Новини
На громадських слуханнях представили «Схему комплексного озеленення міста»
Проект «Схеми комплексного озеленення території міста Хмельницького» був готовий ще наприкінці 2015 року, проте до нього було багато зауважень й проект кілька разів відправляли на доопрацювання. Розробкою схеми озеленення займалося Державне підприємство “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “ДІПРОМІСТО” ім. Ю. М. Білоконя”.
«Вже півтора роки ми неодноразово збиралися з екологами та працівниками з відповідних управлінь й вносили свої корективи до схеми, – говорить заступник міського голови Андрій Бондаренко. – Науково-дослідний інститут кілька разів переробляв проект, тобто ми його хочемо зробити максимально досконалим. Ми за те, щоб зелені зони не забудовувалися, а навпаки їхня кількість збільшувалася».
Аби виявити недоліки та їх усунути до затвердження було вирішено провести громадські слухання з цього питання, хоча й закон не передбачає таких обговорень. Представляти «Схему комплексного озеленення міста» в ідеалі мали б розробники, але вони не відгукнулися на запрошення, тому директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич розповів про основні моменти з пояснювальної записки схеми.
«У місті налічується 251,77 га зелених насаджень загального користування. До них входять 6 парків, 1 дендропарк, 7 скверів, набережна та бульвари, зелені насадження житлових районів, міжквартальні або при групі житлових будинків», – зазначив Олександр Чорнієвич.
Приватна забудова на цей час має площу 1107 га зелених насаджень, тобто загальний відсоток озеленення приватної забудови становить 32,2% від загальної площі забудови, заклади освіти мають загальну площу зелених насаджень 73,0 га, що становить 40,7% від загальної площі освітніх закладів. Це узагальнені показники, якщо брати кожен освітній заклад окремо, то ситуація варіюється від 5% до 50% зелених насаджень від загальної території закладу. Як зазначено у схемі озеленення, половина закладів освіти має достатній рівень, що відповідає нормативам ДБН, натомість решті потрібно працювати над озелененням території.
У ході обговорень у громадськості виникло чимало запитань та пропозицій. Підсумовуючи зустріч заступник міського голови Андрій Бондаренко подякував усім за співпрацю. Попросив надати пропозиції у письмовому вигляді й пообіцяв, що їх вкотре доправлять у науково-дослідний інститут, якщо ті не внесуть корективи, їх виправлятимуть уже департамент архітектури разом з екологами та активістами.