Новини

У Хмельницькому презентували 3D візуалізацію вулиці Проскурівської і мобільний додаток

Відбулася презентація 3D візуалізації вул. Проскурівської і мобільного додатку, в рамках проєкту Програма міських ініціатив з відновлення архітектурних пам’яток «Оголені». Масштабний культурний проєкт Комунальна установа «Агенція розвитку Хмельницького» реалізує за підтримки Українського культурного фонду.

Презентовано мобільний додаток, в якому доступна 3D візуалізація однієї з центральних вулиць міста - Проскурівської, від буд. 1 (Департамент інфраструктури міста) до буд. 37 (Хмельницький медичний коледж), протяжність - приблизно 360 м. Саме на Проскурівській зосереджена значна кількість будинків – об’єктів історико-культурної спадщини. Проте, на жаль, їхній зовнішній вигляд змінився до такої міри, що в них важко розпізнати об’єкти, що мають цінність. Під плиткою і фарбою ховається автентична цегла, декор здебільшого знищений, фасади зазнали значних змін, а рекламні вивіски часто далекі від існуючих вимог.

3D візуалізація створена на основі архівних фото з врахуванням вимог дизайнкоду. Тобто візуалізація показує, як могла б виглядати Проскурівська, якби максимально зберегла автентичний вигляд, а власники будинків дотримувались вимог дизайнкоду і дбали про збереження (або й відновлення) історичного вигляду будівель.

«У рамках проєкту «Оголені» виготовлено 10 інтерактивних картин, на яких можна побачити QR-код і напис «Оживи картину». При наведенні мобільного телефону на цей код картина буде оживати. Можна буде побачити саму картину у форматі 3D, вона буде об’ємною, а також порівняти з теперішнім виглядом цієї будівлі. Будинки, зображені на картинах, і знайомі хмельничанам, і не знайомі. З одного боку, це є вигляд будівлі максимально наближений до того, якою ця будівля була тоді, коли була побудована. На початку ХІХ століття забудувалася вулиця Проскурівська. Більшість будинків були побудовані з цегли, цегла була не облицьована. Виготовлялася вона тут, у Проскурові. Будинки були дуже красиво оздоблені цегляною кладкою, але за цей період історичні будівлі, на жаль, дуже змінили свій зовнішній вигляд, часто до непізнаваності. Картини будуть розміщені у медичних, освітніх і соціальних закладах міста» - розповіла працівниця Агенції розвитку міста Олена Ткачук.

Як зазначила директорка Агенції розвитку Хмельницького Леся Герасимчук, ця ідея об’єднала всіх, хто любить місто і хоче зберегти його історичну, культурну самобутність, яка нині вимагає уваги не лише влади, а й громадськості. Мета проекту - звернути увагу не лише на вигляд вулиць міста Хмельницького, будинків, а й привернути увагу громадськості до проблеми збереження і відновлення архітектурної спадщини. Від цього залежить туристична і інвестиційна привабливість нашого міста.

«Це європейська практика. У нас є гарні приклади відновлення фасадів будівель (вул. Проскурівська, 2 і 17). Дуже приємно, що багато підприємців вже відгукнулися і повідомили, що вони готові змінювати історичний вигляд будівель власним коштом, а є й такі, які взагалі не хочуть навіть змінювати вивіски, і це переважно не місцеві підприємці. Це стосується, всеукраїнських мереж, які орендують приміщення в цих будівлях (магазинів з продажу золота, мобільних телефонів тощо). Місцеві підприємці більш відповідальні, вони все-таки мешкають у цьому місті» - зазначила Леся Герасимчук.

Півтора роки тому було розроблено дизайнкод вулиці Проскурівської.

«Ми проводили роз’яснювальну роботу з підприємцями. Зараз можемо бачити результат, як змінилася ця вулиця. Наразі триває розроблення дизайнкоду вулиці Подільської, у планах – вулиці Кам’янецької і Соборної. Це центральні вулиці міста, які потрібно впорядкувати, зокрема їх зовнішній вигляд та колір фасадів історичних будівель, рекламу, вивіски, тобто привести до  єдиного стилю» - зазначила начальник відділу генерального плану управління архітектури та містобудування Юлія Трімасова.

Партнери проєкту – Управління культури і туризму Хмельницької міської ради, Управління архітектури та містобудування ХМР, Управління охорони здоров’я ХМР, ГО «Клуб інтелігенції польської «Сервус», ГО «Центр розвитку театру «Час Т».

Крім 3D візуалізації, в рамках проєкту передбачені виставки інтерактивних картин, проведення панельних дискусій (які вже відбулися), інформаційна кампанія, створення дизайнкоду і постановка театральної вистави («Проскурів, цегла і любов», прем’єра відбулася 29 серпня в Хмельницькому міському будинку культури).

Організатори події: Комунальна установа ХМР «Агенція розвитку Хмельницького», ТОВ «Скайрон» (м. Львів).

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!