Новини
В Центральній публічній бібліотеці провели літературно-мистецьку подію, присвячену «Енеїді» Котляревського
Літературно-мистецьку годину «НАША «ЕНЕЇДА» влаштували в Центральній публічній бібліотеці. Захід став вшануванням пам’яті корифея української літератури Івана Котляревського. Також подію присвятили 225-й річниці виходу у світ перших частин славнозвісної «Енеїди» — перлини українського поемного письменства.
Разом з тим відбулася і презентація тематичної виставки художніх робіт. Вони належать учням мистецької студії «Малювання як ART-терапія», керівником котрої є відомий український художник Володимир Півень, та вихованцям Хмельницького професійного ліцею.
Пан Володимир, що майстерно володіє словом та вправно відтворює художні образи пензлем, розповів, чому в поемі козаки зображені троянцями, якими науковими фактами та знаннями оперував автор при написанні, яким чином силою літературних методів та форм війну передавали Гомер, Вергілій та Котляревський.
Бібліотекарки ж нагадали учасникам літературно-мистецької години про основні етапи життєвого та творчого шляху Івана Котляревського, як творилася та побачила світ поема «Енеїда» — перша масштабна пам’ятка українського письменства, укладена розмовною українською мовою.
На заході звучали музичні номери, перейняті національними мотивами та відповідним епосі духом колоритності та народної творчості. Розпочали піснею «Їдуть козаченьки» у виконанні Оксани Маліновської та Валентини Українки. Далі їхній дует «Червона ружа» заспівав композиції «Наталка-Полтавка» та «Ой під вишнею».
А ще на творчу годину завітали Володимир Олійник та Ніна Кордонська — місцеві письменники, аби й своєю чергою пошанувати важливу для українського літературного процесу дату. Також відвідав подію і художник Андрій Півень (син пана Володимира), який відзначив важливість створення сучасної форми героїки, адже її так само поширюють інші національні культури, використовуючи для цього малюнки.
Традиційно хвилиною мовчання на заході вшанували пам’ять усіх загиблих в російсько-українській війні захисників. Адже саме завдяки нашим воїнам ми живемо, працюємо, поширюємо та розвиваємо українські літературу й мистецтво.
За інформацією ЦБС Хмельницької міської територіальної громади