Протокол
засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради
від 3 січня 2019 р.
Місце проведення: мала зала ХМР
Час проведення – 17.00
На засіданні присутні: 24 члени громадської ради.
Запрошені: міський голова Симчишин О.С., начальник управління організаційно-інформаційної роботи та контролю міської ради Бачинська І.В., заступник начальника управління організаційно-інформаційної роботи та контролю Назаров Р.Г.
Головує: Богачук В.Я. – голова Громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради.
Слухали: Богачука В.Я., який запропонував проект порядку денного чергового засідання, напрацьований правлінням громадської ради.
1. Інформація Хмельницького міського голови про роботу за 2018 рік та плани на 2019 рік.
2. Запитання-відповіді.
3. Різне.
Голосували: ’’За’’- одноголосно.
Богачук В.Я. Озвучив перелік злободенних питань до міського голови, сформований на засіданні правління громадської ради 21.12. 2018 р.
- Створення індустріального парку: де, коли, на якій земельній ділянці?
- Будівництво сміттєпереробного заводу: земельна ділянка, інвестори.
- Плани влади щодо транспортної інфраструктури: розширення вулиць, побудова транспортних розв’язок, будівництво нових доріг (вул. Північна, продовження вул. Зарічанської до об’їзної в Гречанах тощо).
- Чи планується створення підрозділів з утримання та обслуговування дитячих майданчиків при управлінні молоді та спорту, управляючих конторах?
- Навчання у дві зміни в деяких школах: що робиться і що планується зробити аби всі учні міста навчались в одну зміну?
- Ситуація з ВПУ на сьогодні, плани на майбутнє.
- Результати реформування медичної галузі міста: що отримали, чого очікувати найближчим часом?
- Участь місцевих органів влади на формування тарифів ЖКГ.
- Доля земельних зон, які ще залишились, між вулицями Прибузькою і Зарічанською.
- Перспективи розвитку спортивного руху «Джуніор Зет» у нашому місті.
- Чому при формуванні, розробці, корегуванні містобудівної документації здебільшого ігнорувалась думка громадськості чиновниками цієї галузі?
- Яка доля електронного квитка в громадському транспорті? Чи потрібен він місту зі стовідсотковим охопленням пасажирів, чи можливо тільки до деяких категорій?
- З яких причин представників громадськості, запропонованих громадською радою, не включили до конкурсного комітету по здійсненню пасажирських перевезень, по визначенню оператора з впровадження електронного квитка, в конкурсну комісію по «малій приватизації»?
- Негативні відгуки хмельничан про роботу УМК «Домком»?
- Будівництво громадської вбиральні біля ТЦ «Дитячий світ»: хто визначив місце, чим обґрунтоване таке рішення?
Слухали: Симчишин О.С. Привітав з Новим роком, відзначив хороший початок у роботі ГР, висловив переконання, що у співпраці влади з громадськістю повинен бути системний діалог, в якому конструктивна критика має слугувати на користь громаді.
Оскільки повний звіт за третій рік роботи виконавчих органів міської ради поточної каденції оприлюднений на офіційному сайті, міський голова надав вичерпні відповіді на питання, запропоновані для обговорення.
1. Стосовно створення у місті індустріального парку охарактеризував ситуацію:
На 27 сесії міської ради ухвалено рішення Про затвердження Концепції індустріального парку «Хмельницький» та створення індустріального парку «Хмельницький».
Земельна ділянка загальною площею – 90,9 га. Виділена частина коштів на детальне планування території. Місце розташування (вул. Вінницьке шосе,18) вдале с точки зору логістики, комунікацій, дорожньої розв’язки. Саме через Вінницьку трасу у Хмельницькому проляже маршрут Львів-Одеса наймасштабнішого державного проекту ГоуХайВей.
Визначені галузі виробництва. Може бути створено мінімум 3 тисячі робочих місць. Є зацікавленість місцевих та іноземних інвесторів.
Поінформував про створення інвестиційного паспорту. Пояснив, що на місці існуючих заводів неможливо було створити промислову зону без бажання приватного власника.
Щодо перспектив та можливостей розвитку, відзначив тенденцію зацікавлення містом потужних інвесторів.
- На фініші найсучасніший в Україні, найбільший на правобережній Україні логістичний центр Нової пошти (9,5 млн. євро інвестицій). Частина податків надходитиме у міський бюджет.
- Німецька компанія Sumitomo Electric Bordnetze (SEBN) розпочала у Хмельницькому виробництво проводки та кабельної продукції для автомобілів концерну Volkswagen. Вже працює 500 чоловік.
- Компания «Гранд Импорт» у Хмельницькому, на місці колишнього ТЦ «Європа», запускає виробництво побутової хімії за німецькими технологіями. Вже працюють у тестовому режимі. На весну очікується відкриття. Продукція буде експортуватись і йти на місцевий ринок.
- В перспективі планується ще виробництво паперової тари.
2. Питання сміттєпереробного заводу.
4 січня Хмельницька міська рада підписує передкредитний мандатний договір з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку. Це офіційний документ, який означає, що є домовленість про умови, про суми. Наступним буде документ про безпосереднє надання коштів - 15 млн. євро кредиту і 5 млн євро гранту (безповоротні кошти).
Перший транш у розмірі 5 мільйонів євро від ЄБРР піде на впорядкування діючого сміттєзвалища. Замовлено техніко-економічне обґрунтування, аби привести його у відповідність до цивілізаційних норм і продовжити життя, як мінімум, до 2042 року. На це необхідно 198 млн. грн.
Решта з кредиту і гранту буде використана на будівництво сміттєпереробного підприємства, яке згідно з ТЕО буде вартувати 620 млн. грн.
По сміттеперебному заводу: вивчено морфологію сміття за 34 показниками; готове ТЕО; затверджено Детальний план полігону побутових відходів у м. Хмельницькому та звіт про стратегічно екологічну оцінку.
Тепер буде оголошуватись міжнародний тендер на проектування і будівництво сміттєпереробного заводу. Також має бути встановлений тариф на утилізацію сміття (у Польщі від 90 грн. на людину).
Плануємо на весну забрати у комунальну власність землю, яка поки що у приватній власності. Далі проектування – 1 рік, будівництво – до року.
3. Про перспективи розвитку транспортної інфраструктури.
- Планується будівництво естакади, яка буде починатися від вул. Шевченка зі з’їздом на Проскурівську, з переїздом через залізницю, зі з’їздами на вулиці Красовського і на Толстого. Цікавий проект, який дозволить запустити другу транспортну гілку і частково розвантажити вулицю Кам’янецьку, з перспективою розширення на Красовського.
- Цього року, червень-липень, завершуємо нову дорогу на Січових Стрільців. Вона допоможе розвантажити частину мікрорайону Озерна.
- Замовили проектно-кошторисну документацію на продовження дороги Зарічанської з виходом на Західно-окружну.
Будівництво нових доріг досить дороговартісне, але плануємо по одній в рік робити.
- Крім того, замовили передпроектні роботи на паркінги. Один з них буде на вул. Прибузькій. Також розглядається, як можливий варіант для паркінгу на 180 паркомісць у 4 рівнях, приміщення колишнього кінотеатру «Мир», яке рішенням суду повернуто у комунальну власність.
4. До питання створення підрозділів з утримання та обслуговування дитячих майданчиків.
Міський голова поінформував, що провели інвентаризацію дитячих майданчиків, створили карту абсолютно всіх дитмайданчиків, незалежно від того, хто їх встановлював. При управлінні молоді і спорту створюється робоча група, яка напрацьовує план будівництва дитячих майданчиків вподальшому, бо насьогодні немає системи.
Хочемо систематизувати, показати всі, визначитись з тими, які не відповідають нормам.
Найдорожчий дитячий майданчик планується у сквері ім. Т. Шевченка за 1,5 млн. грн. та ремонт фігур М. Мазура.
5. Що робиться і що планується зробити аби всі учні міста навчались в одну зміну.
- Завершено реконструкцію ЗОШ №18.
- Триває реконструкція та добудова діючих приміщень: НВК№10, НВО № 1, ліцею №17, СЗОШ №8 - роботи проводяться за графіком.
- Триває будівництво НВК на Озерній та дитсадка у Лезневому.
- Збудовано ДНЗ «Козачок».
- Проектується ще одна школа вправо від Панаса Мирного.
6. Ситуація з ВПУ та плани на майбутнє.
Міносвіти анонсує 2019 – роком реформи профтехосвіти. Готується законопроект. Місту потрібно 670 осіб кваліфікованих кадрів робітничих професій. Заклали в бюджеті міста фінансування на рік – близько100 млн. грн.
Ставиться питання про передачу майна закладів профтехосвіти в комунальну власність.
7. Про реформування медичної галузі міста.
Триває реформування первинної ланки медицини. Як результат сімейні лікарі, які підписали декларації з необхідною кількістю пацієнтів, вже у грудні отримали заробітну плату близько 20 тис. грн. з державного бюджету.
На позачерговій сесії 28 грудня 2018 р. Хмельницька міська рада погодила реорганізацію чотирьох поліклінік (№1, №2, №3, №4) і комунального закладу «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» шляхом злиття в комунальне підприємство «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Хмельницької міської ради.
Така реорганізація продиктована вимогами реформи медицини для фінансування Національною службою здоров’я України. Це також дозволить суттєво заощаджувати на утриманні адмінперсоналу.
Інші медзаклади: Хмельницька міська об’єднана стоматологічна поліклініка стала комунальним підприємством «Медичний стоматологічний центр»; Хмельницька міська дитяча лікарня і Хмельницький міський перинатальний центр перетворяться в однойменні комунальні підприємства міської ради.
8. Щодо впливу місцевих органів влади на формування тарифів ЖКГ.
Тарифи, що вступили в дію з 1 червня затверджував виконавчий комітет міської ради на основі наданих управляючими кампаніями даних, не формував, а лише затверджував.
Влада стимулює створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Вже діє 350 ОСББ. Гроші, які люди платять за тариф, вони використовують на власний будинок. Мешканці переважно задоволені такою формою організації надання послуг. Для ОСББ у місті діє значна кількість програм.
9. Доля земельних зон між вулицями Прибузькою і Зарічанською.
Зелена зона – 100 метрів залишається. План озеленення міста – в процесі обговорення, до 10 січня приймаються пропозиції.
Земля не роздається. Три ділянки були виділені ЖКГ у 2015 році. Всі будівництва, що ведуться на цій території, започатковані ще тоді.
Розпочинається будівництво Палацу спорту. За дуже короткий проміжок часу у повному цейтноті ми виготовили проектно-кошторисну документацію, пройшли усі погодження, пройшли Державну експертизу, провели Міжнародний тендер, погодили титульний список. Мали повне сприяння від усіх структур. І лишень удвох разом з Рівненською областю (яка будує таких об'єкт вже) з усіх міст-переможців дійшли до фінішу. Наразі з державного бюджету виділено 54 мільйони гривень фінансування. Кабмін ухвалив Постанову, якою збільшив для Хмельницького фінансування удвічі і дав можливість до 1 липня 2019 року використати ці кошти. Ще 4,5 млн гривень уже виділено з міського бюджету.
Вже в січні стартує будівництво. Це буде багатофункційна арена на мінімум 2500 місць (максимум 3100) для всіх ігрових зальних видів спорту, для багатьох індивідуальних видів спорту, проведення розважально-масових заходів, тренувань і т. д. Відповідає усім вимогам єврокубкових турнірів і змагань.
У бюджеті міста передбачені кошти на проектно-кошторисну документацію на будівництво Льодового палацу.
Земельна ділянка (біля «Таврії») виділена ДЮСШ №1 під два стадіони (один зі штучним, другий з трав’яним покриттям).
10. Перспективи розвитку спортивного руху «Джуніор Зет» у нашому місті.
Проект новий, цікавий і пішов у нас найкраще. Його перевага в тому, що цими видами спорту можуть займатися маломобільні верстви населення, діти з особливими потребами. Тому не в ущерб традиційним видам спорту рух «Джуніор Зет» буде підтримуватись і розвиватися.
11. Щодо врахування думки громадськості у формуванні, розробці, корегуванні містобудівної документації.
На січень-лютий виноситься на обговорення.
12. До питання електронного квитка у громадському транспорті.
На січневий виконком планується винести затвердження договору з переможцем конкурсу на впровадження електронного квитка. У 2019 році електронний квиток буде. Це вимого часу. Це покаже реальний пасажиропотік і загальну картину на ринку громадських перевезень.
13. Чому представників громадськості, запропонованих громадською радою, не включили до окремих конкурсних комітетів?
Немає упередженого ставлення. Всіх раді бачити. Але є таке рішення.
14. Негативні відгуки про роботу УМК «Домком». Працює найгірше. 17 червня закінчується термін угоди.
15. До питання визначення місця для будівництва вбиральні біля ТЦ «Дитячий світ»
Рішення про місце розташування притято членами виконкому. Така практика існує в світі. Доприкладу, в Парижі 400 вбиралень, 170 з них в центрі міста. Туалет сучасний, модульний, маленький - 8 кв. метрів.
Планується також встановити до початку пляжного сезону модульну вбиральню на дві кабінки в парку Молодіжний. Розробляється проект парку Молодіжний. Це ще одна збережена зелена зона.
Нарешті відвоювали пляж, він тепер у комунальній власності.
ПИТАННЯ №2
СЛУХАЛИ:
Осецький Й.
(ГО захисту виробничих і майнових прав власників землі) порушив питання участі міської влади у вирішенні проблеми з утилізацією незаконного захоронення 80000 літрів (400 бочок) хімічних речовин біля аеропорту «Хмельницький» та запропонував міському голові взяти під особистий контроль розслідування факту створення цього захоронення, яке саботують поліція і прокуратура.
Симчишин О.С. Місто має зайти часткою у спільне з областю підприємство, тоді буде вплив. В аеропорту відновлено злітну полосу. Реально навесну можуть літати маленькі літаки.
Стукан І. М. (ГО «Плоскирівська Сотня») Аналогічне з попереднім питання стосовно незадовільної роботи обласного крематорію по спаленню тварин у Хмельницькому (Сіцінського, 26).
Береза А. А. («Хмельницький майдан» Рада Майдану) Не враховано наданий документ з пропозиціями громадськості до містобудівної документації. Чому змінюється цільове призначення земельної ділянки під Льодовий палац?
Симчишин О.С. Тут немає злого умислу. Зважаючи на нові ДБН та нові вимоги держекспертизи, нас попередили, що можуть виникнути проблеми з отриманням дозвільної документації. Тому, якщо з Палацом спорту таких проблем не буде, то цільове призначення не мінятимуть.
Поворознюк Є.Є. (ГО «Україна – рідний край») звернув увагу на російськомовну рекламу та панель приладів управління в тролейбусах. Запропонував виправити ситуацію - розміщувати у громадському транспорті міста будь-які тексти виключно українською.
Симчишин О.С. Пропозицію буде враховано.
Ларійчук С. М. (Всеукраїнське об’єднання ветеранів) переймалася, чи не погіршиться екологічний стан міста у зв’язку зі створенням індустріального парку, чи буде чим дихати?
Симчишин О.С. Жодного шкідливого виробництва там не буде. Іноземні проектанти враховують всі екологічні і соціальні критерії та, ні за яких обставин, не підуть на порушення.
Покотило О. А.(ГО «Жіночий антикорупційний рух») Про матеріальну допомогу контрактникам.
Симчишин О.С. Раз в рік за заявою можуть отримувати від 1тисячі до 5 тисяч. Минулого року заплатили 2,5 млн. матеріальної допомоги учасникам російсько-української війни.
Кравець В.І.(ГО «Українська громада») Цікавився питанням: Чи не планує міський голова брати участь у парламентських виборах 2019 року
Симчишин О.С. Ні.
Бережнюк В.В. («Асоціація Хмельницьких ринків») Чому припинили боротьбу зі стихійною торгівлею на вул. Проскурівського підпілля? Бракує парковок біля продовольчого ринку.
Симчишин О.С. Роботу продовжимо, цивілізоване місто має мати цивілізовані умови. Продавцям власної продукції (а не перекупникам) запропонували безкоштовні місці на ринку.
Парковка планується.
Мельник Л. (не член ГР) – «Агресивно гедоністична» реклама порушує моральні права громадян.
Хома В. О.(Духовна рада християнських Церков і релігійних організацій м. Хмельницького) Підтримав проблематику щодо змісту реклами. Сказав про потребу в окремому приміщенні для проведення прийомів капеланами.
Симчишин О.С. Як варіант запропонував кабінет у громадській приймальні на вул. Перемоги.
Мороз О. В. Порадив встановити сучасні відеокамери, націлені на Стелу Героїв (Майдан Незалежності), аби попередити акти вандалізму.
Симчишин О.С. На школі мистецтв встановлені відеокамери, які саме направлені на цей об’єкт.
Велиган В. Р. («Правий альянс приватних підприємців») Тарифи на газ і тепло підвищили. Як впливає місцева влада на формування тарифів на тепло?
Симчишин О.С. Вартість газу в тарифі - 88%. Формує тариф НКРЄ. Місцева влада лише надає вартість складових і контролює, чи не подаються завищені витрати.
ПИТАННЯ №3 (Різне)
СЛУХАЛИ:
Богачук В.Я. повідомив, що члени громадської ради Дузяк Р. В.(ГО «Самопоміч Хмельницького»), Мойсюк В.І. (Всеукраїнське Лікарське Товариство), Мокра А.П.(ГО «Лікарський клуб м.. С. Руданського»), Таратасюк А. В.(Б.О «Хмельницький фонд захисту Вітчизни») більше чотирьох разів без поважної причини пропустили засідання громадської ради і відповідно до Регламенту втрачають членство в громадській раді.
ГОЛОСУВАЛИ: «за» одностайно.
Богачук В.Я. Головам комісій надати правлінню пропозиції до плану роботи громадської ради на 1-ше півріччя 2019 року.
Порядок денний вичерпаний. Засідання Громадської ради закрите.
Призначити засідання правління ГР на 22 січня, наступне засідання Громадської ради провести 29 січня 2019 року.
ГОЛОСУВАЛИ: "ЗА" одноголосно.
Голова громадської ради В. Богачук
Секретар зборів А. Гура