Новини
Понад 26 тисяч осіб скористалися послугами міського терцентру у 2024 році
Основною тенденцію розвитку Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) протягом 2024 року було надання якісних соціальних послуг клієнтам, у тому числі надання безкоштовних, платних послуг та з урахуванням диференційованої плати.
У територіальному центрі діють 4 структурні підрозділи, які досягли наступних результатів:
- Відділення соціальної допомоги вдома мешканцям міста.
За 2024 рік у відділенні на обслуговуванні перебувало 995 осіб де 8 бригад, а це 64 соціальних робітника, надавали соціальні послуги: догляд вдома, натуральна допомога, представництво інтересів отримувачам соціальних послуг по районах міста.
- Відділення соціальної допомоги вдома мешканцям сіл.
Протягом 2024 року виявлено та надано послуги 301 особам, з яких 23 - соціальні робітники, надавали соціальні послуги «догляд вдома, натуральна допомога» отримувачам послуг по селах територіальної громади (24 села об’єднаних в 6 старостинських округів Хмельницької міської територіальної громади).
- Відділення організації надання адресної натуральної допомоги.
Упродовж 2024 року послуги було надано 25 723 особам.
По програмі «Піклування» за минулий рік надано допомогу особам похилого віку, особам з інвалідністю та особам які опинилися у складних життєвих обставинах у вигляді по програмі «Піклування»
- продуктових наборів – 25448 особам на суму 13 943 346,20 грн;
- гарячого харчування – 201 особі / 9200 гарячих обідів на суму 828 000,00 грн;
- засобів особистої гігієни (підгузки, пелюшки) 410 особам / 3351 упаковок на суму 1 651 146,96 грн.
Послугою прокату скористалися 594 особи, які отримали та користувалися 873 од. засобів реабілітації.
- Відділенні денного, цілодобового тимчасового перебування.
За минулі 12 місяців у відділенні надали послуги 1230 особам:
- послугу «денний догляд» отримали 279 осіб, із них ВПО – 32 особи;
- послуга цілодобового догляду отримало 54 особи.
У 2024 році навчання в університеті третього віку пройшли 1014 слухачів, серед них 94 ВПО, функціонує 62 групи, з яких 47 в територіальному центрі та 15 груп у мікрорайонах міста.
Послугу екстреного кризового втручання у 2024 році отримали 43 особи, з них 23 внутрішньо переміщених осіб, поселено до стаціонарних установ - 29 осіб.
Також працівники терцентру завдяки співпраці з волонтерами розширили асортимент та наповнення пункту прокату засобами реабілітації.
Було облаштовано зону відпочинку, з урахуванням вимог для людей з інвалідністю, та встановлено тактильні орієнтири для осіб з порушеннями зору, зокрема таблички шрифтом Брайля.
Реалізували громадський проєкт «Бюджет участі» і створили кімнату психологічного консультування для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, в тому числі ВПО, — кабінет емоційного зцілення «Сфера довіри».
Крім того, центр активно співпрацює з благодійними фондами. Зокрема, завдяки підтримці БФ «Рокада» та УВКБ ООН було надано допомогу на суму 880 тис. грн для покращення роботи Університету третього віку. Аудиторію було оснащено необхідним обладнанням, а також облаштовано відпочинкову зону на території терцентру для слухачів університету.
Загалом, протягом минулого року послуги було надано 26363 особам.