Новини

На виконання інвестиційної програми МКП «Хмельницькводоканал» передбачено близько 10,4 млн грн

Міське комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» є стратегічним підприємством і водночас одним із найскладніших серед усіх підприємств житлово-комунального господарства міста. На черговій сесії Хмельницької міської ради затверджена Інвестиційна програма цього підприємства на 2019 рік. Заплановані заходи, які будуть реалізовані впродовж року, дадуть можливість покращити якість водопостачання і водовідведення міста та зменшити кількість аварій на мережах.

В інвестиційній програмі передбачені заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів щодо модернізації та закупівлі транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, щодо підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища.

Фінансування заходів інвестиційної програми здійснюється за рахунок амортизаційних відрахувань. Загальна сума коштів для виконання інвестиційної програми складає близько 10,4 млн грн (без ПДВ), з них: водопостачання – 6,3 млн грн, решта – водовідведення.

В розділі водопостачання передбачені наступні заходи:

 • Реконструкція артезіанських свердловин №18, 26 першого підйому Чернелівського водозабору, с.Чернелівка, Красилівського району, Хмельницької області. Метою проекту являється заміна існуючих насосних агрегатів, що вичерпали свій ресурс на сучасні енергозберігаючі насосні агрегати разом із водопідйомними трубами та шафами керування, для зменшення споживання електроенергії та підвищення надійності забезпечення питною водою із свердловин мешканців м. Хмельницького. Після проведення реконструкції свердловин очікуються позитивні зміни в якості надання послуг з централізованого водопостачання, зменшення витрат на аварійновідновлювальні роботи за рахунок підвищення надійності роботи, зменшення втрат води питної якості за рахунок зменшення не продуктивних витоків тощо.
 • Будівництво ділянки водопроводу діаметром 400 мм через річку Південний Буг по Старокостянтинівському шосе (поблизу автомобільного мосту) в місті Хмельницький. Будівництво ділянки сталевого водопроводу Ø 500 мм по вул. Старокостянтинівське шосе із заміною на поліетиленовий водопровід Ø 400 мм, протяжністю 224,4 м.п. забезпечить підвищення надійності водопостачання району “Заріччя”, “Виставка”, “Лезневе”. Крім підвищення надійності водопостачання, будівництво цього водопроводу забезпечить зменшення витоків із існуючого водопроводу, який відпрацював 45 років та зменшення експлуатаційних затрат, в тому числі затрат на аварійновідновлювальні роботи.
 • Реконструкція ділянки водопроводу діам. 400 мм по вул. С.Бандери від вул. Верхня Берегова до вул.Нижня Берегова в м.Хмельницький. Реконструкція ділянки сталевого водопроводу Ø 400 мм із заміною на поліетиленовий водопровід Ø 400 мм, протяжністю 99 м.п., на вул. С.Бандери зумовлена збільшенням частоти аварійновідновлювальних робіт на відповідній ділянці сталевого водопроводу, що проходить проїжджою частиною вулиці із значно завантаженим трафіком руху громадського транспорту. Цей водопровід експлуатується з 1973 року і на сьогоднішній день повністю відпрацював свій експлуатаційний та технічний ресурс. Впровадження даного заходу дозволить зменшити непродуктивні витоки води питної якості та значно знизити експлуатаційні затрати на утримання даного водопроводу за рахунок підвищення надійності його роботи, покращити якісні показники централізованого водопостачання північного району міста.
 • Реконструкція ділянки водопроводу від вул. Зарічанська до житлового будинку №16 по вул. Старокостянтинівське шосе в м. Хмельницький. Реконструкція передбачає виконати заміну ділянки сталевого водопроводу діаметром 500 мм на водопровід із поліетиленових напірних труб діаметром 400 мм, а також побудувати водопровідну камеру 3м х 2,5м із збірних залізобетонних елементів в місці приєднання до існуючої мережі, в камері встановлюється запірна арматура (засувка чавунна фланцева діаметром 400 мм) і перехід сталевий приварний діаметром 400/500 мм. Отже, після проведення реконструкції ділянки водопроводу очікуються позитивні зміни в стабільності надання послуг з централізованого питного водопостачання за рахунок зменшення зупинок водопостачання, зменшення витрат на аварійновідновлювальні роботи, зменшення втрат води питної якості.
 • Реконструкція системи зовнішнього освітлення насосної станції №9 МКП “Хмельницькводоканал” за адресою: проспект Миру, 36, м. Хмельницький.
 • Реконструкція системи зовнішнього освітлення насосної станції №10 МКП “Хмельницькводоканал” за адресою: с. Чернелівка, Красилівський район, Хмельницька область. Постійний ріст цін на енергоносії стимулює підприємства впроваджувати енергозберігаючі технології. Серед заходів, спрямованих на зменшення енергозатрат на підприємстві, є заміна ламп розжарювання на сучасні енергозберігаючі.
 • Придбання спеціалізованого автомобіля для аварійновідновлювальних бригад. Спеціалізований автомобіль призначений для транспортування бригад служби водопровідних мереж до місця виконання та забезпечення технічної складової робіт, з метою виконання планових, поточних, аварійновідновлювальних та профілактичних робіт на мережах водопостачання.

 

В розділі водовідведення передбачені наступні заходи:

 • Реконструкція самопливного каналізаційного колектора по вул. Старокостянтинівське шосе в м. Хмельницький. У 2019 році планується завершити, розпочаті у 2018 році роботи по реконструкції самопливного каналізаційного колектора діаметром 600 мм по вул. Старокостянтинівське шосе. Реконструкція самопливного колектора забезпечить підвищення якості надання послуг з централізованого водовідведення міста Хмельницького, дозволить зменшити екологічну небезпеку басейну річки Південний Буг та навколишнього середовища обласного центру.
 • Заміна насосного агрегату на КНС1. Каналізаційна насосна станція КНС1 здійснює перекачку господарсько-побутових стоків з 1968 року. На станції працює 3 насосних агрегати, які у зв'язку з довготривалою експлуатацією (більше 30 років) відпрацювали свій експлуатаційний термін і знаходяться в фізично зношеному стані, що призводить до частих ремонтів, які потребують значних затрат коштів підприємства. Модернізація насосного обладнання на КНС-1 необхідна, так як дане обладнання відпрацювало свій матеріальний та амортизаційний ресурс, що в свою чергу підвищить енергоефективність використання обладнання та підвищить надійність роботи каналізаційної насосної станції.
 • Придбання спеціалізованого автомобіля для аварійновідновлювальних бригад. Спеціалізований автомобіль призначений для транспортування бригад служби водопровідних мереж до місця виконання та забезпечення технічної складової робіт, з метою виконання планових, поточних, аварійновідновлювальних та профілактичних робіт на мережах водопостачання.
 • Реконструкція головної каналізаційної насосної станції із заміною затворів, засувок по вул. Трудова, 6Б у м. Хмельницький. Головна каналізаційна насосна станція (ГКНС) була введена в експлуатацію в 1985 році. Враховуючи те, що зараз проводяться заходи з модернізації ГКНС (встановлення сучасного енергозберігаючого насосного обладнання) виникає необхідність в оперативному відключенні потоків стічних вод. В зв'язку з інтенсивним режимом роботи існуюча запірна арматура не забезпечує герметичного перекриття, що в свою чергу унеможливлює ремонт насосного обладнання та напірних колекторів. Цей захід покращить якість та надійність роботи системи водовідведення в цілому та покращить якість надання послуг з водовідведення споживачам міста. Також сприятиме стабілізації дійсної екологічної ситуації в місті, в тому числі не забрудненню басейну річки Південний Буг.

 

Після реалізації заходів інвестиційної програми МКП “Хмельницькводоканал” очікується: забезпечення економічного ефекту 696,01 тис.грн./прогнозний період зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів на 200,62 тис.кВт.год на рік.