Проекти рішень міської ради

Про розгляд клопотання громадянина Чорного Василя Сергійовича про надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства

Про розгляд клопотання громадянина Чорного Василя Сергійовича про надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту Копистинської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області

 

 

        До Хмельницької міської ради 15.09.2021 надійшло клопотання громадянина Чорного Василя Сергійовича (№ Ч-10330-21) про надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,0 га у власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту Копистинської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області (з місцем розташування, відображеним на долученому до клопотання викопіюванні з Публічної кадастрової карти).

Листом від 27.09.2021 № Ч-10330-21 громадянину Чорному В.С. повідомлено про те, що у зв’язку з відсутністю інформації про надані Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області до дня набрання чинності пунктом 24 Перехідних положень Земельного кодексу України (тобто до 27.05.2021) дозволи  на розроблення документації із землеустрою (які є чинними в силу вказаного пункту) щодо земельних ділянок державної власності, які відповідно до цього пункту переходять у комунальну власність та у зв’язку з тим, що 30.07.2021 Хмельницькою міською радою направлено лист до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області з проханням надати перелік всіх осіб (із зазначенням номеру наказу та дати його прийняття, ПІБ, площі земельної ділянки, кадастрового номеру, місця розташування земельної ділянки та цільового використання земельної ділянки), яким Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області було надано дозволи на розроблення документацій із землеустрою у період за 2020 - 2021 роки, відповідь на який від Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області на адресу Хмельницької міської ради станом на дату надання відповіді на подане заявником клопотання не надійшла, тому , повернутись до розгляду поданого клопотання стане можливим після надання Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області запитуваної інформації. Таким чином, заявника поінформовано про необхідність отримання від Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, як попереднього розпорядника вказаних земель, відомостей про надані дозволи на розроблення документації із землеустрою згідно абз. 6 п. 24 Перехідних положень Земельного кодексу України, для подальшого розгляду його заяви по суті  і прийняття відповідного рішення Хмельницькою міською радою.

Не погоджуючись із наданою відповіддю, громадянин Чорний В.С. звернувся до суду.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 15.04.2022                              по справі № 560/18663/21 зобов’язано Хмельницьку міську раду розглянути клопотання Чорного Василя Сергійовича від 15.09.2021 про надання дозволу  на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, (цільове призначення земельної ділянки відповідно до КВЦПЗ) орієнтовною площею 2,0 га, яка розташована за межами населеного пункту Копистинської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області за рахунок земель комунальної власності, не наданих у власність або постійне користування, у строки та в порядку, передбаченому ст. 118 Земельного кодексу України, із прийняттям рішення відповідно до ст. ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 27.06.2022 по справі  № 560/18663/21 апеляційну скаргу Хмельницької міської ради залишено без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 15.04.2021 року – без змін.

На виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду                              від 15.04.2021 по справі № 560/18663/21, розглянувши клопотання Чорного В.С. про надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,0 га у власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту Копистинської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області (з місцем розташування, відображеним на долученому до клопотання викопіюванні з Публічної кадастрової карти) від 15.09.2021, слід прийти до висновку, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.

07 квітня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від 04.03.2022 № 2145-IX, яким внесені доповнення у Земельний кодекс України.

Відповідно до підпункту 5 пункту 27 Перехідних положень Земельного кодексу України безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації під час дії воєнного стану забороняється.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» (від 24.02.2022 № 2102-IX) з 24.02.2022 до 26.03.2022 в Україні введено воєнний стан, Указом Президента України від 14.03.2022 № 133/2022 військовий стан в Україні продовжено до 25.04.2022, Указом Президента України від 18.04.2022 № 259/2022 – до 25.05.2022, Указом Президента України від 17.05.2022 № 341/2022 – до 23.08.2022.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

З огляду на вказане, надання Чорному В.С. дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства у власність буде суперечити вимогам п. п. 5 п. 27 Перехідних положень Земельного кодексу України.

Враховуючи вищевикладене, на виконання вимог рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 15.04.2022 по справі № 560/18663/21, розглянувши пропозиції постійної комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, керуючись Земельним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Хмельницька міська рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Відмовити громадянину Чорному Василю Сергійовичу у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,0 га у власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту Копистинської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області (з місцем розташування, відображеним на долученому до клопотання викопіюванні з Публічної кадастрової карти).

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови     М. Ваврищука і управління земельних ресурсів.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

 

Міський голова О. СИМЧИШИН

ПОГОДЖЕНО:

Секретар міської ради В. ДІДЕНКО

Заступник міського голови            М. ВАВРИЩУК

Голова постійної комісії з питань

містобудування, земельних відносин та

охорони навколишнього природного середовища  С. БОЛОТНІКОВ

Начальник управління земельних ресурсів Л. МАТВЕЄВА

Начальник управління правового забезпечення

та представництва  Л. ДЕМЧУК