Новини

Леся Українка: без ярликів та стереотипів

До річниці від дня народження Лесі Українки Центральна публічна бібліотека влаштувала інтерактивне знайомство з життям та творчістю поетки «Сучасна Леся Українка». Провела книгозбірня заняття 23 лютого для юних гостей — учнів 7-Б класу гімназії №1. Захід підготували так, аби учасники змогли поглянути на постать Лесі Українки по-новому — без ярликів та стереотипів.

У бібліотеці оформили 5 різних локацій: «Родина Косачів», «Лесині шляхи», «Лесина музика», «Лесині мови», «Побажання від Лесі». На кожній з них діти занурювалися в історію життя Лесі, відкривали її для себе як оптимістку, інтелектуалку, поліглота, жінку, що мала прекрасне почуття гумору та вміла гостро відповісти критикам.

Учні «познайомилися» з родиною Косачів, «мандрували» Україною та світом Лесиними стежками. Прослуховували її улюблені музичні твори у виконанні викладачки школи мистецтв «Райдуга» Наталії Заєць та учениці школи Софії Козак. Аня Бачмага, учасниця: «Я дізналася, що Леся Українка насправді була веселою, активною людиною, знала багато мов, мала власну думку з будь-якого питання».

Наприкінці інтерактивного заходу кожен учасник витяг собі з чарівної скриньки вірш-передбачення.

А 23 лютого бібліотечні працівниці філії №3 разом із класною керівницею четвертокласників Марією Анатоліївною Шпак організували затишні читання. Тематично їх присвятили черговій річниці від дня народження видатної мистикині слова Лесі Українки. Тож захід назвали словами письменниці «Я маю в серці те, що не вмирає».

Дітям розповіли цікаві факти з життя та творчості поетки, ознайомили з її творами та книгами, котрі є у фондах бібліотеки.

На завершення заходу учні продекламували Лесині поезії.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!