Проекти рішень виконавчого комітету

Про розгляд електронної петиції «Обладнання громадського транспорту системами  кондиціювання  та опалення»

Про розгляд електронної петиції «Обладнання громадського транспорту системами  кондиціювання  та опалення»

 

До міської ради надійшла електронна петиція «Обладнання громадського транспорту системами кондиціювання та опалення», яка розглянута та вивчена управлінням транспорту та зв’язку.

В ході детального вивчення даного питання встановлено, що в електронній петиції «Обладнання громадського транспорту системами кондиціювання та опалення» пропонується:

-  заборонити купівлю транспортних засобів для здійснення пасажирських перевезень на маршрутах загального користування в місті Хмельницькому без встановлених заводами виробниками систем кондиціювання та опалення та зобов’язати перевізників обладнати весь діючий громадський транспорт вищевказаними системами;

- ввести знижувальний коефіцієнт вартості проїзду в транспорті, в якому відсутнє опалення в зимовий період чи кондиціювання в літній і затвердити нормативні показники температури в транспортному засобі для кожної пори року.

Управління транспорту та зв’язку погоджується з необхідністю надання якісних послуг з перевезення пасажирів на маршрутах загального користування в місті Хмельницькому.

Безперечно, позитивні ефекти від використання кондиціонерів в громадському транспорті очевидні - починаючи від особистого комфорту і закінчуючи зниженням ризиків отримання теплового удару в жарку пору року, проте кондиціонери осушують повітря, що пов’язано з основними принципами роботи цих приладів. В результаті повітря стає сухим та може бути шкідливим для слизових оболонок та дихальних шляхів людини.

Аналізуючи питання можливості встановлення та використання систем кондиціювання (кондиціонерів) в громадському транспорті міста Хмельницького, слід зазначити, що виконавчий комітет міської ради, який є організатором перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування, в своїй діяльності керується виключно чинним законодавством України.

Законодавство, яке регулює питання організації здійснення пасажирських перевезень на міських маршрутах загального користування, зокрема Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про транспорт», «Про міський електричний транспорт», «Про автомобільний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом», «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» та «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», не встановлює вимоги наявності в салонах міського пасажирського транспорту приладів кондиціювання повітря.

За результатами детального розгляду питання доцільності встановлення кондиціонерів в салонах громадського транспорту міста Хмельницького слід зазначити наступне.

Головною умовою досягнення очікуваного результату від роботи кондиціонера є закрите приміщення (салон транспортного засобу). При цьому принцип кондиціювання полягає в охолодженні наявного в приміщенні повітря.

В салонах транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів на маршрутах нашого міста, де відстань між зупинками становить 400-600 метрів, а максимальна - не більше 800 метрів, досягнути бажаного результату досить складно: як тільки температура в салоні після посадки/висадки пасажирів нормалізується, на наступній зупинці двері знову відчиняються і щойно охолоджене повітря виходить назовні. Також, в спекотну погоду пасажири, не відчуваючи бажаного охолодження повітря, відкривають вікна. При цьому об’єм теплого повітря в салоні транспортного засобу знову збільшується, що  призводить до неефективної роботи кондиціонера та збільшенню енерговитрат.

Крім того, досить суттєвою є різниця вартості транспортних засобів з кондиціонерами та без них.

Слід зазначити, що всі транспортні засоби, які залучаються до перевезення пасажирів на автобусних та тролейбусних маршрутах загального користування в місті Хмельницькому обладнані системами опалення. На частині тролейбусів встановлені конвектори для додаткового обігріву салонів.

З огляду на вищенаведене, купівля транспортних засобів з системами кондиціювання або ж встановлення таких систем на вже існуючі транспортні засоби та подальша їх експлуатація при затвердженні нормативних показників температури в транспортному засобі залежно від пори року є неможливою та недоцільною, оскільки:

- відсутні законодавчо встановлені норми щодо обладнання міського громадського транспорту кондиціонерами;

- використання кондиціонерів може суттєво збільшити вартість проїзду в громадському транспорті, при тому, що ефективність їх роботи буде мінімальною.

Розглянувши електронна петицію «Обладнання громадського транспорту системами кондиціювання та опалення» та врахувавши пропозицію управління транспорту та зв’язку, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про автомобільний транспорт» та рішенням четвертої сесії міської ради від 27.01.2016 № 6 «Про внесення змін до Статуту територіальної громади міста Хмельницького та затвердження Порядку розгляду електронної петиції, адресованій Хмельницькій міській раді», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Електронну петицію «Обладнання громадського транспорту системами кондиціювання та опалення» відхилити.

2. Контроль за виконанням рішення покласти на управління транспорту та зв’язку та заступника міського голови А. Бондаренка.

 

Міський голова     О. СИМЧИШИН