Новини
В міській раді відбулось чергове засідання робочої групи по зарибленню водойм у м. Хмельницькому
Під час чергового засідання члени робочої групи розглянули пропозиції Інституту рибного господарства. Відповідно до висновку експертів, центральна водойма міста – водосховище на р. Південний Буг щорічно потребує зариблення 30 тисяч екземплярів товстолоба, 1000 – білого амуру та 2600 – карпа (сазана) вагою 100 грам та хижої риби: судак, щука, сом у кількості 9400 екземплярів вагою 5 грам.
Щодо водойми у мікрорайоні Озерна вона потребує зариблення товстолобом – 450 кг, білий амур – 60 та короп – 120 кг, хижака – в кількості 110 екземплярів, вагою 5 гр.
В результаті обговорення вирішили проводити зариблення водойм двічі на рік: короп, амур – восени, хижу рибу – навесні.
Ми будемо виконувати рекомендації профільного інституту, тому управління екології та контролю за благоустроєм міста в короткі терміни має провести закупівлю риби, щоб встигнути пустити зарибок до кінця осені, - наголосив заступник міського голови Анатолій Нестерук.
Також під час наради розглянули питання боротьби з браконьєрами. Присутні дійшли згоди, що на Південному Бузі будуть регулярно проводити спільні рейди з працівниками рибоохоронного патруля, управління патрульної поліції та з представниками міської ради.
Наша мета провести комплекс заходів, який дозволить в майбутньому проводити на наших водоймах всеукраїнські змагання з риболовного спорту, - відзначила керуюча справами виконавчого комітету Юлія Сабій.
Щодо покращення стану водойм відзначили необхідність розчистки річки Плоскої та проведення просвітницької роботи щодо популяризації спортивної риболовлі та збереження екосистеми.