Новини

Тривають заходи в рамках літературного марафону «Щодня читай українською»

21 вересня у Центральній публічній бібліотеці громади відбулася презентація книги відомого краєзнавця, дослідника, поета, знаної на Поділлі людини Володимира Захар’єва. Представлене нині науково-пізнавальне видання має назву «“Біла ворона” з “Państwa Mińkoweckiego”». Книга розповідає про графа-реформатора Ігнація Мархоцького – людину, життєві принципи якої не сприйняли сучасники, а багато хто з пізніших поколінь заангажовано описували його життя і діяльність.

Привітати з виходом видання, що побачило світ у 2022, упорядника Володимира Захар’єва у бібліотеку прийшли друзі, науковці, читачі. Адже, як зазначено в описі, «“Біла ворона” з “Państwa Mińkoweckiego”» буде корисною дорослим та молоді – усім, хто цікавиться історією України та біографіями неординарних особистостей з нашого минулого.

«Книга укладена зі спогадів і статей про Ігнація Мархоцького, Читач зможе побачити реформатора очима авторів, які по-різному сприймали вчинки цієї "білої ворони"». Доповненням служать документи часів, що описуються», - розповів автор.

«Сьогодні ми всі добре знаємо, як перекручується історія, як важливо збирати історичні факти, занотовувати свідчення очевидців, тому на часі зараз видання саме таких книг. Вони допомагають зберегти правдиву історію нашої малої батьківщини і всієї України», - зазначила бібліотекарка Центральної публічної бібліотеки відзначила Юлія Винокурова.

Дослідник Віталій Свінц, котрий завітав на презентацію наголосив, що завдяки таким людям, як Володимир Захар’єв, ми будемо мати свою історію і будемо знати її.

До вітальної частини події доєдналися також вихованці Хмельницької школи мистецтв «Райдуга», виконавши для присутніх музичні номери.

Нагадуємо, що презентація цього науково-пізнавального видання пройшла в межах міського літературного марафону «Щодня читай українською» (13–24 вересня), котрий організовують книгозбірні Централізованої бібліотечної системи з нагоди Дня міста Хмельницького.

За інформацією Центральної публічної бібліотеки