Новини

Капітальні ремонти багатоквартирних будинків будуть здійснюватися за співфінансування мешканців та коштів з міського бюджету

Капітальні ремонти багатоквартирних будинків будуть здійснюватися за співфінансування мешканців та коштів з міського бюджету – у цьому полягає суть «Програми співфінансування робіт з капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків м. Хмельницького на 2017 - 2022 роки». ЇЇ ухвалили на черговій сесії  депутати.

На сьогодні у житловому господарстві існує такий парадокс – квартири приватизовані, допоміжні приміщення є власністю мешканців, а будинок, як цілісний комплекс, разом з прибудинковою територією знаходиться у комунальній власності територіальної громади. Реновація будівель не проводилась десятиліттями, як наслідок – стан житлових будинків без капітальних ремонтів погіршується. Величезних фінансових ресурсів, які необхідні для повної реновації житлового фонду у місцевому бюджеті немає. Тому в управлінні ЖКГ переконані, що завдяки прийняттю і впровадженню цієї Програми питому кількість будинків вдасться капітально відремонтувати. Усе залежатиме від самих мешканців, наскільки вони небайдужі, активні і переймаються проблемою.

«Співфінансування буде встановлене у різному відсотковому співвідношенні. Усе залежатиме від віку будинку та виду ремонтних робіт. Слід зазначити, що 100% фінансування з бюджету передбачається на капітальний ремонт прибудинкових територій, спортивних та дитячих майданчиків та у випадках, коли невиконання робіт може призвести до аварійного стану будинку, – говорить начальник управління ЖКГ Василь Новачок. – Таким чином ми плануємо у людей виховувати відчуття відповідального власника».

У Програмі чітко виписано механізми визначення обсягу вартості робіт, проведення зборів співвласників, перелік необхідних документів тощо.
Повний текст Програми за
посиланням. 

Розміри співфінансування у відсотковому значенні

№ зп

Термін експлуатації житлових будинків

Кошти міського
бюджету

 Кошти мешканців   будинків
 

1

від 10 до 25 років

40%

60%
 

2

від 25 до 50 років

60%

40%
 

3

від 50 до 70 років і більше

80%

20%
 

Перелік робіт з капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків, що фінансуються в іншому відсотковому значенні
 

4

Капітальний ремонт шатрової покрівлі у 2 поверхових будинках
 

90%

10%

5

Капітальний ремонт шатрової покрівлі у 3-4 поверхових будинках
 

80%

20%

6

Капітальний ремонт м’якої, шиферної, металевої та інших покрівель з використанням нових матеріалів або суцільна заміна їх іншими матеріалами
 

80%

20%

7

Відновлення зовнішньої штукатурки з подальшим фарбуванням фасадів
 

50%

50%

8

Капітальний ремонт (заміна) ліфта
 

90%

10%

  • Якщо в будинку проводились роботи з капітального ремонту термін експлуатації визначається з врахуванням останньої дати проведення такого ремонту.