Рішення міської ради

Про нагородження Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага»

 

 

УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення сімнадцятої сесії

№1 від 20.09.2017 р.

 

Про нагородження Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага»

 

Розглянувши подання міського голови та пропозицію виконавчого комітету, з метою відзначення жителів міста Хмельницького, які проявили виняткову мужність, героїзм та відвагу під час захисту кордонів України та її територіальної цілісності та віддали життя за Україну, керуючись рішенням п’ятдесят другої сесії міської ради від 26.08.2015р. №2 «Про заснування Почесної відзнаки міської громади «Мужність та відвага» та затвердження положення про неї» із змінами, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Нагородити Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів міста Хмельницького згідно з додатком 1.

2. Виплатити грошову винагороду у розмірі 10 мінімальних заробітних плат, збільшену на суму сплати податку з доходів фізичних осіб та військового збору, особам, нагородженим Почесною відзнакою міської громади «Мужність та відвага» або членам їх сімей згідно з додатком 2.

3. Відповідальність за виконання рішення покласти на керуючого справами виконавчого комітету Ю.Сабій.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, соціальної політики, гуманітарних питань та розвитку громадянського суспільства, свободи слова та інформації.

 

Міський голова О.Симчишин

 

Додаток 1

до рішення сесії міської ради

від 20.09.2017р. №1

 

І. Військовослужбовці військових частин, що дислокуються на території міста Хмельницького:

 

1. Мілаш Дмитро Миколайович – старшина, заступник командира групи спеціального призначення роти спеціального призначення військової частини А0661.

Народився 14 січня 1982 року у смт.Айхал Мирнинського району Якутської АРСР.

У військовій частині А0661 проходить службу з 01.07.2013 р. З 15.07.2014р. виконує бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей. 25.03.2014р. у складі групи спецпризначення виконував бойове завдання з охорони важливих об’єктів Херсонської області. В умовах нештатної ситуації, пов’язаної з ризиком для життя, виявив високу професійну гнучкість та майстерність.

Забезпечив безпеку та збереження здоров’я особового складу. 08.07.2014р. у складі розвідувальної групи спеціального призначення виконував завдання з проведення операції з визволення міста Слав’янськ. 24.07.2014р. брав участь у боях біля м.Первомайськ Луганської області. Особисто здійснював прикриття групи під обстрілом під час евакуації особового складу. Не розгублюючись, надав першу медичну допомогу важкопораненим військовослужбовцям частини. Завдяки професіоналізму, досвіду ведення бойових дій та прекрасному володінню тактикою зумів прикрити групу з пораненими військовослужбовцями та вивести з оточення, показавши приклад  мужності.

Нагороди:

орден «За мужність ІІІ ступеня»;

«орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня»;

відзнака Міністерства Оборони України «За зразкову службу»;

відзнака НГШ-ГК ЗСУ «За взірцевість у військовій службі ІІІ ступеня»;

відзнака НГШ-ГК ЗСУ «За взірцевість у військовій службі ІІ ступеня»;

відзнака НГШ-ГК ЗСУ «За участь в АТО».

Проживає: м.Хмельницький вул.Чорновола в/ч А0661.

 

2. Муратов Марат Ільдарович – молодший лейтенант, командир 3 групи загону спецпризначення військової частини – польова пошта В4252.

Народився 9 лютого 1990 року в с.Крихівці Івано-Франківської області.

Закінчив ЗОШ №2 м.Хмельницького. У 2012 році призваний на строкову службу, після чого виявив бажання продовжити сімейну традицію та стати професійним військовим, залишившись служити у Збройних Силах України за контрактом.

У 2015 році закінчив Хмельницький Національний університет.

З початком російської військової агресії брав участь у визволенні м.Краматорськ. Завдяки рішучим діям М.Муратова було захоплено у полон підрозділ російських військовослужбовців  та ПЗРК.

Брав участь у боях біля м.Сміла Луганської області. Знешкодивши кулеметний розрахунок, відділення М.Муратова потрапило під артилерійський обстріл, внаслідок чого військовослужбовцями були отримані поранення різного ступеня важкості. Не зважаючи на поранення кінцівок, молодший лейтенант Муратов зумів вивести особовий склад без втрат з-під вогню противника.

Нагороди:

орден «За мужність ІІІ ступеня».

Проживає: м.Хмельницький прв.Незалежності,9 кв.108.

 

3. Польний Ігор Іванович – головний старшина полку, старший прапорщик військової частини А 3808.

Народився 24 березня 1975 року у с.Хоптинці Городоцького району Хмельницької області.

У грудні 1993 року закінчив школу сержантів у м.Золочів. З 1997 року перебуває на військовій службі у військовій частині А3808. З 29.09.2014р. брав участь у складі сил, які залучалися до участі у проведенні бойових операцій на території Луганської та Донецької областей. В районі населеного пункту Тоненьке Донецької області отримав вогнепальне поранення.

Проживає: м.Хмельницький, вул.Козацька,11

 

4. Пасічник Роман Васильович – молодший сержант 2-ої батальйонної тактичної групи військової частини – польова пошта В 4680.

Народився 20 січня 1995 року у с.Вовча Гора Хмельницького району Хмельницької області.

Навчався у Чорноострівському професійному ліцеї, отримав професію тракторист- машиніст сільськогосподарського виробництва. З грудня 2013 року призваний на військову службу. З вересня 2014 року виконував бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. У жовтні 2014 року отримав вогнепальне осколкове поранення у с.Сміла Луганської області.

Проживає: м. Хмельницький вул.Чорновола в/ч А4239

 

5. Сломінський Євген Євгенович – майор, командир роти 3 загону військової частини – польова пошта В 4252.

Народився 19 вересня 1984р. в с.Велика Салиха Красилівського району Хмельницької області.

У 2002 році закінчив загальноосвітню школу с.Чепелівка Красилівського району. У 2003 році призваний на строкову службу, після чого виявив бажання стати професійним військовим, вступивши до Львівського інституту сухопутних військ та отримавши спеціальність «бойове застосування та управління діями підрозділів сухопутних військ.

З початком російської військової агресії перебував у зоні проведення антитерористичної операції у Луганській області. Брав участь у боях за Луганський аеропорт біля с.Розкішне, де група під керівництвом капітана Сломінського відбила засідку супротивника та створила прохід для колони українських підрозділів у напрямку Луганського аеропорту. В ході цього бою отримав поранення. Але від евакуації відмовився, продовжуючи знаходитись на бойовій позиції.

У жовтні 2014 року поблизу населених пунктів Лобачево-Старий Айдар група під керівництвом Є.Сломінського знищила групу спеціального призначення супротивника, захопивши дві одиниці ПЗРК «Игла».

В листопаді 2014 року разом із своєю групою потрапив в облогу проросійських збройних формувань. В результаті рішучих дій капітана Сломінського захоплено ротний опорний пункт противника. В ході виконання операції отримав контузію.

Брав участь у військових операціях під Дебальцеве, біля Станиці Луганської, населених пунктів Троїцьке та Попасна.

Нагороди:

орден «За мужність ІІ ступеня»;

«Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня»;

«Орден Богдана Хмельницького ІІ ступеня»;

Проживає: м.Хмельницький вул.Толстого,4.

 

ІІ. Учасники антитерористичної операції (загиблі та померлі):

 

1. Бойко Олександр Олександрович

03.12.1981-03.06.2017

Народився у м.Вознесенськ Миколаївської області, закінчив Вознесенську ЗОШ №6, Одеський інститут сухопутних військ. Проходив службу в артилерійській групі Західного оперативного командування (м.Яворів), 8-му окремому полку спеціального призначення (м.Хмельницький), окремому загоні спеціального призначення Західного територіального управління Національної гвардії України (м.Івано-Франківськ).

Заступник командира загону  — командир 2-ї розвідувально-пошукової групи спеціального призначення окремого загону спеціального призначення Західного територіального управління Національної гвардії України, підполковник.

У період 2014-2017 років неодноразово перебував в зоні проведення АТО на території Донецької та Луганської областей. Виконував бойові завдання щодо проведення розвідувально-пошукових заходів, ведення спеціальної розвідки. 03 червня 2017 року виконуючи завдання спеціальної розвідки поблизу населеного пункту Катеринівка Попаснянського району Луганської області із групою потрапив під обстріли бойовиків та був тяжко поранений. Оскільки поранення мали тяжкий характер і не були сумісні із життям, він помер.

Посмертно Бойку О.О. було присвоєно військове звання «полковник»

Нагороди:

Орден «За мужність ІІІ ступеня».

Похований 19.08.2017 р. на Алеї Почесних поховань мікрорайону Ракове.

 

2. Мельник Іван Олександрович

07.07.1994-25.04.2017

Військовослужбовець 383-го окремого полку дистанційно-керованих літальних апаратів Повітряних Сил Збройних Сил України, солдат.

Народився у м.Хмельницькому, у 2012 році закінчив ЗОШ №15, згодом  гуманітарно-педагогічний факультет Хмельницького національного університету.

Кандидат у майстри спору з веслування на байдарках та каное.

З лютого 2016 року проходив службу за контрактом у 383 окремому полку дистанційно-керованих летальних апаратів Повітряних сил ЗСУ.

Був направлений для виконання бойових завдань у 95-ту окрему десантно-штурмову бригаду високомобільних десантних військ ЗСУ.

З грудня 2016 року брав участь у антитерористичній операції на сході України. Загинув від кулі снайпера під час бойового чергування на опорному пункті в районі селища Новгородське Донецької області.

Нагороди:

Орден «За мужність ІІІ ступеня».

Проживав у м.Хмельницькому. Похований на Алеї Почесних поховань мікрорайону Ракове.

 

3. Рибцов Андрій Іванович

01.02.1961-11.03.2017

Народився у м.Владивосток Приморського краю.

Закінчив ЗОШ №12 м.Хмельницького. У 1978-1982 р. навчався у Хмельницькому Вищому командному училищі ім.Маршала артилерії Яковлева.

Служив у лавах Збройних Сил колишнього СРСР, ветеран війни у Афганістані.

У 1989 році звільнений у запас.

В березні 2014 року добровільно вступив до лав Збройних Сил України. Був командиром артилерійської батареї десантно-штурмового батальйону «Фенікс», обороняв населенні пункти у районі Маріуполя.

Керівник Хмельницької Спілки учасників бойових дій, Хмельницької обласної філії ГО «Українська асоціація інвалідів АТО», помер у м.Хмельницькому від хвороби серця.

Нагороди:

«Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня».

Проживав у м.Хмельницькому. Похований  на Алеї Почесних поховань мікрорайону Ракове.

 

4. Струк Олександр Богданович

24.03.1962-25.03.2017

Народився у м.Хмельницькому, закінчив ЗОШ №4, Хмельницький інститут побутового обслуговування за спеціальністю «бухгалтерський облік».

До 2016 року працював у адміністрації автостанції № 2 м.Хмельницького.

У 2016 році добровільно вступив до лав ЗСУ. Служив у 24-ій окремій механізованій бригаді, старший сержант контрактної служби ЗСУ.

У м.Попасному Луганської області потрапив під ворожий обстріл. З важким обмороженням рук та ніг доправлений гелікоптером у м.Дніпро на лікування.

Проходив тривалий курс лікування у військових шпиталях м.Вінниці та м.Хмельницького. Мав наміри продовжувати службу. Помер під час лікування від зупинки серця.

Проживав у м. Хмельницькому. Похований на клодовищі с.Шаровечка.

 

Секретар міської ради М.Кривак

 

Додаток 2

до рішення сесії міської ради

від 20.09.2017р. №1

 

Список осіб,

яким виплачується грошова винагорода у розмірі 10 мінімальних заробітних плат, збільшена на суму сплати податку з доходів фізичних осіб:

 

І. Військовослужбовці військових частин, що дислокуються на території міста Хмельницького:

 

1. Мілаш Дмитро Миколайович, …

2. Муратов Марат Ільдарович,

3. Польний Ігор Іванович,

4. Пасічник Роман Васильович,

5. Сломінський Євген Євгенович,

 

ІІ. Члени сімей учасників антитерористичної операції (загиблих та померлих):

1. Бойко Ангеліна Олександрівна – донька Бойка О.О.

Отримувач коштів - Бойко Тетяна Миколаївна –колишня дружина Бойка О.О., мати Бойко Ангеліни Олександрівни, …

Бойко Людмила Григорівна – мати Бойка О.О., …

Бойко Світлана Олександрівна – дружина Бойка О.О., …

Кошти виплатити в рівних частках кожному.

2. Мельник Галина Павлівна – мати Мельника І.О., …

3. Рибцова Наталія Романівна – дружина Рибцова А.І.,

4. Струк Марина Волеславівна – дружина Струка О.Б., …

 

Секретар міської ради М.Кривак

Завідувач відділу бухгалтерського обліку, планування та звітності Л.Стародуб