Проекти рішень міської ради

Про встановлення підприємству об’єднання громадян «Хмельницьке учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» пільги щодо сплати земельного податку в 2021 році

 

Про встановлення підприємству об’єднання громадян «Хмельницьке учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» пільги щодо сплати земельного податку в 2021 році

 

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету міської ради та звернення підприємства об’єднання громадян «Хмельницьке учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» щодо встановлення  пільги по сплаті земельного податку в 2021 році, керуючись ст. 284 Податкового кодексу України,  ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Встановити  пільгу щодо сплати земельного податку для підприємства об’єднання громадян «Хмельницьке учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих», звільнивши його від сплати земельного податку в січні – грудні 2021 року.

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на фінансове управління Хмельницької міської ради.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів та децентралізації.

 

Міський голова О.СИМЧИШИН

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 до рішення  «Про встановлення підприємству об’єднання громадян «Хмельницьке учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» пільги щодо сплати земельного податку в 2021 році»

 

1. Обґрунтування необхідності видання рішення.

 Проєкт  рішення розроблено на підставі звернення підприємства об’єднання громадян «Хмельницьке учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» щодо звільнення від сплати земельного податку в 2021 році.

2.  Мета і шляхи її досягнення.

Прийняття відповідного рішення сприятиме покращенню фінансової спроможності підприємства та дозволить йому швидше вийти з економічної кризи.

  1.  Правові аспекти.

 Згідно Закону України   «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 284 Податкового кодексу України, прийняття рішень щодо  надання пільг зі сплати земельного податку  належить до компетенції міської ради.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

            Станом на 01.11.2020 року на підприємстві об’єднання громадян «Хмельницьке учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» обліковується  40 працівників,  з них – 36 осіб це люди з інвалідністю по зору. Через сукупність різних обставин,  в даний час,  підприємство  працює не на повну потужність, скорочений тиждень і скорочений день. Середньомісячна заробітна плата працівника/інваліда -1698 грн, середньомісячна заробітна плата в еквіваленті повної зайнятості працівника/інваліда – 4754 гривні. Борг по заробітній платі  по підприємству працівникам за 2020 рік складає 187,3 тис. грн,  в тому числі за: 1-й квартал – 6,1 тис. грн; за 2-й квартал – 31,4 тис. грн; за 3-й квартал 86,1 тис. грн і за жовтень поточного року – 63,7 тис. гривень. Заборгованість виникла в наслідок того,  що в 2020 році погашалась заборгованість за 2018-2019 роки по заробітній платі  і підписувались договори реструктуризації з надавачами комунальних послуг для погашення боргів попередніх років. Станом на   01.11.2020 р.  підприємство  має борги перед: КП «Південно-західні тепломережі» - 77,4 тис. грн;  МКП «Хмельницькводоканал» -  42,5 тис. грн; ХКП «Спецкомунтранс» -11,7 тис. гривень.  Поточні платежі  сплачуються. Залишок  готової продукції на складі в грошовому еквіваленті  складає - 109,7 тис.грн ,  а саме: жгути- 40,4 тис. грн; конверти різних розмірів- 28,6 тис. грн; пакети паперові- 3,5 тис. грн; папки на зав’язках- 21,4 тис. грн; швидкозшивачі- 11,2 тис. гривень.  В 2020 році підприємство в основному надавало послуги із складання швидкозшивача з давальницької сировини та виготовляло свою продукцію (конверти, бланки, папки для студентів) тільки під замовлення. Налагодили виробництво паперових пакетів, але їх реалізація мала.

          5.Позиція заінтересованих органів

          Проєкт рішення  не стосується інтересів   інших органів.

          6.Регіональний аспект

          Проєкт рішення не впливає  на регіональний розвиток територіальної громади.

7. Громадське обговорення

Проєкт рішення  не потребує проведення громадського обговорення.

8. Прогноз результатів

Прийняття відповідного рішення вивільнить кошти підприємства від сплати земельного податку та дозволить спрямувати їх на інші цілі.

Площа земельної ділянки, яка обліковується за підприємством,  складає по виробничій базі – 0,5597 га та гуртожитку – 0,4460 га. Сума земельного податку на 2021 рік складає 40,0 тис гривень.

Рішенням 37-ї сесії Хмельницької міської ради від 06.02.2020 року №1 підприємству об’єднання громадян «Хмельницьке учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих»  встановлено пільгу щодо сплати земельного податку в 2020 році, сума пільги склала 40,0 тис гривень.  

 

Начальник управління Сергій ЯМЧУК