Про внесення змін в рішення тридцять  сьомої сесії міської ради від 30.04.2014р. №8 «Про затвердження Положення про надання послуг у сфері відпочинку і розваг на території м. Хмельницького» із внесеними змінами

 

Про внесення змін в рішення тридцять 

сьомої сесії міської ради від 30.04.2014р.

№8 «Про затвердження Положення про

надання послуг у сфері відпочинку і розваг

на території м. Хмельницького» із внесеними

змінами

 

         Розглянувши пропозицію виконавчого комітету, у зв`язку зі змінами, внесеними в законодавство України з охорони праці та у сфері благоустрою населених пунктів, відповідно до Правил благоустрою території міста Хмельницького затверджених рішенням тридцять п’ятої сесії 11.12.2019 №50 «Про внесення змін в рішення міської ради №7 від 08.04.2009 року «Про затвердження Правил благоустрою території міста Хмельницького», керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про культуру», «Про благоустрій населених пунктів», «Про гастрольні заходи в Україні», «Про адміністративні послуги», «Про охорону праці», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

 1. Внести зміни в тридцять сьомої сесії міської ради від 30.04.2014р. №8 «Про затвердження Положення про надання послуг у сфері відпочинку і розваг на території м. Хмельницького» із внесеними змінами», виклавши додаток у новій редакції (додається).

          2. Вважати такими, що втратили чинність рішення сесії міської ради від 17.09.2014 року №13 «Про внесення змін та доповнень в рішення 37- ої сесії міської ради від 30.04.2014р. №8», від 27.05.2015 року №11 «Про внесення змін та доповнень в рішення тридцять сьомої сесії міської ради від 30.04.2014р. №8 із внесеними змінами рішенням сорок другої сесії міської ради від 17.09.2014р. №13», від 27.01.2016 року №15 «Про внесення змін та доповнень в рішення тридцять сьомої сесії міської ради від 30.04.2014р. №8 із внесеними змінами», від 21.09.2016 року №13 «Про внесення змін та доповнень в рішення тридцять сьомої сесії міської ради від 30.04.2014р. №8 із внесеними змінами», від 27.12.2017 року №27 «Про внесення змін та доповнень в рішення тридцять сьомої сесії міської ради від 30.04.2014р. №8 із внесеними змінами», від 04.07.2018 року №12 «Про внесення змін та доповнень в рішення тридцять сьомої сесії міської ради від 30.04.2014р. №8 із внесеними змінами», від 17.04.2019 року №21 «Про внесення змін та доповнень в рішення тридцять сьомої сесії міської ради від 30.04.2014р. №8 із внесеними змінами».

         3. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови Г.Мельник та управління культури і туризму Хмельницької міської ради.

         4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, соціальної політики, гуманітарних питань та розвитку громадянського суспільства, свободи слова та інформації.

 

Міський голова         О.СИМЧИШИН

 

Додаток

                                                                                                        до  рішення сесії міської ради

                                                                                                        від__________ _____ № _____

 

Положення про надання послуг у сфері відпочинку розваг на території

м. Хмельницького

 

І. Загальні положення

        1.1. Положення про порядок надання послуг у сфері відпочинку і розваг на території м. Хмельницького (далі Положення) розроблено відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про культуру», «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про охорону праці», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про захист тварин від жорстокого поводження», Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України №48 від 07.02.2018р. «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. №725 і від 26 жовтня 2011р. №1107», до Правил благоустрою території міста Хмельницького, затверджених рішенням тридцять п’ятої сесії 11.12.2019 №50 «Про внесення змін в рішення міської ради №7 від 08.04.2009 року, Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01.03.2006 № 110, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014р. №1417, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.12.2001 № 272 (у редакції наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України 24.09.2012 № 1214), Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1052, Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015р. № 667, внесених змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів,устаткування підвищеної небезпеки, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.23.2018р. №48,Правил пожежної безпеки України, затверджені наказом Міністерством внутрішніх спав від 31.12.2014р. №1417  та інших нормативно-правових актів та визначає єдині умови щодо розміщення на території м. Хмельницького об'єктів соціально-культурного призначення для провадження «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та іншими нормативно-правовими актами України.

         1.2. Положення встановлює вимоги до організації надання послуг у сфері відпочинку та розваг з врахуванням санітарно-гігієнічних, пожежних та функціонально-планувальних чинників.

1.3. Дія цього Положення поширюється на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, а також фізичних осіб-підприємців, що здійснюють підприємницьку діяльність у сфері відпочинку і розваг на території міста.

1.4. Надання послуг у сфері відпочинку і розваг здійснюється суб’єктами господарювання (юридичними та фізичними особами-підприємцями) на території міста після отримання в Управлінні адміністративних послуг (далі УАП) витягу з рішення 

 

2.

виконавчого комітету міської ради чи наказу управління культури і туризму про погодження щодо надання певного виду послуг у сфері відпочинку і розваг.

 

ІІ. Визначення термінів

        2.1. Послуги у сфері відпочинку і розваг – це послуги, які передбачені цим Положенням та надаються суб’єктами господарювання у сезонний період з 01 квітня по 01 листопада поточного року, а саме:

        2.1.1. послуги прокату атракціонів механізованих та немеханізованих: надувні атракціони (батути), каруселі, гойдалки, качалки, катальні гірки, колеса огляду, вежі, дороги, автодроми, катапульти тощо; атракціони з еластичними елементами - катапульти, стрибки з висоти на еластичному тросі тощо; водні, у тому числі гірки, спуски, кулі тощо; спортивні, у тому числі силові тренажери, тири тощо; обладнання дитячих ігрових майданчиків, кімнат, спортивно-розважальних ігрових автоматів, пересувних кінотеатрів, лабіринтів, кімнат сміху, луна-парків; 

         2.1.2. надання транспортних засобів для розважальних цілей: човнів катамаранів,   іграшкових машинок, мотоциклів, електро-вело-мобілів,скутерів, сегвеїв, «паровозиків» тощо;

2.1.3. послуги об 'єктів пересувної мережі, які надаються при використанні тварин;          

         2.1.4. послуги цирків (на цирковому майданчику Парку культури і відпочинку ім. М.К.Чекмана) протягом календарного року;

         2.2. Об'єкти пересувної та дрібної стаціонарної мережі з надання послуг у сфері відпочинку і розваг – тимчасові споруди соціально-культурного призначення для здійснення підприємницької діяльності (одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до  споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту). Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

2.3. Погодження на розміщення об’єктів сфери відпочинку і розваг (далі – Погодження) видається в Управлінні адміністративних послуг на підставі відповідного рішення виконавчого комітету міської ради для послуг, визначених п.2.1.4. Положення, чи наказу управління культури і туризму для послуг, визначених п.п.2.1.1.; 2.1.2.; 2.1.3. Положення, та надає право його отримувачу на здійснення певного виду послуг у місці, визначеному у викопіюванні із ситуаційного плану міста Хмельницького, складеного під розміщення об’єктів у сфері відпочинку і розваг.

2.4. Викопіювання із ситуаційного плану міста Хмельницького, складене під розміщення об’єктів у сфері відпочинку і розваг – планово-картографічні матеріали, виготовлені комунальним архітектурно-планувальним підприємством.

         2.5. Балансоутримувач - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання майна. 

2.6. Терміни, що не визначені у цьому Положенні, вживаються у значенні, встановленому чинним законодавством України.

                              ІІІ. Умови надання послуг у сфері відпочинку і розваг

         3.1. На території міста розміщення об’єктів для надання послуг у сфері відпочинку і розваг здійснюється згідно з викопіюванням із ситуаційного плану міста Хмельницького, складеного під розміщення зазначених об’єктів, відповідно до Переліку визначених місць для розміщення об’єктів для надання послуг у сфері відпочинку і розваг у парках та скверах м. Хмельницького та Переліку визначених місць для розміщення об’єктів для надання послуг у сфері відпочинку, розташованих поза межами паркових зон м. Хмельницького, які затверджуються рішенням виконавчого комітету міської ради.

 

3.

3.2. Місце розташування об’єктів для надання послуг у сфері відпочинку і розваг не повинно створювати будь-яких незручностей для пішоходів та транспортних засобів на території міста.

         3.3. Усі об’єкти, що стосуються сфери відпочинку і розваг, повинні мати належний естетичний вигляд, архітектурно вписуватись у навколишнє середовище, відповідати вимогам законодавства з питань санітарії, охорони праці, пожежної безпеки, електрогосподарства, систем газопостачання та інших нормативно - правових актів і документів що регламентують експлуатацію атракціонів.    

        Ризики відвідувачів і обслуговуючого персоналу об’єктів сфери відпочинку і розваг від впливу небезпек повинні бути унеможливлені за рахунок виконання запобіжних заходів, спрямованих на забезпечення безпеки під час виготовлення, монтажу та експлуатації атракціонної техніки.

3.4. Режим роботи встановлюється суб’єктом господарювання, але повинен обмежуватись часом з 9.00 год. до 22.00 год.

3.5. Рішенням виконавчого комітету міської ради, передбаченим п.2.3. цього Положення для послуг, визначених п.2.1.4. Положення, надається погодження на розміщення цирку та укладення договору між адміністрацією цирку та комунальним підприємством «Парки та сквери м. Хмельницького, де обумовлюється пайова участь (внесок) адміністрації цирку на розвиток Парку культури і відпочинку ім. М.К.Чекмана.

        3.6. Наказом управління культури і туризму, передбаченим п.2.3 цього Положення, для об’єктів, зазначених у Переліку визначених місць для розміщення об’єктів для надання послуг у сфері відпочинку і розваг у парках та скверах м. Хмельницького (за виключенням цирку) надається погодження на розміщення об’єктів сфери відпочинку і розваг та укладення договору між суб’єктом господарювання і землекористувачем, де обумовлюється пайова участь (внесок) суб’єкта господарювання на розвиток Парку культури і відпочинку ім. М.К.Чекмана. 

        3.7. Наказом управління культури і туризму, передбаченим п.2.3. Цього Положення, для об’єктів, зазначених у Переліку визначених місць для розміщення об’єктів для надання послуг у сфері відпочинку, розташованих поза межами паркових зон м. Хмельницького, надається погодження  на надання послуг у сфері відпочинку і розваг та укладення договору особистого строкового сервітуту на користування відповідною територією між землекористувачем (балансоутримувачем) та суб’єктом господарювання.

Договір особистого строкового сервітуту на користування відповідною територією не є договором користування земельною ділянкою та укладається відповідно до викопіювання із ситуаційного плану міста Хмельницького.

         Плата за користування територією за договором особистого строкового сервітуту дорівнює орендній платі за аналогічну земельну ділянку та розраховується виходячи із вартості 1 кв. м. відповідної земельної ділянки. 

IV. Порядок отримання погодження на надання послуг у сфері відпочинку і розваг

        4.1. Для отримання погодження на надання послуг, визначених п.п.2.1.1;2.1.2.;2.1.3. Положення суб’єкт господарювання подає в УАП такі документи: 

- заяву на ім’я начальника управління культури і туризму (форма заяви - додаток 3 до Положення);

- посвідчення суб'єкта господарювання про проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці та його копію;

- викопіювання з ситуаційного плану міста Хмельницького, складене  під розміщення об’єктів пересувної мережі у сфері відпочинку і розваг в масштабі М 1:2000, М 1:500 та його копію;

- ветеринарний паспорт на тварину (при наданні послуг з використанням тварин) та його копію; 

- декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці для атракціонів підвищеної небезпеки (стаціонарні, пересувні та мобільні);

 

4.

- довіреність про право представляти інтереси суб’єкта господарювання в органах місцевого самоврядування, оформлену в установленому законодавством порядку (у разі звернення уповноваженого представника) та її належним чином завірену копію;

       4.1.1. Заява погоджується :

 - із землекористувачем;

- з балансоутримувачем - управлінням житлово-комунального господарства, якщо об’єкт пересувної мережі сфери відпочинку і розваг знаходиться на землях загального користування;

- з Хмельницькою міською комунальною аварійно-рятувальною службою на водних об’єктах  (в разі розташування атракціону на воді).

        Заява та документи, що додаються до неї, подаються особисто суб’єктом господарювання (керівником юридичної особи, фізичною особою – підприємцем) або уповноваженою ним особою на підставі довіреності адміністратору УАП.

        Зазначений перелік документів є вичерпним. 

Заявник несе відповідальність за достовірність інформації зазначеної в заяві та документах, що додаються до неї.

        Заяви розглядаються в порядку їх чергового надходження згідно з реєстрацією. Термін розгляду документів – 5 робочих днів з дня реєстрації зазначеної заяви адміністратором УАП;

       4.1.2. Адміністратор УАП реєструє заяву та документи і передає в управління культури і туризму, яке розглядає заяву та документи та забезпечує підготовку відповідного наказу. 

        4.1.3. Управління культури і туризму на основі відповідного наказу готує погодження на розміщення об'єктів пересувної та дрібної стаціонарної мережі сфери відпочинку і розваг (форма погодження - додаток 5 до Положення) або обгрунтовану відмову у видачі погодження;

        4.1.4. Наказ та погодження або обґрунтована відмова у видачі погодження не пізніше наступного робочого дня після підписання начальником (заступником начальника) управління культури і туризму передаються адміністратору УАП для видачі суб’єкту господарювання;     

       4.1.5. Погодження видається суб’єктам господарювання за зверненням у кожному окремому випадку і діє протягом терміну, на який воно було видане.

       4.2. Для отримання погодження на надання послуги визначеної п.2.1.4 Положення – послуги на розміщення цирків, суб’єкт господарювання подає в УАП такі документи:

- заява на ім’я міського голови (додаток 4 до Положення);

- викопіювання з ситуаційного плану міста Хмельницького, складене під розміщення об’єктів пересувної мережі в масштабі М 1:2000, М 1:500 та його копію;

- договір на вивезення твердих побутових відходів та вторинної сировини з балансоутримувачем території та його копію;

- декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (роботи верхолазні) та його копію;

- довіреність про право представляти інтереси суб’єкта господарювання в органах місцевого самоврядування, оформлену в установленому законодавством порядку (у разі звернення уповноваженого представника) та її належним чином завірену її копію.

      4.2.1. Адміністрацією цирку укладаються наступні договори:

- Договір про пайову участь (внесок) на розвиток Парку культури і відпочинку ім. М.К.Чекмана з комунальним підприємством «Парки та сквери м. Хмельницького», де повинно бути обумовлено оплату за надання водопостачання, яка береться наприкінці строку перебування цирку в парку, за показниками водолічильника. До Договору обов’язково додається розрахункова калькуляція.

- Договір з Хмельницьким міським районом електричних мереж на виготовлення технічних умов щодо підключення та подачі електроенергії цирку, де повинно бути 

 

5.

обумовлено оплату, яка береться наприкінці строку перебування цирку в парку за показниками електролічильника;

         4.2.2. Заява погоджується заявником :

- із землекористувачем;

- з управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці; 

Заява та документи, що додаються до неї, подаються особисто суб’єктом господарювання (керівником юридичної особи, фізичною особою-підприємцем) або уповноваженою ним особою на підставі довіреності адміністратору УАП.

Зазначений перелік документів є вичерпним.

Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в заяві та документах, що додаються до неї.

Заяви розглядаються в порядку їх чергового надходження згідно з реєстрацією. Термін розгляду документів – 30 календарних днів з дня реєстрації зазначеної заяви адміністратором УАП;

4.2.3. Адміністратор УАП реєструє заяву та документи і передає в управління культури і туризму, яке розглядає заяву та документи та забезпечує підготовку відповідного проекту рішення виконавчого комітету міської ради;

4.2.4. Після прийняття рішення виконавчим комітетом міської ради про надання відповідного погодження або відмову в його прийнятті управління культури і туризму не пізніше наступного робочого дня після отримання передає копію рішення виконавчого комітету про надання відповідного погодження або обґрунтовану відмову у його видачі адміністратору УАП для видачі суб’єкту господарювання;

4.2.5. Управління культури і туризму укладає угоду про гастрольну діяльність цирку в м. Хмельницькому. В угоді передбачається безкоштовний показ циркових програм для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей із багатодітних родин, згідно представлених списків та обумовленою кількістю, відповідно до звернень управління соціального захисту, служби у справах дітей, громадських організацій та установ.

        4.2.6. Адміністрація Парку культури і відпочинку ім. М.К.Чекмана протягом одного робочого дня після заїзду цирку на територію парку письмово повідомляє управління ветеринарної медицини в м. Хмельницькому про перебування цирку в парку для здійснення обстеження тварин працівниками управління.

       4.3. Здійснення тимчасового (святкового, в т.ч. у зимовий період) надання послуг у сфері відпочинку розваг проводиться згідно наказу управління культури і туризму відповідно до рішення виконавчого комітету чи розпорядження міського голови про організацію святкових заходів.

4.3.1. Для здійснення тимчасового (святкового, в т.ч. у зимовий період) надання послуг у сфері відпочинку і розваг суб’єкт господарювання не пізніше, ніж за 5 календарних днів до початку надання послуги, подає заяву на ім’я начальника управління культури і туризму; 

4.3.2. Заява погоджується заявником :

- із землекористувачем;

- з балансоутримувачем – управлінням житлово-комунального господарства, якщо об’єкт пересувної мережі сфери відпочинку і розваг знаходиться на землях загального користування;

Зазначений перелік документів є вичерпним.

Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в заяві.

Заяви розглядаються протягом 5 календарних днів з дня реєстрації в управлінні культури і туризму.

         V. Умови тимчасового утримання місць та діяльності з надання послуг у сфері відпочинку і розваг

5.1. Місця для надання послуг у сфері відпочинку і розваг утримуються особами, яким зазначені території надаються тимчасово з метою надання цих послуг.

6.

        5.2. Організація робіт з надання послуг у сфері відпочинку і розваг має відповідати санітарним, протипожежним нормам і Правилам благоустрою території міста Хмельницького (далі Правила).

        5.3. Забороняється самовільно встановлювати на міській території тимчасові споруди,  збільшувати у встановлених площу. 

        5.4. Власники або орендарі тимчасових споруд, в яких здійснюється підприємницька діяльність у сфері відпочинку і розваг проводять прибирання території, прилеглої до цих споруд. 

        5.5. Утримувати в належному стані об'єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначені Правилами прилеглі території до цих об'єктів (тротуари, зелені насадження).

       5.6. Майданчики для дозвілля та відпочинку повинні бути безпечними для життя та здоров'я громадян, наявне обладнання, розважальні та інші споруди повинні підтримуватися у належному стані, своєчасно очищатися від бруду та сміття. 

       5.7. Не допускається наявність поламаного, небезпечного для життя та здоров'я громадян обладнання, елементів благоустрою, яке повинне відповідати безпечній відстані для експлуатації.  Вимоги до будови, виготовлення, установлення, монтажу, безпечної експлуатації, ремонту та реконструкції атракціонної техніки

       5.8. Не допускається використання  атракціонів підвищеної небезпеки (стаціонарних, пересувних, мобільних) без отримання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

       5.9. Об’єкти сфери відпочинку і розваг повинні відповідати вимогам до будови, виготовлення, установлення, монтажу, безпечної експлуатації, ремонту та реконструкції атракціонної техніки, затверджені наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01.03.2006 №110, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 07.04.2006 за № 405/12279.

       5.10. Суб’єкти господарювання, які надають послуг у сфері відпочинку і розваг, зобов'язані: 

       5.10.1 утримувати в належному стані об'єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначені Правилами прилеглі території до цих об'єктів (тротуари, зелені насадження);

       5.10.2. щоденно прибирати територію в радіусі 20 метрів навколо будівель і споруд;     

       5.10.3. встановлювати стаціонарні урни для сміття біля входу/виходу до об’єкту сфери відпочинку і розваг, які перебувають у їх власності або користуванні та слідкувати за їх своєчасним очищенням;

       5.10.4. забезпечити збереження всіх елементів благоустрою, у тому числі зелених насаджень на наданій території;

       5.10.5. забезпечити відновлення газонів парків і скверів після закінчення дії договорів з балансоутримувачем;

       5.10.6. забезпечити атракціони первинними засобами пожежогасіння. Майданчик атракціонного комплексу (луна-парку), має бути обладнаний протипожежними щитами з первинними засобами пожежогасіння, розміщеними в доступних місцях. Відстань від засобів пожежогасіння до атракціонів не повинна перевищувати 50 м.;

       5.10.7. забезпечити на об’єктах сфери відпочинку і розваг виконання вимог Кодексу цивільного захисту України та Правил пожежної безпеки України, затверджені наказом Міністерством внутрішніх справ від 31.12.2014р. №1417;

       5.10.8. встановити громадські санітарні вузли (біотуалети) відповідно до державних санітарних норм і правил, за винятком послуг визначених п.п.2.1.1; 2.1.2; 2.1.3 Положення. Кількість встановлених урн та біотуалетів визначається згідно з санітарними нормами та правилами;

      5.10.9. виконувати заходи із забезпечення вільного доступу до атракціонів та безпеки руху міського транспорту і пішоходів;     

      7.

        5.10.10. не допускати до роботи працівників за відсутністю у них допуску до роботи в «Особистій медичній книжці», відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2002 №280 «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб»;             

        5.10.11. регулярно проводити миття та дезінфекцію об’єктів сфери відпочинку і розваг, з наявністю відповідних підтверджуючих документів.

       5.11. Суб’єкти господарювання, які надають послуги у сфері відпочинку і розваг із використанням тварин зобов'язані: 

       5.11.1. забезпечити тварині необхідні умови, що відповідають її
біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до
вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»;

       5.11.2. дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації приміщення, де  утримується тварина (місце постійного утримання), та норм співжиття, прибирати за тваринами екскременти;

       5.11.3. забезпечувати своєчасне надання тварині  ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо), мати на тварину ветеринарні документи,про захворювання   тварин негайно повідомляти ветеринарну установу;

       5.11.4. відшкодувати матеріальні та моральні збитки, що нанесені тваринами  громадянам, у встановленому чинним законодавством України порядку; 

       5.11.5. забезпечити належне утримання тварин у цирках, зоопарках, на виставках та інших видовищних заходах, у сфері відпочинку і розваг відповідно до Законів України "Про тваринний світ", "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб" та інших нормативно-правових актів, що прийняті відповідно до цих законів;

        5.12. Суб’єкти господарювання, які надають послуги у сфері відпочинку і розваг зобов'язані виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України «Про благоустрій населених пунктів», Правилами, рішеннями Хмельницької міської ради, рішеннями виконавчого комітету Хмельницької міської ради, іншими нормативно-правовими актами в сфері благоустрою.

VІ. Вимоги щодо дотримання тиші в громадських місцях

6.1. Суб’єкти підприємницької діяльності, підприємства, установи, організації при здійсненні будь-яких видів діяльності з надання послуг у сфері відпочинку і розваг метою відвернення і зменшення шкідливого впливу шуму та інших фізичних факторів на здоров'я населення міста зобов'язані:

6.1.1. здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні та інші заходи з попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

6.1.2. забезпечувати під час роботи об’єктів з надання послуг у сфері відпочинку і розваг рівень шуму звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів, піротехнічних виробів та інших гучномовних установок близько прилеглих до житлових будинків, згідно вимог, установлених санітарними нормами;

6.2. Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами, для відповідного часу доби.

VІІ. Обмеження при використанні об'єктів благоустрою

7.1. На об'єктах благоустрою забороняється:

7.1.1. виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому порядку;

7.1.2. вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, у тому числі робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд;

 

8.

7.1.3. самовільно пошкоджувати або знищувати газони, дерева, кущі та інші зелені насадження. Відповідальність за збереження зелених насаджень, газонів та зелених зон покладається на суб'єкт господарювання, який отримав відповідне погодження  для надання послуг у сфері відпочинку і розваг згідно із законодавством.

7.1.4. вивозити та/або звалювати в не відведених для цього місцях відходи, влаштовувати звалища;

7.1.5. захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків, інших споруд;

7.1.6. наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях;

7.1.7. вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях, залишати на об'єктах благоустрою та їх елементах фекалії тварин; спеціальні місця (майданчики) для вигулу тварин визначаються у встановленому порядку, з урахуванням санітарних норм та правил;

7.1.8. здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці);

7.1.9. самовільно підключатися до мереж електро-, водо- та газопостачання, зливової та господарсько-побутової каналізації;

7.1.10. самовільно займати і використовувати земельні ділянки з порушенням викопіювання з ситуаційного плану міста Хмельницького, складене під розміщення об’єктів пересувної мережі, наданої для надання послуг у сфері відпочинку і розваг у встановленому законодавством порядку;

7.1.11. засмічувати водні об'єкти та забруднювати водні ресурси;

7.1.12. вчиняти дії, що тягнуть порушення умов благоустрою, пошкодження (руйнування чи псування) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії, заборонені цим Положенням та чинним законодавством України;

7.1.13. будувати та переобладнувати будь-які елементи благоустрою без погодження з виконавчим комітетом міської ради, іншими відповідальними службами на територіях.

VІІІ. Обмеження щодо куріння тютюнових виробів

8.1. Під час надання послуг у сфері відпочинку і розваг забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцях (за винятком місць, спеціально для цього відведених), а саме: на територіях та безпосередньо поряд з територіями дитячих розважальних атракціонів, майданчиків для відпочинку та дозвілля.

ІХ. Контроль за дотриманням цього Положення та відповідальність за його порушення

9.1. Тимчасові споруди, що використовуються для надання послуг у сфері відпочинку і розваг, і обладнання, що належать до них, мають відповідати проектним рішенням, вимогам цього Положення, інших нормативно-правових актів, стандартів, санітарних норм, будівельних норм і правил.

9.2. Розважальні комплекси, тимчасові споруди для надання послуг у сфері відпочинку і розваг та встановлене в них обладнання, а також пересувні містечка атракціонів повинні розміщуватись відповідно до проектів, розроблених спеціалізованими організаціями, що мають ліцензію (дозвіл) на виконання таких робіт.

9.3. Відповідальність за технічний стан та зовнішній вигляд об'єктів з надання послуг у сфері відпочинку і розваг, порушення вимог техніки безпеки під час розташування (монтажу), експлуатації та демонтажу цих об'єктів, безпеку відвідувачів, дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил пожежної безпеки несе суб'єкт господарювання згідно із законодавством.

9.4. Суб'єкт господарювання повинен своєчасно за свій рахунок усувати всі дефекти, що виникають в процесі експлуатації об'єктів з надання послуг у сфері відпочинку і розваг.

9.

9.5. Шкода, завдана при розміщенні об’єктів з надання послуг у сфері відпочинку і розваг внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою, підлягає компенсації у встановленому законодавством порядку.

9.6. За порушення вимог цього Положення винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», Правилами благоустрою території міста Хмельницького, затверджених рішенням тридцять п’ятої сесії 11.12.2019 №50 «Про внесення змін в рішення міської ради №7 від 08.04.2009 року, цим Положенням,  іншими нормативно-правовими актами та рішеннями Хмельницької міської ради.

9.7. У разі, коли особи, винні у порушенні цього Положення, не виконують обов'язок щодо усунення наслідків порушення у встановлений строк, балансоутримувач об'єкта або елементу благоустрою має право здійснити усунення наслідків порушення цього Положення власними силами або шляхом укладення відповідного договору про залучення для виконання певних дій третіх осіб. У такому випадку балансоутримувач, а також особа, що здійснює усунення наслідків порушення, має право на відшкодування витрат (збитків), понесених у зв'язку з усуненням наслідків порушення вимог цього Положення у порядку, визначеному чинним законодавством України.

Х. Відмова у наданні погодження

10.1. Відмова у наданні погодження на надання послуг у сфері відпочинку і розваг, визначених пунктами 4.1.,4.2.,4.3. цього Положення надається у разі неподання суб’єктом господарювання усіх необхідних документів, передбачених даним Положенням чи запропоноване суб’єктом господарювання місце розташування об’єкту для надання послуг у сфері відпочинку і розваг використовується для інших потреб громадян міста.

 

Секретар міської ради         Михайло КРИВАК

 

Начальник управління культури і туризму                                            Артем РОМАСЮКОВ

 

Додаток 1

до Положення про порядок надання

                                                                                           послуг у сфері відпочину і розваг

                                                                                               на території м. Хмельницького

 

      Начальнику управління

      культури і туризму

      Хмельницької міської ради

ЗАЯВА

             Прошу надати погодження на розміщення об’єктів пересувної та дрібної стаціонарної мережі з надання послуг у сфері відпочинку і розваг

 (назва документа)

площею кв.м.________________________________________________________________________________

з «____» _______________ 20___ р. по «____» ____________________ 20____ р.

м. Хмельницький,

_____________________________________________________________________________

 

(місце знаходження (адреса) об’єкта, на який видається документ)

 

_______________________________________________________________________________________________________

(вид діяльності згідно з КВЕД)

_______________________________________________________________________________________________________

(у давальному відмінку повне найменування юридичної особи/фізичної особи-підприємця/уповноваженої особи)

 

_______________________________________________________________________________________________________

 

(ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, ідентифікаційний номер фізичної особи-підприємця, платника податків та інших обов’язкових платежів)

_______________________________________________________________________________________________________

(прізвище, ім.’я, по-батькові керівника юридичної особи-підприємця/уповноваженої особи)

 

(місцезнаходження юридичної особи, місце проживання фізичної особи-підприємця)

_____________________ _________________________________

телефон телефакс

«_______»___________20 ____ р. _________________________________

Надаю згоду на обробку моїх персональних даних. (підпис керівника юридичної особи/фізичної особи-підприємця)

Погоджено:

1. Землекористувач або балансоутримувач

 

2.Міська комунальна аварійно – рятувальна служба на водних об’єктах (в разі розташування атракціону на воді).

Документи, що додаються до заяви:

 

1. Копія декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці для атракціонів підвищеної небезпеки (стаціонарні, пересувні та мобільні);

                                    №________________________

     від ___________________ року.

2. Копія  посвідчення суб’єкта господарювання про проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

 

3. Копія викопіювання з ситуаційного плану 

м.  Хмельницького, складене під розміщення об’єкту в масштабі М 1:2000, М 1:500.

 

М 1:2000, 1:500

4. Копія довіреності про право представляти інтереси суб’єкта господарювання в органах місцевого самоврядування.

№________________________

від ___________________ року.

Заповнюється адміністратором  УАП

«____» _____________ 20___ р. Реєстраційний номер____________

(дата надходження)

______________________ ______________________________

    (підпис)   ініціали та прізвище адміністратора  

Додаток 2

до Положення про порядок надання

                                                                                                послуг у сфері відпочину і розваг

                                                                                                            на території м. Хмельницького

 

Хмельницькому міському голові

                                                                                           Симчишину  О.С.  

 

ЗАЯВА

Прошу надати погодження на розміщення цирку ______________________________________________________________________________

                                                                                (назва документу)

площею ________ кв.м. з «____» ____________20___р. по «____» _________20____ р.

м.Хмельницький,_________________________________________________________________

(місце знаходження (адреса) об’єкта, на який видається документ)

_________________________________________________________________________________

(вид діяльності згідно з КВЕД)

_________________________________________________________________________________

(у давальному відмінку повне найменування юридичної особи/фізичної особи-підприємця/уповноваженої особи)

 

_________________________________________________________________________________

(ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, ідентифікаційний номер фізичної особи-підприємця, платника податків та інших обов’язкових платежів)

_________________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по-батькові керівника юридичної особи-підприємця/уповноваженої особи)

 

_________________________________________________________________________________

(місце знаходження юридичної особи, місце проживання фізичної особи-підприємця)

_____________________ _________________________________

телефон телефакс

«_______»___________20 ____ р. _________________________________

Надаю згоду на обробку моїх персональних даних. _________________________________

(підпис керівника юридичної особи/

фізичної особи-підприємця, уповноваженої особи)

 

ПОГОДЖЕНО:

1. Землекористувач або балансоутримувач

 

Документи, що додаються до заяви:

 

1. Копія Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

 

2. Копія викопіювання з ситуаційного плану м.Хмельницького, складене під розміщення об’єкту.

 

М 1:2000, 1:500

3. Копія довіреності про право представляти інтереси суб’єкта господарювання в органах місцевого самоврядування.

№________________________

від___________________року.

4.Копія договору на вивезення твердих побутових відходів та вторинної сировини 

 

 

Заповнюється адміністратором  УАП 

«____» _______________ 20___р. Реєстраційний номер____________

 (дата надходження)

______________________ ___________________________

         (підпис) ініціали та прізвище адміністратора УАП

 

Додаток 3                              

до Положення про порядок надання послуг

у сфері відпочину і розваг на території 

м. Хмельницького           

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ

вул. Проскурівська,30, м. Хмельницький, 29000, Тел. (0382) 65-85-35, факс 65-61-60

код  ЄДРПОУ 02231293

E-mail: [email protected]

_____________________________________________________________________________

На №________ від ____________

 

ПОГОДЖЕННЯ №_____

погодження на розміщення об’єктів пересувної та дрібної стаціонарної мережі з надання послуг у сфері відпочинку і розваг надання послуг у сфері відпочинку і розваг

 

Видано _____________________________________________________________________

 

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

(найменування організацій, посади, прізвище, ім’я, по батькові)

 

На право встановлення ____________________________________________________________________________

 

__________________________________________________________________пл. ____кв. м.

 

згідно Положення про порядок надання послуг у сфері відпочинку і розваг на території м. Хмельницького, затвердженого рішенням сесії міської ради від _____________________ №__________________ та наказу управління культури і туризму від ___________________

№__________________

 

за адресою ____________________________________________________________________

 

строком ______________________________________________________________________

 

З вимогами «Положення» ознайомлений (а) і попереджений (а) про відповідальність за їх невиконання.

Підпис суб’єкта підприємницької діяльності____________ “______” _____________ 20__р.

       

Адреса, телефон ____________________________________________________

Начальник управління                                                           ПІБ

 

Посадові особи виконавчого комітету Хмельницької міської ради, відповідальні за здійснення державної регуляторної політики

ПІБ Адреса
Новодон Оксана Юріївна
начальник управління економіки
м. Хмельницький, вул. Героїв Маріуполя, 3 (0382) 65-73-80 [email protected]
Сахарова Наталія Євгенівна
начальник відділу розвитку промисловості та підприємництва управління економіки
м. Хмельницький, вул. Героїв Маріуполя, 3 (0382) 76-21-12 [email protected]