Новини

Робота над дотриманням законодавства про працю та легалізацією трудових відносин

Управління праці та соціального захисту населення продовжує проводити роботу, направлену на дотримання законодавства про працю роботодавцями міста, зокрема вживаються превентивні заходи щодо легалізації «тіньових» трудових відносин та, відповідно, наповнення бюджету міста Хмельницького. Так, 27 березня проведено чергову роз’яснювальну роботу з роботодавцем та працівниками, що здійснюють діяльність у швейному цеху, по вул. Свободи, 14/1. Слід зазначити, що декілька тижнів тому працівники управління виїжджали за цією адресою, але поспілкуватись не вдалось, оскільки цех знаходиться за зачиненими дверима. Проте, як це зазвичай відбувається в таких випадках, на вході в цех працівникам було вручено «пам’ятки» про необхідність офіційних трудових відносин, а роботодавцю – «пам’ятку» про відповідальність за порушення трудового законодавства.
Як результат, за декілька днів усіх працівників було оформлено. Згодом роботодавець дав згоду членам робочої групи, з числа посадових осіб управління праці та соціального захисту населення, ДПІ у м. Хмельницькому та Хмельницького міського центру зайнятості, на проведення інформаційної роботи безпосередньо в приміщенні цеху. Роботодавцеві вкотре наголошено на відповідальності за порушення трудового законодавства, зокрема на те, що за одного неоформленого працівника передбачено штраф в розмірі 111,7 тис.грн., адже траплялись випадки, щоправда не часто, що роботодавець після проведеного заходу працевлаштовує працівників на певний час, а потім знову офіційна кількість працівників зменшується, що може свідчити не стільки про звільнення, а про перехід «в тінь».

Увагу роботодавця акцентовано на необхідності створення та дотримання безпечних умов праці (освітлення, вентиляція і опалення, водопостачання і каналізація, пожежна безпека та ін.), відповідно до «Правил охорони праці для працівників швейного виробництва», затверджених Наказом МНС України 12.12.2012 року, за № 1416, які поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які використовують найману працю та здійснюють діяльність, пов’язану з виробництвом швейних виробів http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0052-13

Загалом протягом року такі зустрічі проведено з керівниками понад 50 швейних цехів.
Як свідчать дані податкової звітності, роботодавці готові до діалогу із міською владою та оформляють офіційні трудові відносини з працівниками.

Ще раз хочеться зауважити, що метою таких заходів є не накладення штрафів та притягнення роботодавців до відповідальності, а нагадування про те, що в м. Хмельницькому трудові відносини мають бути офіційними та максимально прозорими, задля успішного ведення бізнесу та гідної мотивації до праці у працівників.

29 березня в приміщенні управління праці та соціального захисту населення проведено чергову, уже 10 в поточному році, нараду, за участю представників робочої групи з легалізації, на яку запрошувались 25 роботодавців, у працівників яких середній розмір заробітної плати менший, ніж законодавчо встановлений мінімум (3723 грн.) та значно менший, ніж в середньому по місту (6 тис. грн.). До відома роботодавців, окрім звичних оголошень про необхідність дотримання трудового законодавства, доведено те, що 23 лютого 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 року №1104, якою затверджено Перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», і до якого входять виконавчі органи міських рад міст обласного значення, а, як повідомлялось раніше, в жовтні 2017 року посвідчення інспекторів праці отримали 7 посадових осіб управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради і які, відповідно, на даний час не мають жодних законодавчих перешкод для здійснення контролю за додержанням законодавства про працю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин, за наслідками чого роботодавця притягатимуть до відповідальності.

_________________

Шановні працівники, повідомляємо, що в разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, ви можете звертатись до управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 32 або за телефонами у відділі праці:  70-41-46, 65-22-81 та 65-73-90.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!