Новини
Спалювання опалого листя та сухої трави – небезпека для життя, здоров’я людини та довкілля !
Щороку з настанням осені збільшується кількість випадків спалювання сухого опалого листя, картоплиння, іншої рослинності та залишків від неї.
Особливо небезпечним є спалювання на присадибних ділянках рослин, які були оброблені хімічними речовинами. Найбільшу кількість хімікатів вбирає бадилля картоплі, адже для знищення колорадського жука картоплю щиро скроплюють різними хімікатами, часто навіть не задумуючись про їх склад. А вдихання продуктів згорання цих сполук ще шкідливіше, ніж самих сполук, і може бути надзвичайно небезпечним для здоров’я.
Тому слід замислитись, чи варто випалювати суху траву, листя, бур’ян перетворюючи родючі землі на попелище, додаючи роботи пожежним, наносячи шкоду екології, собі та оточуючим.
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.
Дуже часто вогонь виходить з-під контролю, що призводить до займання житлового господарства.
До прикладу, 3 вересня в селі Бзів Баришівського району Київської області через спалювання сухих залишків трави відбулося займання господарської споруди, яке в подальшому перекинулося на покрівлю житлового будинку, у результаті чого господарі загинули.
Громадянам, які порушують пожежну безпеку, необхідно чітко зрозуміти, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки, а відповідальність за спричинені збитки може бути суворою.
Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста нагадує: відповідно до Правил благоустрою території міста Хмельницького забороняється спалювати листя, гілля, сухостій, сміття, побутові та інші відходи. Порушення вимог цих Правил та природоохоронного законодавства тягнуть за собою накладення штрафів на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн до 1700 грн.
Закликаємо усіх мешканців міста Хмельницького відмовитися від практики спалювання сухої трави та інших рослинних залишків, адже такі порушення вимог пожежної безпеки можуть стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.
Подбайте про чисте повітря, про своє здоров'я та про людей, які живуть поруч з Вами!
За інформацією управління з питань екології та
контролю за благоустроєм міста