючи відкриті дані:
- візуалізувати будівлі та об’єкти історико-культурної спадщини міста;
- покращити вільний доступ до інформації міської ради;
- отримувати актуальну статистику та цікаву інформацію для дослідників історико-культурної спадщини міста.
«Візуальна історія Хмельницького» створена на основі відкритих даних та використовує набори відкритих даних, оприлюднені на Геопорталі та веб-порталі відкритих даних Хмельницької міської ради:
- Історико архітектурний опорний план;
- Реєстр будинків управляючих компаній.
Візуалізація може стати адвокаційним майданчиком для пам’яткоохоронного та краєзнавчого руху міста та дозволить як його мешканцям, так і гостям більше дізнатись про складну історію міста та уявити, який вигляд мав Хмельницький і як змінювався протягом останніх 200 років своєї історії.
Цільовою аудиторією такого веб-додатку є насамперед жителі міста, в тому числі студенти, учні, які вивчають і досліджують історію, та гості, що подорожують Хмельницьким. Таке представлення історії буде легко сприйматися учнями, особливо в період навчання онлайн.