Новини
Свою нову підліткову повість у Центральній публічній бібліотеці презентувала Віоліна Ситнік
Віоліна Ситнік – молода подільська літераторка. Її підліткова повість «Маски чужих ролей» цьогоріч стала переможницею конкурсу «Молода КороНація» (16-21 років). І саме цю книгу, яка тільки-но вийшла з друку, авторка 24 листопада представила у читальній залі Центральної публічної бібліотеки Хмельницької громади.
Взагалі українська література сучасності стрімко рветься вперед, проте в ній залишаються місця (жанри, теми й т. д.), котрі дуже потребують якісних творів. «Маски чужих ролей» – книга, котрої на полицях бібліотек і книгарень дуже не вистачало.
Тож це захоплива історія про чотирьох підлітків. Вони дуже різні. Але є щось одне, що їх об’єднує: кожен носить «маску», з допомогою якої хоче здаватися не тим, ким є насправді. І хоч герої повісті сильні й рішучі, та бувають розгубленими й поводяться дивно, бо їм важко зрозуміти себе і знайти свій шлях. А ще вони бояться, що їх викриють…
Письменниця дуже хотіла, аби книга мала глибокий сенс. І це їй вдалося. Сама полюбляє книжки, в яких можна прочитати щось між рядками, знайти щось в непомітних символах. Тому такою, зі своєю загадкою, створювала повість. А ще, зі слів авторки, задумувалося, аби книжка «була до сліз на обличчі, до скреготу на зубах, аби дратувала, а не була ванільною і плавною», щоб під час її читання сюжет аналізували, думали, чому все відбувається так, а не інакше.
У межах бібліотечної презентації Віоліна Ситнік зупинилася на характері кожного з головних героїв, пояснивши їхні історії, маленькі й великі таємниці, котрі й змушують підлітків носити маски.
«Ця книжка аж ніяк не буде цікавою тільки підліткам. Добре її прочитати й дорослим читачам. Крізь неї вони зможуть подивитися на життя очима підлітків. Адже насправді підлітком бути непросто. Непросто у всі часи – чи колись, чи тепер… Якщо дорослі деякою мірою вважають, що у підлітків немає справжніх проблем, а всі вони якісь сміховинні чи надумані, і починають знецінювати ці проблеми, то цією книжкою я хотіла сказати, що непотрібно так робити. Оцим самим знеціненням батьки вибивають цеглинки фундаменту дружби, яка могла б статися між ними й дитиною», - відзначила авторка.
Примітно, що у свій твір авторка увела багато підліткового сленгу. Допомагав їй у цьому не хто інший, а власний син. Хлопчині 13 років.
Також планувалося, що до цього часу ще одна книга Віоліни Ситнік буде надрукованою, проте через війну цього зробити поки не вдалося.
«Уже 9 місяців ми боремося й перемагаємо. Наша боротьба триває на всіх фронтах. Культура – це теж фронт. І якщо під час війни ми друкуємося, книжки виходять, то ми точно поборемо!», - наголосила авторка.
За інформацією Центральної публічної бібліотеки