Новини

На громадських слуханнях представили «Схему комплексного озеленення міста»

Проект «Схеми комплексного озеленення території міста Хмельницького» був готовий ще наприкінці 2015 року, проте до нього було багато зауважень й проект кілька разів відправляли на доопрацювання. Розробкою схеми озеленення займалося Державне підприємство “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “ДІПРОМІСТО” ім. Ю. М. Білоконя”.

«Вже півтора роки ми неодноразово збиралися з екологами та працівниками з відповідних управлінь й вносили свої корективи до схеми, – говорить заступник міського голови Андрій Бондаренко. – Науково-дослідний інститут кілька разів переробляв проект, тобто ми його хочемо зробити максимально досконалим. Ми за те, щоб зелені зони не забудовувалися, а навпаки їхня кількість збільшувалася».

Аби виявити недоліки та їх усунути до затвердження було вирішено провести громадські слухання з цього питання, хоча й закон не передбачає таких обговорень. Представляти «Схему комплексного озеленення міста» в ідеалі мали б розробники, але вони не відгукнулися на запрошення, тому директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич розповів про основні моменти з пояснювальної записки схеми.

«У місті налічується 251,77 га зелених насаджень загального користування. До них входять 6 парків, 1 дендропарк, 7 скверів, набережна та бульвари, зелені насадження житлових районів, міжквартальні або при групі житлових будинків», – зазначив Олександр Чорнієвич.    

Приватна забудова на цей час має площу 1107 га зелених насаджень, тобто загальний відсоток озеленення приватної забудови становить 32,2% від загальної площі забудови, заклади освіти мають загальну площу зелених насаджень 73,0 га, що становить 40,7% від загальної площі освітніх закладів.  Це узагальнені показники, якщо брати кожен освітній заклад окремо, то ситуація варіюється від 5% до 50% зелених насаджень від загальної території закладу. Як зазначено у схемі озеленення, половина закладів освіти має достатній рівень, що відповідає нормативам ДБН, натомість решті потрібно працювати над озелененням території.   

У ході обговорень у громадськості виникло чимало запитань та пропозицій. Підсумовуючи зустріч заступник міського голови Андрій Бондаренко подякував усім за співпрацю. Попросив надати пропозиції у письмовому вигляді й пообіцяв, що їх вкотре доправлять у науково-дослідний інститут, якщо ті не внесуть корективи, їх виправлятимуть уже департамент архітектури разом з екологами та активістами.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!