Новини

У Хмельницькому оновлюють ліфти

Одним з важливих напрямків організації ефективного надання житлово-комунальних послуг є експертне обстеження, модернізація, капітальний ремонт та заміна ліфтів, адже переважна більшість вертикальних підйомників уже вичерпали свій експлуатаційний ресурс – 25 років.

Ліфтовий парк у житловому господарстві міста старішає рік від року і потребує капітального ремонту, послідовної заміни і модернізації. Для поступового поліпшення ситуації в ліфтовому господарстві в місті проводиться системна робота. За інформацією управління житлово-комунального господарства, цього року зроблена експертна оцінка технічного стану (обстеження) 118 ліфтів, виконано капітальний ремонт 55 підйомників у житлових будинках міста. Зокрема, замінено тягові канати, лебідки, редуктори, електродвигуни, обмежувачі швидкості, визивні апарати ліфтів у будинках за адресами: вул. Прибузька, 2; прв. Козацький, 47; вул. Гальчевського, 27/1; вул. Пілотська, 39, 117, 117/1; вул. Курчатова, 17; Львівське шосе, 16, 18/2 А, 27, 43; вул. Залізняка, 18; вул. Перемоги, 11, 10 А.

Також планується замінити ліфти, які мають сильну зношеність і не підлягають ремонту. Зокрема, новий ліфт заплановано встановити у будинку №22 на вулиці Інститутській.

«У будинку №22 на вулиці Інститутській заплановано замінити ліфт на умовах співфінансування (90 % від необхідної суми виділено з міського бюджету, решту 10 % заплатили співвласники будинку). Вже проведено тендер та укладено угоду на виконання робіт, - зазначила начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління житлово-комунального господарства Ганна Рихлицька. - На капітальний ремонт ліфтів в поточному році у міському бюджеті передбачено 5,0 млн грн ( на заміну тягових канатів, редукторів, лебідок), у тому числі на експертну оцінку технічного стану ліфтів у хмельницьких багатоповерхівках - 1,6 млн грн».

На фото: капітальний ремонт ліфта у будинку №33 на вулиці Соборній, який розпочали сьогодні, 26 березня. Працівники СРБП «Хмельницькліфт» вже оновили систему диспетчеризації та кнопки виклику на дев'яти поверхах будинку, планують замінити на новий редуктор підйомника.