Новини

«SMART-бібліотека – помічник «розумного міста»

У Хмельницькій міській центральній бібліотеці презентували громадський проект «SMART-бібліотека – помічник «розумного міста». Проект став переможцем Бюджету участі у 2018 році.

В рамках проекту для ЦБС придбали 4 ноутбуки, 3 графічних планшети, 3 3D ручки, 3D принтер, плотер для вирізання, електронну книгу, книги з доповненою реальністю тощо. За проект, який обійшовся у 150 тисяч гривень, проголосували 1359 хмельничан.
Новітні пристрої та електронні сервіси мають не просто підвищити цифрову грамотність містян, але й зробити бібліотеку місцем для творчості та креативу.

Завдяки створенню SMART-бібліотеки, користувачі мають можливість самостійно використовувати електронні сервіси «розумного міста» та технологічні новинки:

  • читати книги з AR-технологіями від видавництва «FastARKids», що містять текстовий, звуковий і графічний режими;
  • познайомитися з електронною книгою – чудовим доповненням паперового аналогу чи планшету;
  • друкувати на 3D принтері;
  • спробувати себе в ролі книжкового ілюстратора, використовуючи графічний планшет;
  • створювати чарівні арт-об'єкти 3D-ручкою;
  • для поціновувачів креативних ідей, втілених у папері, SMART-бібліотека пропонує власноруч спробувати як працює настільний ріжучий плоттер. Він ідеальний для створення листівок, скрапбукінгу.

«Сучасна бібліотека – сучасному місту» втілюється у життя. Інтегрувавши Smart-технології в повсякденне життя міста, Хмельницький стає ще більш сучасним, громадяни – підготовленими до нововведень, а бібліотеки – місцем з атмосферою, де хочеться креативити і створювати щось своє.