Новини

У Хмельницькому проведено акцію до Дня боротьби з діабетом

У місті Хмельницькому зареєстровано 12,5 тисяч хворих на цукровий діабет. Щороку вперше діагностують 700-800 нових випадків захворювання. У числі хворих 81 дитина (62 – 0-14 років та 19 – підлітків 15-17 ).

Спеціально до Дня боротьби з цукровим діабетом 14 листопада у центрах первинної медико-санітарної допомоги з 9-00 до 14-00 містяни мали можливість безкоштовно пройти обстеження крові на вміст глюкози. У соціальній аптеці КП «Віола» акціє тривала з 12 до 15 листопада.

Крім вимірювання рівня цукру крові, в Хмельницьких міських поліклініках №№ 1, 2 та 4 проведено заняття «Школи цукрового діабету». Пацієнти мали нагоду поспілкуватися з лікарями ендокринологами, скуштувати спеціальне діабетичне печиво та чай на основі стевії.

«Кожен двадцятий хмельничанин хворіє на цукровий діабет. Якщо хоча б одна людина після проведеної акції змінить свій спосіб життя або розпочне лікування цукрового діабету, вважатимемо, що мета акції досягнута», - кажуть ендокринологи міста.

Вважається, що в світі 4-6% населення хворіють на цукровий діабет. Тому його ще називають неінфекційною епідемією XXI століття.

У місті Хмельницькому хворим на цукровий діабет приділяється велика увага. Існує комплексна програма «Здоров'я хмельничан на 2017-2021 роки», до якої включено спеціальний розділ з боротьби із цукровим діабетом. Перш за все, згідно з програмою, зроблено акцент на санітарно-освітню роботу, діагностику та лікування. Дорослі пацієнти для лікування отримають таблетовані препарати зі знижкою або безоплатно по програмі «Доступні ліки» та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1303.

Пацієнти, які використовують для лікування препарати інсуліну, а це майже дві тисячі містян, отримують зазначені ліки за рецептами в аптеках міста. В 2018 році для цієї цілі використано майже 10,5 мільйонів гривень. Безперебійного забезпечення громадян інсулінами вдалося досягти завдяки вчасній дотації коштів з міського бюджету.

Цукровий діабет – це хвороба ускладнень. Такими є проблеми з серцево-судинною системою, ураження нервової системи, ниркова недостатність, зниження гостроти зору. Також діабет є найбільш частою причиною ампутації кінцівок. Тому важливо не тільки вчасно діагностувати хворобу, а й активно займатися її лікуванням та профілактикою ускладнень.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!