Новини

У міській раді обговорили проект бюджету на 2019 рік (Інфографіка)

28 листопада у міській раді представили проект бюджету міста Хмельницького на 2019 рік. До обговорення долучилися депутати, головні розпорядники бюджетних коштів та громадськість.  Цьогоріч, бюджетний процес у Хмельницькому розпочався, як ніколи рано. Представленню проекту бюджету передували публічні обговорення бюджетних запитів від розпорядників коштів.

Заступник міського голови Андрій Бондаренко зазначив, що у наступному році з бюджету міста до державного бюджету буде вилучено вдвічі більше коштів, ніж у 2018 році: "Цього року завдяки створенню нових робочих місць та проведенню міською владою роботи щодо детінізації на ринку праці та легалізації  працівників бюджет міста додатково отримав 55 млн. грн. Наступного року, на жаль,  ці кошти будуть вилучені до державного бюджету, як реверсна дотація".

Планується, що бюджет розвитку складатиме 244 млн грн – у базовому бюджеті. Це на рівні базового бюджету минулого року. "Цього року остаточний бюджет розвитку склав 470 млн грн, очевидно, у цьому році він буде трохи меншим, бо щороку доводиться спрямовувати все більше власних коштів громади на покриття видатків, які центральна влада передала на місця без відповідної компенсації з державного бюджету – говорить заступник міського голови Андрій Бондаренко. – На сьогоднішній день додаткових дотацій, субвенцій ні з державного, ні з обласного бюджетів для Хмельницького у проектах не передбачено. Проте сподіваємося, що підтримка у 2019 році буде на кращому рівні, ніж у попередні роки".

Начальник фінансового управління Сергій Ямчук доповів присутнім про особливості бюджету 2019.

«Слід зазначити, що нещодавно у Хмельницькому було прийнято бюджетний регламент та календарний план по формуванню бюджету на 2019 рік, за яким ми по сутті і діяли. Провели попередній аналіз та зібрали пропозиції від розпорядників коштів, на основі яких і сформували проект бюджету міста Хмельницького на 2019 рік», – зазначив Сергій Ямчук.

Підтримали Проект бюджету міста Хмельницького на 2019 рік на і позачерговому засіданні виконавчого комітету. Ухвалювати бюджет будуть депутати на найближчій сесії.
Детальніше про особливості бюджету в інфографіці.