Новини
Книгу про визвольну боротьбу українців на початку ХХ століття презентовано в рамках фестивалю «Гальчевський Фест»
В рамках проведення патріотичного фестивалю Гальчевський Фест було презентовано книгу «Батькам скажеш, що був чесний» авторства Романа Коваля. На творчий вечір, який відбувся у виставковій залі школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, завітали хмельничани, які цікавляться історією боротьби українців за незалежну та вільну Україну, процесами становлення української державності.
В книзі автор розповідає про визвольні змагання 1917-1920-х років та звичайних українців, які в боротьбі проти російських окупантів ставали героями. В роботі викладено 50 біографій українських героїв, 10 драматичних історій, 10 спогадів і 10 документів зі справи отамана Антона Шкарбуненка-Шкурка, який вів збройну боротьбу до осені 1925 року. В книзі опубліковано 340, переважно унікальних, світлин та розділи, які відтворюють біографії героїв, народжених на території сучасної Хмельницької області. Один з них – “Терпке життя сотника Монкевича”. Борис Монкевич народився у селі Баговиці, тепер Кам’янець-Подільського району. Воював в армії і його брат – Яків Монкевич.
«Працюючи з архівними даними, я прочитав фразу «Батькам скажеш, що був чесний». Ці слова належать козакові Левкові, який в бою з більшовиками отримав смертельне поранення і просив побратима, щоб він передав батькам його останні слова. В ту мить мене пронизала думка – наскільки важливо, щоб ми були схожими на своїх батьків, дідів та прадідів, адже лише тоді ми залишимося українцями», - розповів Роман Коваль, презентуючи свою книгу.
Авторська робота містить нариси про драматичну боротьбу, яка точилася на території сучасної Хмельницької області, наприклад, «Братовбивець Павло Горбатюк», «Отаман Семесенко: «Війна на сльози не вдаряє», «Д-р Христина Сушко», «Знаємо за що воюємо: за Україну!».
Розповів Роман Коваль і про подільського отамана Чорного Ворона – Віктора Чекірду із села Іванківці, що на околиці міста Хмельницького, та про випускників Української господарської академії в Подєбрадах – вояків Армії УНР, які народилися на території Хмельницької області.
Народний артист України Тарас Компаніченко та лірник Ярема Шевчук представили присутнім пісні доби УНР.
Також в залі школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва було організовано виставку із фотографіями воїнів, які саме зараз боронять незалежну Україну на Сході. Кожен бажаючий мав можливість придбати книги на історичну тематику.