Новини
У Хмельницькій громаді розпочався новий бібліотечний рік
Бібліотеки-філії Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади вже розпочали свою роботу у 2022 році. Тому активно стартував запис користувачів, який дає їм можливість користуватися кожною з 29 бібліотек, які входять до Централізованої бібліотечної системи нашої громади, книгами, періодичними виданнями, інтернетом, а також отримувати інші послуги, котрі пропонують книгозбірні.
Тому уже в січні до бібліотек почали надходити газети та журнали. Також незабаром очікується поповнення фондів новими книгами. Протягом року, що розпочався, у Централізованій бібліотечній системі планують придбати 8 тис. примірників книг та 2,5 тис. періодичних видань. Окрім того, частина літератури надійде завдяки реалізації Програми підтримки книговидання та читацької культури «#Щодня читай українською».
У бібліотеках відбуватимуться масові заходи, до участі в яких запрошуватимуть мешканців громади різного віку й сфери діяльності – від найменших, котрі тільки розпочинають своє знайомство з книгою, і до людей старшого віку. Зокрема, у 2022 році проведуть близько 950 масових заходів, з них – 220 організують для дітей. Це будуть: літературні події, творчі зустрічі, майстер-класи, бібліотечні уроки та інші книжково-інформаційні активності. Влаштують і чимало книжкових виставок – як традиційних, так і віртуальних.
2022 багатий на ювілейні дати з нагоди днів народження багатьох хмельницьких письменників: Миколи Магери (100-річчя від дня народження), Миколи Мачківського (80-річчя від дня народження), Миколи Хоружого (75 років), Володимира Дмитрика (70-річчя від дня народження), Ольги Лихогляд (80 років), Михайла Цимбалюка (55 років). У книгозбірнях системи з такої нагоди відбудеться ціла низка літературних заходів. У центральній публічній бібліотеці уже розгорнули виставку «Народжені Хмельниччиною», присвячену січневим ювілярам. Презентуватимуть її у формі відеоогляду.
Також при бібліотеках є клуби за інтересами, літературні студії, пізнавально-інформаційні центри. Кожен з таких продовжуватиме свою діяльність у 2022, розширюючи кількість послуг та урізноманітнюючи форми проведення засідань. Триватимуть навчальні заняття і у Хабах цифрової освіти, котрі наразі уже діють аж в 13 міських бібліотеках-філіях та в 4 книгозбірнях сіл громади. Ефективність їхньої роботи підтверджена результатами діяльності у 2021 році. Для прикладу, Хаб цифрової освіти у центральній публічній бібліотеці був визнаний кращим в Україні.
Тут поширюватимуть ідею цифрової освіти, навчатимуть користувачів цифрової грамотності, допомагатимуть освоювати новинки у світі інтернет-сервісів та мобільних додатків – загалом демонструватимуть, як наявність цифрових компетентностей здатна полегшити життя кожному громадянину. До того ж тут можна працювати з технологічними новинками, як-от: 3D-принтер та 3D-ручки, графічні планшети, плотер та інші; здобути різноманітні життєві навички за допомогою ігр, які організовуються у бібліотеках. Чимало уваги у цьому руслі книгозбірні приділятимуть вже традиційно й інформаційно-медійній грамотності користувачів.
Зараз бібліотеки сміливо можуть називатися тим місцем, котре здатне об’єднати людей не лише з однаковими уподобаннями, а й користувачів із зовсім різними інтересами та середовищами участі. Тож усі філії Централізованої бібліотечної системи запрошують активно доєднуватися жителів нашої громади до бібліотечного життя.