Новини

У Хмельницькому планують запустити громадську мережу станцій якості повітря

Українська команда розробників ЛУН Місто AIR за підтримки Хмельницької міської ради планує встановити в місті 10 нових приладів для вимірювання якості повітря. Станції для Хмельницького нададуть безкоштовно. Жителі міста Хмельницького можуть подати заявку на встановлення станції у себе.

Команда ЛУН Місто AIR вже має мережі станцій якості повітря у Києві, Львові та Одесі. Незабаром до системи долучаться 5 міст заходу України - Хмельницький, а також Івано-Франківськ, Тернопіль, Ужгород, Чернівці.

Станції будуть безкоштовно встановлені у містян-волонтерів, які захочуть допомогти моніторингу якості повітря і яким цікаві технічні новинки.

Щоб подати заявку на встановлення станції, потрібно заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/Qv41twPFkHp3EGFXA. Її розглянуть і, якщо локація підходить, нададуть станцію.

Станції громадської мережі розроблені завдяки співпраці з науковцями Київського національного університету імені Т. Шевченка. Прилади вимірюватимуть концентрацію наддрібних часточок - PM 1, PM 2.5, PM 10, а також температуру, вологість і тиск. Завдяки цьому містяни будуть інформовані про забрудненість повітря через автомобільні викиди та значні пожежі.

стежити за показниками станцій у Хмельницькому можна буде в реальному часі на інтерактивній карті та у Telegram- і Viber-ботах.

"Під час війни ми маємо фіксувати всі злочини росії  й зокрема екологічні. Наша система допоможе у цьому. Загалом якість повітря є важливою завжди, адже забруднене повітря загострює та провокує серцево-судинні, легеневі, респіраторні захворювання, негативно впливає навіть на психічне здоровʼя", - каже Анна Денисенко, кураторка ЛУН Місто AIR.

Запуск мережі у Хмельницькому запланований на осінь 2022 року.

За інформацією

Управління з питань екології та благоустрою