Новини

У бібліотеках громади вшановують пам’ять Героїв Крут

29 січня українці відзначатимуть річницю бою під Крутами – події, яка заслужено стала символом істинної української жертовності в ім’я свободи. З цієї нагоди книгозбірні Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади підготували цілий комплекс тематичних заходів: історичні години, патріотичні співрозмови, уроки мужності, викладки-вшанування, історико-патріотичні екскурси. Загалом їх понад два десятки.

Таку велику кількість заходів у бібліотеках пояснюють надзвичайною вагою історичного явища.

«Крути – це та подія, що пронеслась крізь століття і не втратила своєї значущості. Вона стала взірцем нашої, української, честі й відваги. Коли як не зараз, у час чергового відстоювання українцями своєї країни, варто згадати про подвиг юних Героїв, які понад сотню років тому ввійшли в історію теперішньої держави», – розповіла завідуюча філії №2 Оксана Ковальчук.

Тут 26 січня провели співрозмову «Нам пам’ять серця не дає спокою…». На захід запросили семикласників із НВК №4. Говорили з дітьми про Героїв Крут, їхні прагнення і переконання. Також бібліотекарки поцікавилися, що б зробили школярі, якби опинилися на місці тих сміливців.

В іншій книгозбірні (філії №13) стати учасниками історичної години «Згадаймо юність, що горіла в Крутах» запропонували десятикласникам НВК №9. З підлітками переглянули відеоматеріали та презентацію з теми, зачитали вірші-вшанування.

Загалом на більшість заходів, присвячених річниці бою, бібліотеки запрошують учнів шкіл, натомість для користувачів більш старшої вікової категорії влаштовують огляди книжкових виставок. Фонди книгозбірень містять чимало якісної літератури про передумови та наслідки подій, що відбулися під Крутами та й у самому Києві в 1918 році. Саме ці книги бібліотеки і представляють на викладках.

«Той період роками потребував правдивого історичного погляду і правдивого висвітлення. Покоління, що навчалися у час незалежної України, мали можливість почути правду. Її мають знати і люди старшого віку. Тому їхню увагу привертаємо до видань у першу чергу», – зазначила бібліотекарка центральної публічної книгозбірні Валентина Свириденко.

Особливу увагу річниці битви намагаються приділити не тільки в бібліотеках міста, а й в книгозбірнях сіл громади. Для прикладу, в Іванковецькій бібліотеці-філії №23 відбулася година патріотизму «Ми не забудемо вас, юні патріоти!», Давидковецька (філія №5) влаштувала інформаційну годину «Слава Героям Крут», Пархомовецька (№19) – годину скорботи «Крути: і сум, і біль, і вічна слава», Масівецька (№22) – годину патріотичного виховання «Крути! Крути! Біль мого народу» та інші.

Частина бібліотечних заходів, присвячених битві під Крутами, відбудеться у сам день річниці, тобто 29 січня. Тому закликаємо слідкувати за анонсами на сторінці у мережі фейсбук , на сайті Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади та відвідати один або ж декілька з них.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!