Новини

У Хмельницькому презентовано альбом «Живопис голкою Ніни Гончарук»

У дитячій школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва відбулася презентація альбому «Живопис голкою Ніни Гончарук». Кошти на видання альбому, який побачив світ наприкінці 2019 року, виділила Хмельницька міська рада на виконання Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у місті Хмельницькому на 2018-2020 роки “Читай українською”». Видання представляє багатий та різноплановий творчий доробок заслуженого майстра народної творчості України Ніни Гончарук. Більше 140 його сторінок віддано під кольорові репродукції вишитих картин мисткині, а також світлини про її творчу і виставкову діяльність. Альбом доповнено мозаїкою відгуків про її творчість віршами поетів-земляків, списком найбільш вагомих групових і персональних виставок (2004-2019 років).

«У давнину, коли жінка вишивала рушник при каганцю, то вона мислила простими, доступними, Божими, українськими словами. Для мене Ніна Іванівна є уособленням образу простої української жінки, яка мислить українськими пейзажами, українською землею, українським небом, українською мовою та українською материнською піснею. Дякую, шановна Ніно Іванівно, що своєю золотою мовою Ви справді освячуєте українську землю, українську націю і створюєте у своїх шедеврах оберег Української держави. Це насправді дуже почесно та відповідально», - зазначила заступник міського голови Галина Мельник.

Заступник міського голови, куратор галузі культури міста переказала вітання Ніні Гончарук від міського голови Олександра Симчишина, з найкращими побажаннями вручила квіти.

За свою більш як 30-літню творчу працю Ніна Гончарук перебрала всі відомі вишивальні способи і прийоми, залишивши собі лише винайдену нею власну техніку. У 2009 році Державний департамент інтелектуальної власності видав Ніні Гончарук Патент на корисну модель «спосіб вишивання», а у 2018 році Національний реєстр рекордів України відзначив хмельницьку майстриню Дипломом за найбільшу кількість картин, вишитих нею в техніці багатошарової об’ємної вишивки.

Як зазначила методист Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, мистецтвознавець, член Національної спілки художників України Людмила Рожко-Павленко, у 2019 році Український фонд культури ім. Б. Олійника, де неодноразово влаштовувала свої персональні виставки майстриня, подав її кандидатуру для відзначення Національною премією України ім. Т. Шевченка 2020 року, адже більше ста вишитих творів Ніни Гончарук стали її «Вишитою Шевченкіаною», яку побачили в багатьох містах України, в усіх виставкових залах нашого міста й області, в десятках мистецьких центрів, музеїв і бібліотек столиці.

Заступник міського голови Галина Мельник побажала мисткині, щоб вона обов’язково її отримала.

Під час презентації хмельничани та гості міста також ознайомилися з виставкою робіт Ніни Гончарук, яку розгорнуто у виставковій залі дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Це вже 88-ма за ліком персональна виставка народної майстрині. В її експозиції 41 вишита картина авторки.

Центральна міська бібліотека організувала презентацію альбому, а учні Хмельницької дитячої школи мистецтв «Райдуга» привітали вишивальницю і всіх присутніх колядками-щедрівками з Новим роком і Різдвом Христовим.

Окрім вишивки, мисткиня створює сучасний вишитий одяг та вишиває рушники. Вони експонуються в музеї-світлиці, яка знаходиться у приміщенні міського міжшкільного навчально-виробничого комбінату, що на вулиці Проскурівській, 61. Щороку музейна експозиція поповнюється новими шедеврами мистецтва, створеними вправними руками вишивальниці.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!