Новини
Питання щодо запровадження нового українського правопису обговорили в Народному домі «Просвіти»
Під час осінніх канікул Народний Дім Хмельницького міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка відвідали педагоги НВК № 7.
Ознайомившись із діяльністю «Просвіти», вчителі стали учасниками розмови-дискусії «Мова про мову». Жваве обговорення викликала розповідь про історію українського правопису вчительки української мови та літератури Койди Тетяни Михайлівни.
Було відзначено, що історія українського правопису дуже цікава й складна, як і історія самої України.
Писемність – це дуже важливий елемент культури будь-якого народу. Без писемності жодна нація не могла б самовизначитися, розвинутися, заявити про себе. Навіть відомий біблійний вираз: «Спочатку було Слово…» нагадує нам про те, що мова, а отже, і письмо, правопис дуже важливі для кожного з нас.
Український правопис – система загальноприйнятих правил української мови, які визначають способи передавання мовлення на письмі.
Для вчителів-предметників цікаво було дізнатися про витоки й етапи розвитку нашого правопису: давньоукраїнський, староукраїнський, новоукраїнський – один з найболісніших для нашої мови.
Але лише 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив Український правопис у новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису.
Активне обговорення учасниками розмови цього питання засвідчило загальноукраїнське явище сьогодення: і в наукових колах, і серед звичайних українців точаться суперечки про правопис – який правильний?
Але висновок такий – ті, хто вже прожили значну частину життя, певно, ще деякий час користуватимуться тим варіантом правопису, до якого звикли у шкільні та студентські роки…
А учні нової української школи вивчатимуть норми сучасного правопису і розмовлятимуть грамотно рідною мовою.
Про це мріяв і докладав до цього зусиль Великий Українець Іван Огієнко (Митрополит Іларіон), книжки якого були представлені достойному зібранню, що відбулось напередодні відзначення Дня української писемності та мови.
За інформацією Народного Дому «Просвіти»