Новини

На фасаді Хмельницького вищого професійно-технічного училища №4 відкрили меморіальні дошки трьом випускникам закладу

Сьогодні на фасаді Хмельницького вищого професійно-технічного училища №4 відкрили меморіальні дошки трьом випускникам закладу, які загинули у російсько-українській війні - Руслану Ліщуку, Дмитру Миколайчуку та Миколі Грабарчуку.

"Ми не можемо розділити ваш біль, - звернувся до рідних загиблих, які були присутні на урочистостях, міський голова Олександр Симчишин, - бо ви віддали війні найцінніше - своїх рідних. Але робитимемо все можливе, щоб імена ваших дітей, чоловіків, братів, батьків не були забуті. І щоб Україна, за яку вони загинули, відбулася. П'ятий рік триває війна, майже дві сотні наших земляків загинули, - звернувся очільник міста до учнів училища, - кожен з них - чийсь син, чоловік, брат, батько, друг. Щоразу, коли проходитимете повз ці меморіальні дошки - зупиніться, подивіться у очі цим хлопцям. Згадайте, що вони були такими ж, як і ви. Але віддали своє життя за наше майбутнє".

Ліщук Руслан Володимирович народився 22 квітня 1978 р., у м. Хмельницький.
Загинув 28 жовтня 2014 р. (помер від поранень) у званні сержанта. Служив старшим стрільцем у 128-мій окремій гірсько-піхотній бригаді.
Руслан отримав важкі поранення під час мінометного обстрілу російськими бойовиками в районі міста Дебальцеве. Руслан залишився без ноги та руки, були поранення у голову, його доправили до Харківського шпиталю, де він прийшов до тями, потім переправили до Львова. Два тижні лікарі боролися за життя українського воїна. Помер у Львівському військовому шпиталі.
Без чоловіка та батька залишились дружина та двоє дітей.
Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Згідно з рішенням п’ятої сесії Хмельницької міської ради № 1 від 16 березня 2016 р. нагороджений Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів міста Хмельницького (посмертно).
Рішенням Хмельницької міської ради присвоєно звання "Почесний громадянин міста Хмельницького" (посмертно).

Миколайчук Дмитро Васильович народився 13 червня 1993 р., с. Ломачинці, Віньковецький район, Хмельницька область.
Загинув 24 січня 2015 р., с. Виноградне, Маріупольська міська рада, Донецька область.
Служив стрільцем у Херсонському окремому батальйоні, Південне ОТО НГУ.
Загинув близько 9.20 год. 24 січня 2015 р. внаслідок обстрілу з РСЗО "Град" блокпосту Національної гвардії України на підступах до міста Маріуполя, у селищі Виноградному Маріупольської міської ради Донецької області (при цьому ще один військовослужбовець НГУ дістав поранення, у селищі були зруйновані кілька житлових будинків, лінії елетропередач та газорозподільна станція).
Залишилися батьки, брат та дві сестри.
Похований у с. Ломачинці, Віньковецький район, Хмельницька область.
Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
З 1 вересня 2009 року навчався у Вищому професійному училищі №4 м. Хмельницького (за спеціальністю «Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр»), після закінчення якого восени 2013 року був призваний на строкову військову службу, яку проходив у 9-й окремій бригаді внутрішніх військ МВС України, дислокованій у м. Сімферополі. Після анексії Росією Криму повернувся на материкову частину України і продовжив службу у херсонській військовій частині НГУ. Згодом, після відпустки, добровільно зголосився взяти участь у АТО.

Грабарчук Микола Олегович народився 7 серпня 1996 р., с. Печеське, Красилівський район, Хмельницька область.
Загинув 16 березня 2017 р., с. Лобачеве, Новоайдарський район, Луганська область.
Служив у 14-тій окремій механізованій бригаді.
Загинув 16 березня 2017 р. внаслідок мінометного обстрілу опорного пункту поблизу с. Лобачеве (Новоайдарський район) Луганської області.
Залишились батьки, сестра.
Похований у с. Печеське, Красилівський район, Хмельницька область.
Указом Президента України № 12/2018 від 22 січня 2018 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).