Новини

О. Симчишин на форумі «GreenEnergy»: «Місто має чимало пропозицій для бізнесу у сфері енергоефективності»

У Хмельницькому розпочався дводенний Подільський енергетичний форум «GreenEnergy». Сьогодні захід пройшов у формі панельних дискусій, доповідей, презентацій проектів та обміну досвідом. Завтра ж учасники форуму відправляться на об’єкти, котрі розміщені на території Хмельницької області, де впроваджено енергоефективні заходи або використовуються альтернативні джерела енергії. Серед учасників заходу є чимало іноземних експертів галузі, зокрема з Польщі та Об’єднаних Арабських Еміратів, вітчизняні та іноземні бізнесмени, представники влади Хмельницької та Вінницької областей. Організаторами цього форуму є Центри підтримки бізнесу м. Вінниця та м. Хмельницький за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках ініціативи EU4Business. І, як зазначають організатори, є яскравим прикладом співпраці сусідніх областей над вирішенням спільних, стратегічних проблем.

На форумі Хмельницький міський голова Олександр Симчишин повідомив, що Хмельницький взяв курс на ернергоефективність два роки тому і має конкретні результати, які, до слова, було презентовано на підсумковій конференції Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». На переконання міського голови, зміна свідомості кожного споживача – це запорука не лише заощаджень власних коштів, а й внесок у енергетичну незалежність країни. Саме з цією метою у місті було проведено два форуми на тему енергоефективності.

«За два останніх роки ми зробили неймовірно багато зусиль, які вилились у конкретний результат ми навчилися трохи заощаджувати та визначили для себе подальші кроки. Без перебільшення ми одні з кращих по теплоенергетиці, ми використовуємо сонячні панелі, активно модернізуємо будівлі бюджетної сфери – школи, дитсадки, медзаклади, ми їх утеплюємо, встановлюємо індивідуальні теплові пункти. Також можемо уже на сьогодні говорити про конкретні вирішені проблеми зі сміттям та маємо чіткий план, як діяти далі. Переконаний, що ми зможемо, як і запланували, у 2022 році презентувати новий сучасний сміттєпереробний завод», говорить Олександр Симчишин.

За словами міського голови, для бізнесу та інвестицій місто має чимало пропозицій: дахи комунальних приміщень та бюджетних установ пройшли інвентаризацію та готові до встановлення сонячних панелей; готові говорити на тему сміття, показувати концепцію та усі напрацювання у цьому напрямі; готові говорити про ЕСКО-механізм, який, до слова, у Хмельницькому уже впроваджується на п’яти об’єктах; також є розрахунки по заміні зовнішнього освітлення і над цим теж можна працювати.

Сподіваємося, що цей захід для міста буде не лише подією, а й кроком до втіленням конкретних проектів.