Новини

Про підтримку сім’ї говорили міські обранці під час чергового депутатського дня

Під час чергового депутатського дня міські обранці обговорили виконання програм з підтримки сімей, книговидання місцевих авторів та ознайомилися із роботою управління адміністративних послуг щодо якості обслуговування населення міста. Особливу увагу було приділено підтримці сімей Хмельницького. Депутати працювали під головуванням секретаря Хмельницької міської ради Михайла Кривака.

Про хід виконання рішення п`ятої сесії міської ради від 16.03.2016 року №10 «Про затвердження «Програми підтримки сім`ї на 2016-2020 рр.» присутніх поінформував начальник управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Словян Воронецький. Інформація стосувалася виконання програми у 2018 році.

Загалом, на «Програму підтримки сім`ї на 2016-2020 рр.» в міському бюджеті закладено 238 млн 624 тис. грн, протягом 2018 року витрачено 106 млн 146 тис. грн.

Словян Ількович зазначив, що багатодітним сім’ям приділяється значна увага. Так, протягом минулого року призначено та виплачено грошову допомогу на кишенькові витрати за рахунок коштів міського бюджету 80 одержувачам для 118 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та перераховано на особові рахунки опікунам та піклувальникам в банківські установи суму 523 тис. грн.

За словами начальника управління, особливо гостро стоїть питання забезпечення житлом сімей, де виховується 10 і більше дітей.

Надано одноразову матеріальну допомогу майже 23 тисячам осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі учасникам АТО та вимушеним переселенцям на загальну суму 19 млн 701 тис. грн.

У 2018 році відшкодовано пільг на житлово-комунальні послуги учасникам АТО – 805,4 тис. грн., учасникам бойових дій в Афганістані – 86,2 тис. грн., померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 425,4 тис. грн., почесних громадян м. Хмельницького – 151,9 тис. грн., сім’ям, в складі яких двоє і більше інвалідів І групи – 142,6 тис. грн.

Триває робота із виявлення сімей соціально-вразливих категорій населення, які потребують встановлення лічильників для виміру об’єму води, об’ємних витрат газу у квартирах з подальшим відшкодуванням коштів за виконані роботи виконавцю робіт. Так, у минулому році для 61 особи безкоштовно встановлені лічильники для виміру об’єму води на суму майже 199 тис. грн. і для 76 осіб безкоштовно встановлені лічильники витрат газу на суму 387 тис. грн.

За словами Словяна Воронецького, Хмельницький – єдине місто в Україні, де проводиться така робота.

Основним завданням щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році було збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення та відпочинку, зокрема дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. У МДЦ «Артек» (м. Київ ) оздоровлено 32 дитини.

У літній період на базі закладів освіти Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради працювало 34 табори оздоровлення та відпочинку. У таборах було забезпечено дворазове харчування (36 грн. в день).

Табір з денним перебуванням «Прибузька республіка» при Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва працював з 29 травня до 15 червня та охопив відпочинком 104 дитини, з них 36 дітей пільгових категорій.

Наметове містечко «Мандрівник», розташоване у с. Головчинці Летичівського району розпочав роботу з 29 червня і працював до 12 липня. Вартість путівки становила 1400 грн. Відпочинком було охоплено 45 дітей.

У позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Чайка» Хмельницької міської ради відпочило 910 дітей, з них 350 дітей пільгових категорій було оздоровлено за кошти місцевого бюджету. Вартість путівки в заклад – 4800 грн.

У Центрі реабілітації «Школа життя» в 2018 році 92 дітей з інвалідністю пройшли курс реабілітації та соціальної адаптації, в тому числі 9 дітей отримують послуги на дому. Зафіксовано 4540 відвідувань у групах денного та короткотривалого перебування.

В Центрі реабілітації «Родинний затишок» отримали комплекс соціальних послуг 78 осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень. Проведено 19 святково-розважальних заходів, організовано поїздку за напрямом Летичів-Меджибіж-Головчинці, Чернівці, організовано 13 майстер-класів разом зі студентами Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, три майстер-класи з волонтерами благодійного фонду «Хесед-Бешт».

Словян Воронецький підкреслив, що в Хмельницькому діє курс на розвиток та підтримку реабілітаційних центрів.

Протягом весняних канікул у минулому році в Рекреаційному центрі сімейного типу по відновленню здоров’я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями «Берег надії» оздоровлювались учасники АТО з сім’ями, учасники війни в Афганістані з сім’ями. Проведено два літніх заїзди дітей учасників АТО, що проживають у Хмельницькому. В літній період відпочивали діти з міст-побратимів Краматорськ та Старобільськ. У серпні оздоровилися діти з обмеженими можливостями, які проживають в Хмельницькому. Проведено два заїзди ГО «Світ без бар’єрів» - особи, які пересуваються на візках та заїзд Громадської організації «Молоді інваліди Хмельниччини». Всього протягом 2018 року на базі закладу оздоровлено 535 осіб.

У рамках програми передбачено проведення заходів, які покликані формувати позитивний імідж сім’ї та утвердження сімейних цінностей.

Традиційно проведено акцію для дітей з багатодітних родин «Збираємо дітей до школи» з врученням їм шкільного приладдя. В приміщенні обласного академічного театру ляльок організовано свято для 220 дітей з багатодітних родин в яких виховується четверо та більше неповнолітніх дітей. Діти отримали шкільне приладдя на суму 36 тис. грн.

Важливим є забезпечити своєчасне виявлення та постановку на облік дітей, які опинились у складних життєвих обставинах На обліку перебувають: 1 дитина, схильна до систематичного залишення сім'ї; 63 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, чиї батьки ухиляються від виховання дітей; 4 - стосовно яких скоєно насильство в сім'ї.

Налагоджено взаємоінформування зі структурними підрозділами міської ради, службами у справах дітей райдержадміністрацій, навчальними закладами.

Окремо депутати цікавилися механізмами усиновлення та влаштування дітей у будинки сімейного типу. З цього питання присутніх проконсультувала начальник служби у справах дітей Світлана Дика.

Світлана Михайлівна розповіла про роботу, яка проводиться із охочими стати прийомними батьками чи взяти дитину на виховання як опікуни, про психологічну підготовку та високий рівень відповідальності потенційних кандидатів.

Загалом, за результатами роботи депутати високо оцінили рівень роботи управління праці та соціального захисту населення. Міські обранці подякували за ефективну роботу та побажали продовжувати її у тому ж напрямку.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!