Рішення міської ради

Про затвердження Положення про звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” в новій редакції

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення тридцять п’ятої сесії

№31 від 28.04.2010 р.

 

Внесені зміни:

рішенням 51-ї сесії міської ради від 15.07.2015 №58

рішенням 7-ї сесії міської ради від 20.07.2016 №21

рішенням 8-ї сесії міської ради від 21.09.2016 №9

рішенням 32-ї сесії міської ради від 26.06.2019 №14

рішенням 34-ї сесії міської ради від 09.10.2019 №19

рішенням 5-ї сесії міської ради від 21.04.2021 №118

 

Про затвердження Положення про звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” в новій редакції

 

Розглянувши пропозицію постійної комісії з гуманітарних питань та керуючись  Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” в новій редакції (додаток )

2. Визнати таким, що втратив чинність додаток 1 до рішення міської ради №26 від 16.03.1999р.

3. Відповідальність за виконання рішення покласти на секретаря міської ради В.Лескова.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з гуманітарних питань.

 

Міський голова С.Мельник

 

Додаток

до рішення 35 сесії міської ради

від 28.04.2010 р. № 31

ПОЛОЖЕННЯ

про звання “Почесний громадянин міста Хмельницького”

1. Звання “Почесний громадянин міста Хмельницького”, далі Звання, є найвищою відзнакою територіальної громади міста Хмельницького.

2. Звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” присвоюється жителям міста, іншим громадянам України, іноземним громадянам (в тому числі посмертно), які мають видатні заслуги  і внесли великий особистий внесок в розвиток міста Хмельницького, України і світу, соціально-економічний розвиток міста, культуру, мистецтво, науку, освіту, охорону здоров’я, спорт та інші види діяльності, чия багаторічна виробнича, благодійницька, громадська та інша діяльність отримала широке визнання мешканців міста Хмельницького.

3. Звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” присвоюється рішенням міської ради:

- за поданням міського голови;

- за поданням  виконавчого комітету;

- за клопотанням трудових колективів, підприємств, установ міста Хмельницького, творчих та громадських організацій.

4. Клопотання про присвоєння Звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” попередньо розглядаються спеціально створеною комісією.

Комісія затверджується рішенням міської ради за поданням виконавчого комітету міської ради терміном на 5 років у складі 11 чоловік  До складу комісії  входять члени територіальної громади міста, які внесли вагомий внесок в розбудову і розвиток міста та працівники виконавчих органів міської ради. Голова, заступник, секретар комісії обирається на першому засіданні більшістю голосів від складу комісії.

5. У клопотаннях про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Хмельницького”, які  подаються на розгляд комісії до 15 травня щороку, мають міститися:

- біографічні відомості про кандидата;

- основні показники його трудової, творчої, благодійницької, суспільногромадської діяльності;

- обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток міста або визнання його визначних заслуг.

6. Комісія за своїм рішенням, розміщує подані документи про кандидатури на присвоєння Звання у міських засобах масової інформації: газеті “Проскурів”, ТРК “Місто”, на сайті міської ради для вивчення громадської думки.

7. Комісія, вивчивши документи та громадську думку окремо по кожній кандидатурі, шляхом голосування (більшістю голосів від загального складу комісії), приймає відповідне рішення та до 1-го серпня щороку готує проект рішення на засідання виконавчого комітету. Засідання комісії оформляється протоколом, який підписує голова та секретар.

8. Рішення про присвоєння Звання “Почесний громадянин міста ”Хмельницького” приймається на останній перед святкуванням Дня міста, сесії міської ради більшістю голосів від загального складу ради. Протягом календарного року присвоюється не більше двох Звань.

9. Особам, які удостоєні Звання “Почесний громадянин міста Хмельницького”, вручаються Свідоцтво міської ради та нагрудний знак відповідного зразка і винагорода у розмірі 20 мінімальних заробітних плат, збільшена на суму сплати податку з доходів фізичних осіб (на час прийняття рішення).

10. Текст рішення про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” та відповідного зразка фотографія Почесного громадянина заноситься до Книги Почесних громадян міста Хмельницького, що  зберігається в музеї історії міста та на дошку пошани.

11. Почесний громадянин міста Хмельницького (за його бажанням) користується правами:

- безкоштовного проїзду в міському пасажирському транспорті всіх типів (крім таксі);

- першочергового прийому керівниками органу місцевого самоврядування та виконавчими органами міської ради;

- позачергового прийому і безкоштовного обстеження та лікування, протезування в лікувальних установах міста, забезпечення ліками (за рецептами лікарів);

- безкоштовного користування комунальними послугами на території міста (квартирна плата, тепло, водопостачання, водовідведення), які надаються комунальними підприємствами міста;

- оплата однієї путівки в рік (з оплатою проїзду в санаторій, будинок відпочинку чи інший лікувальнопрофілактичний заклад України).

    12. Вручення свідоцтва про надання звання “Почесний громадянин міста” та нагрудного знаку проводить міський голова на сесії міської ради в обстановці урочистості та широкої гласності.

     

    Секретар міської ради В.Лесков