Новини

Тиждень медійної грамотності у Хмельницькому

Хмельницька міська централізована бібліотечна система взяла участь у черговому щорічному Всесвітньому тижні медійно-інформаційної грамотності, який проходив з 24 до 31 жовтня. Його координатором є ЮНЕСКО. Цьогоріч основною ідеєю тижня були «Медійно та інформаційно грамотні міста» (Media and Information Literate Cities: Voices, Powers, and Change Makers).

Бібліотеки є важливими суб'єктами медійно-інформаційної освіти: вони дають можливість розвитку у цьому напрямку усім членам суспільства. Добре про це знають у міських бібліотеках Хмельницького. Відзначимо, що за останній рік тут провели вже дві «Школи медіа грамотності». Тому для працівників місцевих книгозбірень Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності став нагодою залучити хмельничан з різних мікрорайонів міста бути інформаційно, медійно та технологічно грамотними. Протягом Тижня медійної грамотності у місті Хмельницькому відбулося більше 20 заходів, у яких взяло участь майже півтисячі хмельничан.

Відкриття тижневого медіаконсультування громадян у міських бібліотеках відбулося 24 жовтня: розповіли про «Школу медіа грамотності» та презентували проект «SMART-бібліотека – помічник «розумного міста». Взагалі протягом тижня працювати намагалися з усіма віковими категоріями населення: для прикладу, в один день провели і перший урок з медійної грамотності «На теренах Інтернету» для найменших (бібліотека-філія №4), і тренінг «Бути захищеним у медіапросторі просто!» для підлітків (бібліотека-філія №8), і заняття з медійної та цифрової грамотності для людей літнього віку (центральна бібліотека).

Учениця Олена Козаченко: «Тренінг був дуже актуальний та насичений. Найбільше мені сподобалася вправа «Новина», під час якої ми передавали новину один одному і вона втрачала все більше базового тексту та обростала різними домислами, аж на останньому учаснику новина зовсім втратила первинний вигляд. Виявляється, подію можна викривити і ненавмисно – в процесі передачі. Так виникають чутки. Тому важливо завжди перевіряти джерело повідомлення».

Для того, аби навчити потрібну інформацію знаходити і відрізняти її від непотрібної, детальну – від поверхневої, корисну – від шкідливої, разом з користувачами бібліотекарі оглянули ресурси з медійної та інформаційної грамотності, подискутували на тему «Інформація – твій друг чи ворог?». А 29 жовтня у всіх філіях дітвора зіграла в онлайн-гру «Медіазнайко». Серед цілого ряду проведених заходів особливо вражаючими стали зустріч з журналістами (вони розповіли про шлях, що проходить подія, аби сформувати новину, яку уже можна донести людям) та екскурсія до телерадіокомпанії «Поділля-Центр».

«Ми познайомилися з роботою телерадіокомпанії, багато дізналися про те, як створюються новини, розважальні програми, що над кожною з них працює ціла низка професіоналів. А ще під час цієї екскурсії побачили роботу телеведучих, режисерів та продюсерів", – читач Мельник Владислав.

Завершився Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності у міських бібліотеках 31 жовтня. У цей день у філії №11 провели урок «Будь медіаграмотним», на якому молодь мала змогу навчитися, як не потонути в інформаційному дощі, перевіряти новини на достовірність, впізнавати пропаганду, джинсу та контролювати своє медіаполе.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!