Проекти рішень міської ради

Про розгляд клопотання Гороховського Вадима Володимировича, поданого в його інтересах  адвокатським об’єднанням «Казачук та партнери», про  надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговуван

Про розгляд клопотання Гороховського Вадима Володимировича, поданого в його інтересах  адвокатським об’єднанням «Казачук та партнери», про  надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по вул. Чеботарьова у м. Хмельницькому

 

         До Хмельницької міської ради 30.08.2021 надійшло клопотання Гороховського Вадима Володимировича (№ 5493-02-24-21), подане в його інтересах адвокатським об’єднанням «Казачук та партнери», про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовним розміром 0,247506 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по вул. Чеботарьова у м. Хмельницькому (з місцем розташування, відображеним на долучених на клопотання графічних матеріалах).

Частиною 7 ст. 118 Земельного кодексу України визначено, що підставою відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

На території міста Хмельницького діє Положення про порядок надання земельних ділянок громадянам для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території міста Хмельницького (далі Положення), затверджене рішенням третьої сесії Хмельницької міської ради від 27.09.2006 № 16 (з внесеними змінами та доповненнями), відповідно до якого надання громадянам земельних ділянок у порядку безоплатної їх приватизації для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) на території міста Хмельницького здійснюється виключно у порядку черговості шляхом постановки на облік в управлінні земельних ресурсів. Для постановки на облік громадяни, зацікавлені в одержанні земельної ділянки, мають подати заяву із зазначенням бажаних розмірів та мети її використання (пункт 2.1 Положення). Громадяни, які беруться на облік та користуються, у відповідності до чинного законодавства України, правом першочергового або позачергового одержання земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, мають вказати про це у заяві та подати відповідні документи (пункт 2.2 Положення). Згідно з пунктом 6.1 Положення розподіл земельних ділянок проводиться в процентному співвідношенні при наявності земельних ділянок та після розробки відповідних генеральних планів масивів індивідуальної забудови.

За наявною інформацією станом на 01.11.2021 на обліку громадян, які бажають отримати земельну ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території міста Хмельницького,  Гороховський В.В. не перебуває.

Поряд із цим, слід зазначити, що відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України, до повноважень Хмельницької міської ради у галузі земельних відносин належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Статтею 121 Земельного кодексу України визначено норми безоплатної приватизації земельних ділянок, відповідно до якої громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 116 Земельного кодексу України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі, в т. ч.: в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Таким чином, в містах земельні ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) надаються площею, яка не може перевищувати 0,10 га, тобто 1000 м2, в той час, як подане Гороховським В.В. клопотання стосується земельної ділянки орієнтовним розміром 0,247506 га, тобто 2475,06 м2, що перевищує норми безоплатної приватизації земельних ділянок із вказаним вище цільовим призначенням.

Разом з тим, за інформацією управління архітектури та містобудування (лист від 25.11.2021 № 1-01-1389) згідно з проектом містобудівної документації «Коригування (внесення змін) генерального плану м. Хмельницький» зазначена у звернені Гороховського В.В. земельна ділянка відноситься до території зелених насаджень загального користування.

З наведеного вбачається, що запроектована належність вказаної земельної ділянки до земель загального користування.

Згідно з ч. 4 ст. 83 Земельного кодексу України до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать, зокрема, землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо).

Землі комунальної власності, які є землями загального користування, не можуть бути передані у власність інших осіб.

 Розглянувши клопотання Гороховського Вадима Володимировича, подане в його інтересах адвокатським об’єднанням «Казачук та партнери», враховуючи вищевикладене, розглянувши пропозиції постійної комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, керуючись Земельним кодексом України, Законом України «Про Державний земельний кадастр», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про порядок надання земельних ділянок громадянам для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території міста Хмельницького, затвердженим рішенням третьої сесії Хмельницької міської ради від 27.09.2006 № 16 (з внесеними змінами та доповненнями), міська рада

 

 

ВИРІШИЛА:

1. Відмовити громадянину Гороховському Вадиму Володимировичу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення зазначеної у заяві земельної ділянки площею 0,247506 га   з метою передачі її у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по вул. Чеботарьова у м. Хмельницькому.

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови      М. Ваврищука та управління земельних ресурсів.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

 

 

Міський голова О. СИМЧИШИН

ПОГОДЖЕНО:

Секретар міської ради В. ДІДЕНКО

Заступник міського голови М. ВАВРИЩУК

Голова постійної комісії з питань

містобудування, земельних відносин та

охорони навколишнього природного середовища С. БОЛОТНІКОВ

В.о. начальника управління земельних ресурсів Л. МАТВЕЄВА

В.о. начальника управління архітектури

та містобудування  М. ДРУЖИНІН

Начальник управління правового забезпечення

та представництва  Л. ДЕМЧУК