Новини

«Пасхальні подарунки власноруч» хмельничани вчилися робити на майстер-класах

Культурна спадщина нашого народу свідчить про ретельну та довготривалу підготовку до свята Великодня. А головним атрибутом його вважається писанка. Писанкарське ремесло в українському мистецтві дуже старожитнє та історично обумовлене, адже саме писанка в давнину вважалася могутнім оберегом від лиха та горя. Вшанування здобутків українського художнього мистецтва та поширення його серед нинішнього покоління надихнуло викладачів класу образотворчого мистецтва Хмельницької дитячої музичної школи №2, майстриню по писанкарству, члена національної спілки народного мистецтва Наталю Лезнюк та Вікторію Назаренко провести майстер-класи по писанкарському ремеслу «Пасхальний подарунок власноруч».

Три дні  поспіль усі охочі мали змогу долучитися до стародавнього розпису української писанки у бібліотеці №2, бібліотеці №12 та у Хмельницькій дитячій музичній школі №2. Усі учасники майстер-класів з неабияким бажанням та запалом створювали свої власні культурні обереги. Варто зазначити, що існує безліч способів та орнаментів розпису писанки. На цьому заході були використані одні із найдавніших малюнків та символів, що сприяють гарному врожаю (безконечник, баранячі ріжки), символи здоров’я та довголіття (риба, сонечко), символи, що лікують (соняшник, п’явки), символи кохання (смерека, квіти).

Майстер-класи проходять у рамках фестивалю писанок «Великодній дивосвіт» управління культури і туризму запрошує усіх бажаючих відвідати майстер-класи з писанкарства. На майстер-класах ви зможете дізнатися про зміст закодованих символів, пізнати особливості писанкового розпису та навчитися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти.

Графік проведення майстер-класів у рамках фестивалю писанок «Великодній дивосвіт».