Новини

Питання щодо запровадження нового українського правопису обговорили в Народному домі «Просвіти»

Під час осінніх канікул Народний Дім Хмельницького міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка відвідали педагоги НВК № 7.

Ознайомившись із діяльністю «Просвіти», вчителі стали учасниками розмови-дискусії «Мова про мову». Жваве обговорення викликала розповідь про історію українського правопису вчительки української мови та літератури Койди Тетяни Михайлівни.

Було відзначено, що історія українського правопису дуже цікава й складна, як і історія самої України.

Писемність – це дуже важливий елемент культури будь-якого народу. Без писемності жодна нація не могла б самовизначитися, розвинутися, заявити про себе. Навіть відомий біблійний вираз: «Спочатку було Слово…» нагадує нам про те, що мова, а отже, і письмо, правопис дуже важливі для кожного з нас.

Український правопис – система загальноприйнятих правил української мови, які визначають способи передавання мовлення на письмі.

Для вчителів-предметників цікаво було дізнатися про витоки й етапи розвитку нашого правопису: давньоукраїнський, староукраїнський, новоукраїнський – один з найболісніших для нашої мови.

Але лише 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив Український правопис у новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису.

Активне обговорення учасниками розмови цього питання засвідчило загальноукраїнське явище сьогодення: і в наукових колах, і серед звичайних українців точаться суперечки про правопис – який правильний?

Але висновок такий – ті, хто вже прожили значну частину життя, певно, ще деякий час користуватимуться тим варіантом правопису, до якого звикли у шкільні та студентські роки…

А учні нової української школи вивчатимуть норми сучасного правопису і розмовлятимуть грамотно рідною мовою.

Про це мріяв і докладав до цього зусиль Великий Українець Іван Огієнко (Митрополит Іларіон), книжки якого були представлені достойному зібранню, що відбулось напередодні відзначення Дня української писемності та мови.

 

За інформацією Народного Дому «Просвіти»

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!