Новини

В медичних закладах Хмельницького можна безкоштовно зробити щеплення від дифтерії та правця

Стартувала кампанія з вакцинації від дифтерії та правця “Вакциновані - значить захищені”. Хмельничани можуть безкоштовно у свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра зробити щеплення. У центрах первинної медико-санітарної допомоги міста є якісна і безпечна вакцина в достатній кількості - більше 10 тис. доз вакцини для профілактики дифтерії, кашлюку та правця, 1125 доз вакцини АДП для дітей 6-річного віку та 29,5 тис. доз вакцини АДП-м для підлітків та дорослого населення.

Щеплення від дифтерії повинні отримувати всі - і діти, і дорослі протягом усього життя, кожні 10 років. Дітям роблять щеплення вакциною АКДП в 2, 4 і 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять в 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років - АДП-м. Далі необхідно вакцинуватися вакциною АДП-м повторно кожні 10 років. Тобто, якщо останнє щеплення проти дифтерії отримано у 16 років, наступне потрібно зробити в 26. І так далі кожні десять років.

В Хмельницькому станом на 1 липня поточного року достатньо високий рівень охоплення щепленнями проти дифтерії та правцю дітей до 1 року – майже 85%, дітей у 18 місяців – близько 80%. Але чим старше діти, тим нижчий рівень охоплення вакцинацією: у 6 років – 41%, в 16 років – 35,6%, дорослі – 27,4%.

Чому важливо, щоб більшість людей були вакциновані? Якщо 95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не пошириться територією країни, навіть якщо буде завезене з іншої держави. Такий імунітет називається «колективним». Колективний імунітет захищає дітей, котрим не можна проводити вакцинацію через постійні чи тимчасові протипоказання. Колективний імунітет може бути сформовано лише в результаті охоплення вакцинацією понад 95% населення.

Яскравий приклад дії колективного імунітету – ситуація із захворюванням на кір в Україні в цілому і в Хмельницькому зокрема. З кінця минулого року до квітня поточного року в місті спостерігалось щомісячне значне зростання захворюваності на кір. З січня по квітень в Хмельницькому було зареєстровано 741 випадок захворювання. Після проведення заходів з посиленої імунізації проти кору у квітні-червні рівень захворюваності значно знизився і в червні тих, хто захворів було всього 49.

Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість у місці ін’єкції або невелике підвищення температури – це звичайне явище. І воно доводить, що вакцина працює і організм формує імунітет.

Пацієнтам слід вакцинуватися до вересня, оскільки з початком навчального року кількість випадків захворювання на інфекційні хвороби зростає, отже ризик виникнення спалаху підвищується.

У разі, якщо дитина не була щеплена з будь-яких причин за віком, батькам необхідно звернутись до педіатра чи сімейного лікаря, з яким підписано декларацію на медичне обслуговування для складання індивідуального графіку профілактичних щеплень.

Якщо дорослі не були раніше вакциновані або у них немає відповідних записів про щеплення - для захисту від дифтерії і правця необхідно триразове щеплення АДП-м. Між першим та другим щепленнями інтервал повинен бути не менше 30 днів і шість місяців між другим та третім щепленнями. Далі необхідно вакцинуватися повторно кожні 10 років.

Закликаємо хмельничан не нехтувати можливістю та захистити себе і близьких від таких небезпечних хвороб як дифтерія та правець.

 

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!