Рішення міської ради

Про відмову у прийнятті в комунальну власність майна, внесення змін в рішення міської ради та втрату чинності рішення міської ради

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення сімнадцятої сесії

№104 від 27.06.2012 р.

 

 

Про відмову у прийнятті в комунальну власність майна, внесення змін в рішення міської ради та втрату чинності рішення міської ради

 

Рішенням Хмельницької міської ради від 08.04.2009р. №29 на підставі листа Міністерства оборони України було надано згоду на передачу в комунальну власність переліку об'єктів, в тому числі військового шпиталю, розташованого у військовому містечку 24 для розміщення міського лікувально-профілактичного закладу та земельних ділянок, на яких розташовані військові містечка 1, 45, 48 та 66.

На підставі вищезазначеного рішення відповідно до вимог Закону України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” Кабінетом Міністрів України було прийняте розпорядження від 11.11.2009р. №1345-р “Про передачу майнових комплексів військових містечок у м. Хмельницькому”, до якого додавався перелік нерухомого військового майна, що передається у власність територіальної громади м. Хмельницького.

На виконання рішення міської ради та розпорядження Кабінету Міністрів України рішенням виконавчого комітету від 26.11.2009р. №1320 було створено комісію з питань передачі в комунальну власність територіальної громади міста житлового фонду, об'єктів незавершеного будівництва, благоустрою, соціальної інфраструктури, інженерних споруд із зовнішніми мережами електро-, водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, які призначені для обслуговування військових містечок Хмельницького гарнізону.

В ході роботи вищезазначеної комісії виявилось, що з боку Міністерства оборони України не вживаються заходи щодо виконання розпорядження Кабінету Міністрів України та передачі об'єктів нерухомості в комунальну власність, а саме земельних ділянок, на яких розташовані військові містечка 1, 45, 48 та 66. Більше того, у своєму листі від 03.02.2011р. №220/546 Міністерство оборони України пропонує вирішувати питання щодо передачі земельних ділянок лише після прийняття Хмельницькою міською радою у комунальну власність житлового фонду.

Потрібно зазначити, що житловий фонд та відповідні зовнішні мережі і споруди військових містечок, які передаються в комунальну власність, потребують капітального ремонту на суму близько 39 мільйонів гривень.

Прийняття міською радою рішення від 08.04.2009р. №29 зумовлювалось, зокрема, тим, що в подальшому передані в комунальну власність землі передбачалось надати під житлову забудову шляхом продажу на аукціонах, а отримані кошти використати для проведення ремонту житлового фонду та інженерної інфраструктури міста Хмельницького.

На сьогодні у зв'язку із кризою у будівельній галузі попит на земельні ділянки під будівництво житла у місті різко впав, що виключає можливість їх продажу, а відповідно і можливість отримання коштів для проведення необхідних ремонтів житла.

Потрібно зауважити, що з моменту прийняття розпорядження Кабінетом Міністрів України кардинально змінилась ситуація у сфері охорони здоров'я. Була прийнята ціла низка нормативно-правових актів, які започаткували реформу у цій галузі. Це, зокрема, Закони України “Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та в місті Києві”, Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги”, Указ Президента України “Про невідкладні заходи щодо реформування системи охорони здоров'я населення”, які встановлюють первинну, вторинну та третинну лікувально-профілактичу допомогу. Вторинна лікувально-профілактична допомога передбачає створення госпітальних округів. Виходячи з норм прийнятих нормативно-правових актів позиція держави полягає в тому, що такий лікувальний заклад, як шпиталь, підпадає під категорію вторинної лікувально-профілактичної допомоги та, відповідно, не перебуває в підпорядкуванні міських рад. Беручи до уваги вищевикладене, потреба у прийнятті на сьогодні в комунальну власність військового шпиталю відпала.

Відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011р. №1482 “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” передача майна здійснюється в місячний термін з дня прийняття рішення про передачу.

У зв'язку з тим, що акти приймання-передачі не підписані сторонами, а також, враховуючи те, що Міністерством оборони України всупереч розпорядженню Кабінету Міністрів України від 11.11.2009р. №1345-р. не вживаються жодні заходи щодо передачі в комунальну власність міста Хмельницького земельних ділянок, беручи до уваги незадовільний стан військового шпиталю, розташованого у військовому містечку 24, розглянувши пропозицію постійної комісії з питань роботи житлово-комунального господарства, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Відмовитись від прийняття в комунальну власність територіальної громади міста Хмельницького військового шпиталю, розташованого у військовому містечку 24 та земельних ділянок, на яких розташовані військові містечка 1, 45, 48 та 66.

2. Прийняти звернення до Кабінету Міністрів України про внесення змін в розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.11.2009р. №1345-р “Про передачу майнових комплексів військових містечок у м. Хмельницькому”, а саме:

 - виключити з переліку нерухомого військового майна, що передається у власність територіальної громади м. Хмельницького військовий шпиталь, розташований у військовому містечку 24 та земельні ділянки, на яких розташовані військові містечка 1, 45, 48 та 66;

 - передачу житлового фонду здійснювати на компенсаційній основі.

3. Визнати таким, що втратило чинність рішення 24 сесії міської ради від 08.04.2009р. №29 “Про надання згоди на передачу в комунальну власність територіальної громади міста житлового фонду, об'єктів незавершеного будівництва, благоустрою, соціальної інфраструктури, інженерних споруд із зовнішніми мережами електро-, водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, які призначені для обслуговування військових містечок Хмельницького гарнізону та визнання такими, що втратили чинність рішень міської ради”.

4. Визнати таким, що втратило чинність рішення 26 сесії міської ради від 27.05.2009р. №14 “Про внесення змін до рішення міської ради”.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань роботи житлово-комунального господарства та постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

 

Міський голова С. Мельник