Новини

Результати публічних консультацій щодо зовнішнього вигляду МАФів

3 липня відбулася презентація другого етапу публічних консультацій Хмельницької міської ради з громадою міста. Він був присвячений визначенню кращого архітипу малих архітектурних форм, які підготував департамент архітектури і містобудування міської ради. Містянам запропонували шість типів зовнішнього вигляду МАФів. Загалом у консультації взяли участь 316 мешканців. Найбільше голосів (24%) віддали за варіант №4. Найменше хмельничани вподобали варіант №5 (6%). Решта архітипів набрали майже однакову кількість голосів. Публічні консультаціі тривали протягом червня. 

«Це опитування було пілотним проектом і допомогло визначити, як краще у подальшому проводити подібні консультації, які методи є дієвими, а які не дуже. До прикладу, після кожного ефіру на першому етапі додавалося близько 100 голосів», – зазначив координатор руху ЧЕСНО у Хмельницькій області Олег Черненко.

Нагадаємо, що на першому етапі публічних консультацій у хмельничан запитували про місця розташування МАФів, у першому етапі взяли участь більше семи сотень осіб. Найбільш прийнятним мешканці визначили розташування цих конструкцій на зупинках громадського транспорту. 
За словами заступника міського голови Володимира Гончарука, важливість консультацій полягає не лише в голосуванні з приводу певного питання, а в порушеній проблематиці та інформаційному висвітленні.

«Процес зміни архітипів вже розпочався. Перший перелаштований МАФ ми маємо у районі автовокзалу №1 на проспекті Миру. Також завершено перемовини з підприємцями, щодо зміни зовнішнього вигляду цілого ряду тимчасових споруд на зупинці «Олімпійській» у мікрорайоні Гречани, – повідомив Володимир Гончарук. – Радує те, що власники малих архітектруних форм розуміють, що прийшов час осучаснювати свої кіоски».