Рішення міської ради

Про повторний розгляд заяви громадянки Варцаби-Мордвінової Валентини Миколаївни щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення індивідуального садівництва із земель комунальної власності

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення сорок другої сесії

№46 від 17.06.2020 р.

 

Про повторний розгляд заяви громадянки Варцаби-Мордвінової Валентини Миколаївни щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення індивідуального садівництва із земель комунальної власності

 

До Хмельницької міської ради надійшло звернення громадянки Варцаби-Мордвінової Валентини Миколаївни від 01.09.2017 №В-23214-17 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення індивідуального садівництва орієнтовною площею 0,12 га, яка межує із земельною ділянкою з кадастровим номером 6810100000:35:001:1546.

Рішенням двадцять сьомої сесії Хмельницької міської ради від 14.12.2018 №51 громадянці Варцабі – Мордвінової В.М. відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення зазначеній у зверненні земельної ділянки площею 1200 м2 з метою передачі її у власність для ведення індивідуального садівництва.

Не погоджуючись з таким рішенням, Варцаба – Мордвінова В.М. оскаржила рішення Хмельницької міської ради до Хмельницького окружного адміністративного суду.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.05.2019 по справі №560/940/19 адміністративний позов Варцаби – Мордвінової В.М. до Хмельницької міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – садівниче товариство «Будівельник» та садівниче товариство «Сонечний» залишено без задоволення.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.08.2019 апеляційну скаргу Варцаби – Мордвінової В.М. задоволено повністю, а саме:

- визнано протиправним та скасовано рішення двадцять сьомої сесії Хмельницької міської ради від 14.12.2018 №51 в частині відмови Варцабі – Мордвіновій В.М. у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 1200 кв. м. для ведення садівництва на території міста Хмельницького;

- зобов’язано Хмельницьку міську раду повторно розглянути заяву Варцаби-Мордвінової В.М. від 01.09.2017 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 1200 м2 для ведення садівництва на території міста Хмельницького з метою передачі її у власність, з урахуванням правових висновків, викладених у постанові суду апеляційної інстанції.

На виконання вимог постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.08.2019, розглянувши повторно заяву громадянки Варцаби-Мордвінової В.М. від 01.09.2017 №В-23214-17, рішенням 35-ої сесії від 11.12.2019 №61 Хмельницькою міською радою відмовлено громадянці Варцабі-Мордвіновій В.М. у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 1200 м2 з метою передачі її у власність для ведення індивідуального садівництва.

До Сьомого апеляційного адміністративного суду Хмельницькою міською радою було подано звіт про виконання судового рішення у справі №560/940/19. Проте ухвалою суду від 28.01.2020 Хмельницькій міській раді відмовлено у прийнятті звіту про виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.08.2019 у справі №560/940/19 та встановлено новий строк для подання звіту про виконання судового рішення у справі.

Згідно з порядком денним позачергової 37-ої сесії Хмельницької міської ради, засідання якої відбулось 06.02.2020, на розгляд сесії міської ради під №6 для прийняття відповідного рішення винесено проект рішення «Про повторний розгляд звернення громадянки Варцаби - Мордвінової Валентини Миколаївни щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення індивідуального садівництва із земель комунальної власності». Проте в ході голосування дане питання не набрало необхідної кількості голосів для прийняття запропонованого проекту рішення Хмельницької міської ради.

Хмельницькою міською радою до Сьомого апеляційного адміністративного суду направлено звіт про виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.08.2019  справі №560/940/19.

Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 03.03.2020 відмовлено у прийнятті звіту Хмельницької міської ради про виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.08.2019 у справі №560/940/19.

Частиною 7 ст.118 Земельного кодексу України (далі – ЗК України) визначено, що підставою відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Рішенням позачергової 37-ої сесії Хмельницької міської ради від 06.02.2020 №8 створено об’єкт благоустрою – сквер біля садівничих товариств «Будівельник» та «Сонечний», а також комунальному підприємству по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету Хмельницької міської ради надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 4428 м2 з метою передачі в постійне користування під сквер (код класифікації видів цільового призначення земель – 18.00 – землі загального користування (землі будь-якої категорії, які використовуються як майдани, вулиці, проїзди, шляхи, громадські пасовища, сіножаті, набережні, пляжі, парки, зелені зони, сквери, бульвари, водні об’єкти загального користування, а також інші землі, якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування).

Рішенням позачергової 41-ої сесії Хмельницької міської ради від 29.04.2020 №16 земельна ділянка площею 4428 м2 з кадастровим номером 6810100000:35:001:2384 біля садівничих товариств «Будівельник» та «Сонечний» надана в постійне користування комунальному підприємству по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету Хмельницької міської ради під сквер.

Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за комунальним підприємством по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету Хмельницької міської ради зареєстровано право постійного користування вказаною земельною ділянкою.

Заява постійного землекористувача про припинення права постійного користування згаданою земельною ділянкою до Хмельницької міської ради не надходила, рішення про припинення права постійного користування земельною ділянкою біля садівничих товариств «Будівельник» та «Сонечний», наданою комунальному підприємству по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету Хмельницької міської ради під сквер, не приймалось, тому неможливо надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка уже перебуває в користуванні іншої особи.

Відповідно до ч.5 ст.116 Земельного кодексу України земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Згідно з ч.4 ст.83 Земельного кодексу України до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать, зокрема, землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо).

Землі комунальної власності, які є землями загального користування, не можуть бути передані у власність інших осіб.

На виконання вимог постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.08.2019, розглянувши повторно заяву Варцаби-Мордвінової В.М. від 01.09.2017 №В-23214-17 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 1200 м2 з метою передачі її у власність для ведення індивідуального садівництва, враховуючи пропозицію постійної комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, керуючись Земельним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Відмовити громадянці Варцабі-Мордвіновій Валентині Миколаївні у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка межує із земельною ділянкою з кадастровим номером 6810100000:35:001:1546, площею 1200 м2 з метою передачі  її у власність для ведення індивідуального садівництва.

2. Визнати таким, що втратило чинність рішення 35-ої сесії Хмельницької міської ради від 11.12.2019 №61.

3. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови А.Бондаренка і управління земельних ресурсів та земельної реформи.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

 

Міський голова О.СИМЧИШИН