Рішення міської ради

Щодо звільнення від сплати орендної плати за користування майном комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького на період дії протиепідемічних обмежувальних заходів

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення позачергової сорок першої сесії

№10 від 29.04.2020 р.

 

Щодо звільнення від сплати орендної плати за користування майном комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького на період дії протиепідемічних обмежувальних заходів

 

Розглянувши пропозиції виконавчого комітету міської ради, з метою підтримки орендарів майна комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького та попередження негативного впливу на суб’єктів підприємницької діяльності в зв’язку з встановленням карантину та протиепідемічних обмежувальних заходів, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України від 17.03.2020 року №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», частиною 6 статті 762, пунктом 14 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу України, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Звільнити наступних орендарів майна комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького від сплати орендної плати та доручити отримувачам коштів від оренди не проводити нарахування (а в разі проведеного нарахування здійснити перерахунок) орендної плати за користування майном комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького:

1.1. з 12.03.2020 року до закінчення терміну дії карантину та обмежувальних заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) – за оренду нежитлових приміщень, які розташовані в закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти міста Хмельницького; приміщень, які використовуються для розміщення ВУЗів усіх форм власності, приватних шкільних, дошкільних навчальних закладів;

1.2. з 17.03.2020 року до закінчення терміну дії карантину та обмежувальних заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) – за оренду цілісного майнового комплексу-кінотеатру «Сілістра», нерухомого майна, орендарі якого припинили діяльність відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) та/або рішень (розпоряджень) органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.

2. Нарахування орендної плати не припиняється для орендарів, діяльність яких не підпадає під заборону у період дії карантину (обмежувальних заходів) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами).

3. Отримувачам коштів не проводити нарахування (а в разі проведеного нарахування здійснити перерахунок) орендної плати за користування майном комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького орендарям, визначеним у пункті 1 цього рішення, за умови фактичного припинення використання орендованого майна, що підтверджується актами балансоутримувачів майна (стосовно ЦМК – кінотеатру «Сілістра» акт складається управлінням культури і туризму Хмельницької міської ради).

4. Балансоутримувачам майна комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького на період запровадження протиепідемічних заходів на території міста здійснювати моніторинг щодо використання майна орендарями.

У разі виявлення факту використання майна комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького, отримувачам коштів здійснювати розрахунок орендної плати відповідно до умов договору оренди.

5. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови В.Гончарука та отримувачів коштів від оренди (балансоутримувачів майна).

6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань роботи житлово-комунального господарства, приватизації та використання майна територіальної громади міста.

 

Міський голова О.СИМЧИШИН