Новини

Про молодіжну політику та підтримку спортивної галузі говорили під час чергового депутатського дня

Відбувся черговий депутатський день. Сьогодні міські обранці розглянули п’ять питань порядку денного, які стосувалися виконання міських програм в галузях молоді та спорту, охорони здоров’я, підтримки учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів їх сімей, зайнятості населення міста. Також ознайомилися із роботою каналізаційних очисних споруд №2 та головної каналізаційно-насосної станції МКП «Водоканал». Із порядком денним присутніх ознайомив секретар міської ради Михайло Кривак.

Про хід виконання рішення №1 позачергової десятої сесії від 29.12.2016 «Про затвердження комплексної Програми реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту у м. Хмельницькому на 2017-2021 рр.» присутнім розповів начальник управління молоді та спорту Хмельницької міської ради Сергій Ремез. Програма складається з двох розділів: Реалізація молодіжної політики та Розвиток фізичної культури та спорту.

На виконання завдань та заходів програми щорічно виділяються кошти з міського бюджету, це дало змогу проводити більше 1000 молодіжних та спортивних заходів. Якщо у 2018 році використано 37,5 млн. грн., то у 2019 році передбачено 52,3 млн. грн, що на 14,8 млн. грн. більше. Бюджетом розвитку передбачено 3,18 млн. грн.(на 2,82 млн менше, ніж у 2018 році).

У напрямку реалізації молодіжної політики відбулось багато змін протягом останніх двох років. Так, в зв’язку із прийняттям ряду нових нормативно-правових актів у лютому 2019 року проведено переформатування Молодіжної громадської ради. На сьогодні до складу МГР входить 30 молодих активістів міста (з них 17 – учні шкіл міста), головою обрано Анастасію Козак. За ініціативи МГР спільно з Управлінням протягом 2019 року проведено: громадсько-політичні студії, акцію «Година Землі», флешмоб до Дня Вишиванки, акцію «Мій Донор», круглий стіл «Булінг без рожевих окулярів», 5 кінопереглядів просто неба в Молодіжному парку, молодіжний пленер у смт. Коблево.

З метою залучення молоді до активної громадської діяльності наприкінці 2018 року створено довгоочікувану молоддю міста комунальну установу «Молодіжний центр». А вже на початку 2019 року, після проведення капітального ремонту в приміщенні по вул. Кам’янецькій, 63 (з міського бюджету було виділено 1,2 млн. грн. та ще 150 тис. грн для придбання меблів та оргтехніки).

Цьогоріч комунальною установою «Молодіжний центр» організовано та проведено понад 100 різноформатних акцій, тренінгів, форумів, круглих столів, спрямованих на створення умов для різнобічного розвитку потенціалу молоді; розвиток лідерських якостей, утвердження патріотизму, моральності; утвердження екологічної свідомості, забезпечення змістовного та якісного дозвілля молоді; створення умов для формування здорового способу життя.

Традиційними в роботі управління стало проведення екологічного фестивалю «Свіжий вітер» та фестивалю, який популяризує здоровий спосіб життя «Молодь обирає здоров’я» для учнівської молоді. Також не втрачає своєї популярності Парад близнят, спрямований на зміцнення сімейних цінностей та розвиток творчих здібностей дітей.

Однією з наймасштабніших подій цього літа став фестиваль до Дня молоді «My Fest», який об’єднав всі напрями роботи управління (національно-патріотичне виховання, інклюзивний майданчик, мистецькі заходи, спортивні змагання, лідерські школи), різні категорії мешканців (діти, підлітки, молоді сім’ї), а також громадські організації «Молодь за краще майбутнє», «Пласт», «СІЧ», молодіжна громадська рада, студентське самоврядування університетів, творче об’єднання «Коло».

Для поліпшення діяльності управління проводить молодіжні форуми, в ході яких відбуваються презентації діяльності громадських організацій, обмін досвідом та обговорення спільних проектів. У серпні цього року проведено Форум української молоді діаспори «Хмельницький-2019», який протягом 6 днів об’єднав 40 представників молодіжної діаспори із 20 країн та представників молодіжних організацій із різних регіонів України (США, Сербія, Хорватія, Молдова, Литва, Угорщина, Польща та інші).

У березні 2019 року в нашому місті проводився семінар для представників Асоціації міст України.

За три роки дії програми надано три кредити на придбання житла молодим сім’ям на загальну суму 768 тис грн. за рахунок коштів міського бюджету, та готується проект рішення про надання ще одного кредиту багатодітній сім’ї в сумі 260 тис. грн. до кінця цього року.

Значна увага міська влада приділяє соціальному захисту та наданню соціальної допомоги молоді міста.

На організацію оздоровлення дітей у 2019 році з міського бюджету виділено 3,5 млн. грн. Охоплено оздоровленням 1350 дітей пільгових категорій. В таборах з денним перебуванням цьогоріч відпочило 3072 дитини. В місті працювало 37 оздоровчих закладів, що на 10 більше, ніж у минулому році. Всього в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку охоплено оздоровленням та відпочинком 19860 юних хмельничан за рахунок всіх коштів (бюджетних всіх рівнів, батьківських та залучених), що становить 65,2% дітей шкільного віку.

Для надання соціальних послуг в галузях «Сім’я, молодь, діти » працюють комунальні установи, що підпорядковані управлінню молоді та спорту Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді та Центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання.

На утримання Центрів: соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання та виконання соціальних програм передбачені видатки в сумі 6,67 млн. грн., що на 1,15 млн. грн. більше призначень 2018 року.

До сфери діяльності Центру по роботі з дітьми та підлітками належать 21 підлітковий клуб фізкультурно-оздоровчого та різнопрофільного напрямку за місцем проживання, що здійснюють реалізацію Програм з питань навчання, формування здорового способу життя, виховання дітей та підлітків у вільний від навчання час.

До реалізації програми долучається і комунальне підприємство СКЦ «Плоскирів». Інфраструктура центру суттєво розширилась за останні два роки: у 2018 році добудовано міні футбольне поле та 2 баскетбольні майданчика з тенісними кортами (використано з міського бюджету 2376,4 тис. грн.); у травні 2018 року на баланс підприємства прийнято нежитлове приміщення по вул. Вокзальна, 59, вартістю 26,9 тис. грн.; а в серпні 2018 року спортивно-розважальний центр з плавальним басейном по вул. Зарічанська, 11Ж, вартістю 27690,493 тис. грн.

Плавальний басейн «Амадока» надає як платні послуги всім верствам населення, так і безкоштовні: дітям, що відвідують інклюзивно-ресурсний центр, дітям-інвалідам, учасникам АТО з інвалідністю.

У 2019 році реалізовано 2 проекта громадських ініціатив «Гречани. Територія нових змін» (парклети) та «Майданчик для гри в петанк», а саме: «Гречани. Територія нових змін» з бюджетом 99,7 тисяч гривень та «Майданчик для гри в петанк» з бюджетом 105 тисяч гривень.

Фізичною культурою та спортом в Хмельницькому займаються понад 20 тис. осіб, з них близько 7 тисяч осіб в секціях дитячо-юнацьких спортивних шкіл, школи вищої спортивної майстерності, спортивних клубах. Заняття з фізичної культури відвідують 33,2 тис. учнів загальноосвітніх шкіл міста, 13,3 тис. дошкільнят та 9,2 в закладах вищої освіти.

Станом на 1 вересня 2019 року з міського бюджету профінансовано на галузь «Фізична культура і спорт» 27039,2 тис. грн. з них утримання ДЮСШ – 13502,8 тис. грн., на організацію та проведення спортивних заходів управління 10058,1 тис. грн.

За 8 місяців цього року управління молоді та спорту провело 92 міських спортивно-масових заходи, 134 навчально-тренувальних зборів, профінансовано участь міських спортсменів у 19 обласних та 75 всеукраїнських змаганнях.

У 2018 році фінансування управління по галузі фізична культура та спорт склало 32746 тис. грн.

До складу збірних команд України входить понад 50 спортсменів міста.

Проводяться чемпіонати міста та міські турніри з видів спорту, які культивуються у місті (кульова стрільба, художня гімнастика, волейбол, гандбол, теніс, шахи та інші).

Другий рік поспіль проводиться пробіг вулицями міста «KHMELNYTSKY СITY RUN 2019”, в якому взяли участь мешканці міста, області та гості з інших міст України. В рамках заходу проведені забіги на 3 км, 10 км та напівмарафон (21 км), а також «Ветеранська десятка» - дистанція 10 км на якій змагалися учасники АТО, які отримали поранення під час військових дій на сході України, ветерани військової служби, військовослужбовці України та інших держав. «Ветеранська десятка» в Хмельницькому була одним з відбіркових етапів до забігу «Морської піхоти», який відбудеться у Вашингтоні (США).

Вперше 8 вересня проведено велозаїзд та пробіг вгору «Вершина Свободи», участь в якому взяли близько 200 осіб.

До Дня захисту дітей, 1 червня, вперше проведено «Футбол фест», взяло участь 50 сімей.

У рамках святкування Дня молоді проведено змагання «Богатирські ігри», в змаганнях участь взяли найсильніші атлети України.

У 2019 році в місті почав працювати проект «Fitness сity», в рамках якого на спортивному комплексі «Поділля» щосуботи проводились тренування від найкращих тренерів міста. Протягом проекту кожен охочий міг спробувати себе у таких різновидах спорту як: шейпінг, пілатес, кросфіт, пілоксинг, зумба. Також було проведено різноманітні функційні тренування. Проект був надзвичайно популярним серед хмельничан.

Вперше цього року започатковано проведення дворових олімпійських ігор, під час яких в різних мікрорайонах міста працівники Центру по роботі з дітьми та підлітками виставляли спортивні локації, на яких діти та молодь міста мали можливість ознайомитись та спробувати себе в різних видах спорту. Крім того, вперше в місті започатковано проведення змагань з легкої атлетики за програмою IAAF.

Другий рік поспіль для наймолодших хмельничан Центром по роботі з дітьми та підлітками проводяться змагання на толокарах. Цього року ще додатково на цих змаганнях проведено перегони на самокатах.

Виплачується стипендія міського голови п'ятнадцяти кращим спортсменам міста. З 2019 року сума виплат для загальної кількості спортсменів збільшено до 100 відсотків від прожиткового мінімуму, а для спортсменів, які посіли I-VI місце на чемпіонатах світу та Європи серед чоловіків та жінок у олімпійських видах програми, Європейських, Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських іграх, розмір стипендії складає 10 тис. грн. У 2019 році таку стипендію отримують двоє спортсменів. Це Марина Бех (срібло чемпіонату Європи з легкої атлетики у стрибках у довжину) та Марія Боруца (чемпіонат Європи з боксу, срібна нагорода, визнана за версією НОК України кращою спортсменкою місяця в Україні (червень 2018 року).

З 2018 року почала виплачуватись премія міського голови п'ятнадцяти кращим тренерам міста за підготовку спортсменів, які представляють місто Хмельницький на міжнародних та всеукраїнських змаганнях, розмір премії складав 75 відсотків від прожиткового мінімуму. З 2019 року розмір премії складає 100 відсотків.

У місті проводиться робота з поліпшення матеріальної бази спортивних об’єктів. Так, у зв’язку із завершенням реконструкції легкоатлетичного ядра на СК «Поділля» по вул. Проскурівській, 81, з вересня 2017 року в ДЮСШ № 1 почало працювати відділення легкої атлетики. З метою підготовки до чемпіонатів світу та Європи влітку 2018 та 2019 року на СК «Поділля» проводили навчально-тренувальні збори найкращі легкоатлети України.

У 2018 році розпочато будівництво Палацу спорту по вулиці Прибузькій, 5/1 А. З міського бюджету виділено 28 млн. грн., з державного бюджету 81 млн. грн.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію та оголошено тендер на будівництво Залу боксу в центральній частині міста на території спортивного комплексу “Поділля” ДЮСШ № 1 по вул. Проскурівській, 81. Загальна кошторисна вартість об’єкта у поточних цінах станом на 17 грудня 2018 року становить 104 706 686 грн.

Значно покращилася матеріальна база спортивних об`єктів шкіл міста. Так, в 2018 році проведено капітальні ремонти спортивних майданчиків в СЗОШ №8, СЗОШ №27, СЗОШ №25. В 2019 році відкрито майданчики в СЗОШ №19, СЗОШ №7 та гімназії №1. Продовжується проведення робіт в гімназії №2, НВК №4, та СЗОШ №25. В Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького проводиться капітальний ремонт футбольного поля з облаштуванням штучного покриття.

На капітальні видатки дитячо-юнацьких спортивних шкіл, підпорядкованих управлінню молоді та спорту, у 2018 році спрямовано 2690,0 тис. грн. За вісім місяців 2019 року на капітальні видатки профінансовано 306,0 тис. грн. (кошторис на рік 519,8 тис. грн.).

У 2018 році розпочато роботи по будівництву мінi-футбольного поля та 2 баскетбольних майданчики з тенісними кортами на території стадіону «Локомотив» СКЦ «Плоскирiв», на вул. Курчатова, 90. Завершено першу чергу будівництва, побудовано 2 баскетбольних майданчики.

У 2018 році в місцях відпочинку мешканців, закладах загальної середньої освіти міста, прибудинкових територіях та на території позашкільних закладів міста розпочато встановлення антивандальних столів. Таким чином у 2018 році встановлено 10 столів для настільного тенісу, а у 2019 році 4 столи для настільного тенісу та 6 для шахів.

Спортсмени, які стали призерами чемпіонатів світу та Європи мають право на позачергове виділення земельної ділянки, а також тренери, які мають звання заслуженого тренера України.