Новини

Робота над покращенням якості води у річці Південний Буг

Третій рік поспіль комунальні підприємства та дотичні до водних об’єктів установи й відділи працюють над покращенням якості води у Південному Бузі. Чотири рази на тиждень фахівці виміряють рівень кисню у річці. Раз на сім днів у лабораторії «Хмельницьководоканалу» річкову воду досліджують на вміст хімічних речовин. За словами міських екологів, усі аналізи у допустимих нормах.

Міський голова Олександр Симчишин зазначив, що наразі готова проектно-кошторисна документація на очищення русла річки від дамби, навпроти колишнього цукрового заводу, до вулиці Кам’янецької, тобто до самого водосховища.

«Сума робіт з очищення складає 2,7 млн грн. Півтора мільйони гривень у бюджеті вже закладено. Думаю, що за місяць розпочнемо роботи. Також цього року мають розпочатися роботи по будівництву колектора на річці Плоскій, який дасть змогу регулювати рівень води й спустити річку Плоску та провести її очищення», – повідомив Олександр Симчишин.

Крім того, якість води покращується за рахунок регулярного оновлення біологічних ресурсів, тобто зариблення водойми травоїдними видами риби. Минулого року у Південний Буг запустили 3 тони товстолоба, 700 кілограмів коропа та 300 кг білого амура. До кінця весни планують запустити ще близько тони малька товстолоба.

Детальніше у сюжеті МТРК «Місто».