Новини

У виставковій залі Центральної публічної бібліотеки розгорнули фотовиставку «Ти вдома»

Центральна публічна книгозбірня стала місцем представлення фотовиставки «Ти вдома». Разом з тим тут провели «Живу бібліотеку». Захід організували спільно з ГО «Рівність в дії».

Проєкт, за яким працює ГО «Рівність в дії», покликаний надавати психологічну та юридичну допомогу ВПО, волонтерам та всім, хто перебуває в середовищі пов’язаних проблем. Також допомагає внутрішньо переміщеним особам знайти себе на новій території, акцентуючи, що ВПО — не є тягарем, а є ресурсом на майбутнє.

Фотовиставка знайомить з людьми, що змушені були втікати від війни та звернутися до волонтерських пунктів по допомогу в розв’язанні різних проблем. Згодом вони самі доєдналися до волонтерства і/чи працюють наразі у сфері прийняття рішень, особисто лобіюють свої інтереси.

Зі 100% місцевих волонтерів, розповіли організатори, є 100% інтелігентів. Багато освітян, викладачів, перекладачів, є навіть судді, балетмейстери і люди досить рідкісних професій. У волонтерських пунктах народжується нова нація.

Тож на подію завітали «живі книги». Це люди, котрих змінила війна, яким довелося будувати своє життя по-новому разом з тим докладати зусиль, аби допомагати й іншим. Пані Наталя, котра родом з Донецька, професійно займалася аргентинським танго, має намір навчати танцю і в Хмельницькому. Пан Олег, хмельничанин, представив волонтерський центр «Захист». Попри вік працює там двічі на тиждень, запрошує й інших доєднуватися до цієї справи. Пані Альбіна приїхала з Маріуполя. Працює в центрі, що бореться з домашнім насильством та надає первинну юридичну консультацію. У цьому напрямі працювала й в рідному місті. Пані Леся (Стебло) є ініціаторкою інформаційно-консультативного центру для ВПО, волонтерською справою займається активно та давно. Зауважила, що все, що робиться, вдається втілити завдяки командній роботі, співпраця дає можливість робити дієві зміни в громаді.

Завітали на зустріч й інші люди з особливими історіями, котрі пов’язані з волонтерством та війною. Адже історій людських, цікавих, набагато більше, ніж написано книг. Кожна людина — це книга, у кожного своя історія.

«Книгозбірні стали пунктами збору та надання допомоги, пунктами волонтерства. Відновили послугу «Бібліоняня». Також ми почали проводити заходи у рамках роботи Активного простору. Реалізували проєкт «ВільноХаб». У межах останнього працевлаштовували молодих людей з когорти ВПО. З квітня у бібліотеках стартує новий проєкт. Люди до бібліотек приходили і приходять. Тут знаходять допомогу, підтримку, тут відчувають тишу та спокій», - розповіла заступниця директора ЦБС Світлана Сінькова.

За інформацією Централізованої бібліотечної системи

Хмельницької міської територіальної громади

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!