Новини

Увага! З 1 листопада встановлено заборону на вилов водних біоресурсів на місцях зимівлі

Зима – найвідповідальніший період у житті риб. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція водних біоресурсів до місця зимівлі (зимувальні ями). Отже, як перезимує риба, як ми її збережемо взимку, залежать і майбутні улови. Рибні запаси необхідно берегти та примножувати.

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста нагадує, що з метою охорони місць зимівлі водних біоресурсів, відповідно до ст. 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», на виконання доручення Державного агентства рибного господарства України № 67 від 19.10.2018 року, наказу Управління Державного Агентства рибного господарства у Хмельницькій області №38 від 30.10.2018 року «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах 2018-2019 р.р.» з 1 листопада 2018 року до початку весняно-літньої заборони на період нересту 2019 року забороняється вилов риби в районі визначених зимувальних ям.

У місті Хмельницькому на річці Південний Буг зимувальні ями визначено:

  • в акваторії площею 3,89 га (у мікрорайоні Гречани);
  • в акваторії площею 3,89 га (150 м від дамби до парку «Острів кохання»).

Управління екології таконтролю за благоустроєм міста закликає всіх рибалок – любителів дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства: любительський лов риби в зимовий період дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків на водоймах загального користування не більше п’яти на рибалку. Добова норма вилову риби становить 3 кг.

У разі здійснення лову риби на рибозимувальних ямах порушники будуть притягуватись до адмінвідповідальності згідно з чинним законодавством.