Новини

Семінар для голів ОСББ щодо нового законодавства у сфері управління багатоквартирними будинками

У міській раді відбувся семінар для голів ОСББ «Нове законодавство у сфері управління багатоквартирними будинками і надання комунальних послуг». У ході семінару розглянули нові закони «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги». Чимало інновацій та нових обов’язків з’явилося в управителів багатоквартирних будинків з реформуванням житлово-комунальної сфери, які й обговорили з експертами галузі.

Семінар провів експерт Дмитро Левицький, юрист та член правління ОСББ. Він розповів присутнім про нововведення у законодавстві щодо управління багатоквартирними будинками та надання комунальних послуг. Надав рекомендації, як у цій ситуації діяти ОСББ та управителям. Допоміг розібратися у питаннях обліку та оплати комунальних послуг, ознайомитися з новим переліком комунальних послуг та моделями організації договірних відносин щодо надання комунальних послуг. Згідно закону функції керування будинком мають бути передані управителю.
«Наразі, коли прийнятий закон «Про житлово-комунальні послуги», формування статусу управителя можна вважати завершеним», – зазначив Дмитро Левицький.

Запевнив присутніх, що не потрібно піддаватися на провокації, не брати на себе зайві обов’язки, адже управитель не є надавачем послуг. Власне, аби роз’яснити що у їх компетенції, а що ні – було основною метою зібрання.