Новини

Підсумки брифінгу заступника міського голови Романа Примуша

Ситуація із захворюванням на Covid-19, за словами заступника міського голови Романа Примуша, зараз стабільна, в стаціонарних закладах всього 6 хворих. Це один з найнижчих показників за весь період пандемії. «Але ми бачимо і можливі загрози на майбутнє, - наголошує він, - зокрема і модифікацію вірусу «Дельта». Тому велику увагу приділяємо вакцинації».

Скільки мешканців громади вже імунізувалися від Covid-19?

В нашій громаді близько 230 тисяч дорослого населення потребує вакцинації. Наразі 30 тисяч мешканців уже провакцинувалися першою дозою вакцини, 17 тисяч – другою. Бачимо, що першою дозою охопили близько 13% дорослого населення. Для колективного імунітету ВООЗ рекомендує 70%. "Ставимо завдання до жовтня вакцинувати не менше 70 тисяч мешканців громади", - каже Роман Примуш.

Де проводиться вакцинація зараз?

Роман Примуш наголошує, що наразі вакцинація триває у Центрі вакцинації за адресою вул. володимирська, 92, щоденно з 9 до 16.00 год. Тут щеплюють вакциною Moderna у будні дні і другою дозою вакцини CoronaVac у вихідні. Також працюють 4 пункти щеплень, де вакцинують AstraZeneca і CoronaVac (перша чи друга доза). Вакциною Pfizer наразі винятково ревакцинують організовані колективи.

Із загальної кількості близько 11 тисяч осіб щеплювалися у Центрі вакцинації. Велику роботу провели в колективах.

Якими вакцинами імунізуються хмельничани?

За словами заступника міського голови, найбільше хмельничан щепилися вакциною Pfizer – 9958 першою дозою, 6121 другою, AstraZeneca – 7397 першою дозою, 5841 другою, CoronaVac – 7244 першою дозою, 4719 другою, Moderna – 5385 першою дозою.

Усі вакцини є у наявності.

Щодо професійних груп, то вже імунізовано 65% медиків та 50% вчителів і працівників педагогічних закладів.

Хто видає сертифікат про вакцинацію?

Сертифікат про вакцинацію заповнює і видає сімейний лікар. Він може бути надрукований і на жовтому папері, як це вимагалося раніше, і на звичайному білому. У Міністерстві цифрової трансформації тестують електронний сертифікат і обіцяють, що невдовзі він працюватиме через додаток «Дія».

Що ж робити хмельничанам, які подорожують?

Перевіряти на сайті Міністерства закордонних справ вимоги до в’їзду у ту чи іншу країну, звертати увагу на те, які сертифікати там визнані.