Новини

На творчій зустрічі з художником Радимиром Міляром у центральній міській бібліотеці представили виставку робіт студії «Відродження»

У центральній міській бібліотеці відбулася творча зустріч з художником, мистецтвознавцем, режисером Радимиром Міляром. Він представив виставку робіт учнів студії «Відродження», яку вже протягом багатьох років веде у своїй художній майстерні. Студія існує в рамках загального проекту організації «Хранителі спадщини». Остання виникла у 2008 році. Представляє новий напрямок, що виходить з джерел національного мистецтва та зумовлює глибинне розуміння культурної спадщини минулого.

Пан Радимир – керівник організації: «У студії «Відродження» ми відновлюємо і наслідуємо традиції далекого минулого, орієнтуємося на великих майстрів Ренесансу. Нас захоплюють складні постаті, теми – філософські, історичні, релігійні. Для мене особисто особливим є Данте».

Учні спочатку навчаються у молодіжному центрі творчого розвитку «В майбутнє через культуру», де вивчають техніку академічного малюнку та основи живопису. Далі – у художній майстерні Радимира Міляра. Варто зазначити, що художник створив свій напрямок у викладанні образотворчого мистецтва, в основі якого – «теорія синтезу».

Зі слів художника: «Творчий метод синтезу мистецтв придуманий не нами. Виник він у ХІХ столітті, створений був у музиці. Художники епохи Відродження користувалися ним. І ми, як хранителі спадщини, у студії десь успадковуємо цей принцип».

Учні пишуть не тільки картини, а й поезію до них. А вивчаючи техніку старих майстрів, створюють цікаві та складні тематичні композиції, шукають себе у різних напрямках, жанрах та стилях (символізмі, сюрреалізмі, космізмі й ін.).

Звернення до жанру портрету є пріоритетним для студійців із «Відродження». Тому до виставки робіт, яку представили у центральній міській книгозбірні, увійшло чимало портретів. Це – картини з серії «Видатні постаті»: «Образ Спасителя» Наталії Колесник, «Сократ» Ольги Лазаренко, «Клеопатра» Катерини Подлевської, «Шевченко» Ірини Стасюк, «Беатріче» Олесі Прокопової та «Данте» Радимира Міляра та інші. На виставці також представлені роботи фотостудії в оригінальному жанрі фототеатру (за історичним напрямком "Романтика Середньовіччя"). Згадані картини є втіленням теорії синтезу мистецтв, особливо літератури і живопису.

Радимир Міляр як син Едварда Міляра, автора понад трьох тисяч живописних полотен та графічних робіт, під час зустрічі розповів про маловідомі сторінки творчого шляху батька.

На бібліотечному заході представили і біографічний роман «Пришелець з Європи» Миколи Мачківського. Він, як зазначено у передмові, «про долю талановитого живописця, графіка, поета, філософа, мандрівника академіка Едварда Міляра». До речі, її видано за Програмою підтримки книговидання та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською».

У контексті біографічно-мистецьких шляхів на творчій зустрічі чимало говорили про жанр бардівської пісні, також звучали музичні твори та авторська поезія, присвячена живопису.

За матеріалами ЦБС

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!