Новини

«Інформаційна та кібербезпека»: у центральній публічній бібліотеці Хмельницької громади завершилися навчання

Інтернет відкрив чимало можливостей. Та ніхто не сперечатиметься, що кожному варто навчитися безпечно користуватися ним, аби мережа не стала причиною зайвих проблем. Саме тому на базі центральної публічної бібліотеки Хмельницької громади для всіх охочих організували спеціальні навчання «Інформаційна та кібербезпека».

У період з травня по червень відбулося 5 циклів тренінгів. Учасники знайомилися з принципами інформаційної та кібербезпеки, у тому числі в соцмережах та месенджерах. Говорили і про фінансову безпеку, а ще розбиралися в особливостях кібервійни.

Такі тренінги організувала ВГО «Українська бібліотечна асоціація»/Ukrainian Library Association у партнерських бібліотеках Вінниці, Запоріжжя, Львова, Тернополя та Хмельницького в межах проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується UNDP Ukraine/ПРООН в Україні за підтримки Швеції.

Всі тренінги відбувалися онлайн, тому стати їх учасниками в центральній публічній бібліотеці змогли не тільки мешканці Хмельницького, а й жителі інших куточків України (Києва, Харкова та ін.), а також українці, які через війну наразі перебувають за кордоном.

Координацією проєкту займалися безпосередньо бібліотекарки. Окрім того, до тренерської команди доєдналися й внутрішньо переміщені особи – професіонали у сфері інформаційної та кібербезпеки.

Загалом у Хмельницькому на базі центральної публічної книгозбірні провели заняття для 5 груп. У результаті 82 учасники успішно завершили навчання та отримали відповідні сертифікати.

«З одного боку завдяки соцмережам та месенджерам ми маємо змогу спілкуватися з рідними та близькими, а з іншої – на нас тут чатує багато небезпек. Новачку та й навіть досвідченому користувачеві варто про них знати. Те саме стосується й мобільних додатків. Та найбільше завдяки курсу я була рада навчитися допомагати країні, зрозумівши особливості кібервійни», - поділилася враженнями учасниця навчання Юлія Кривенко.

«Курс дав нам чіткі знання щодо захисту своїх персональних даних. Ми пройшли шлях від створення та перевірки надійності пароля аж до хакерської атаки на ворожі сайти. Доступно, просто та зрозуміло про методи захисту особистих даних. Впевнена, що такі знання необхідні кожній людині», - зазначила ще одна учасниця Тетяна Венгрова.

Зауважимо, що для реалізації проєкту центральна публічна бібліотека громади як Хаб цифрової освіти отримала від організаторів 10 планшетів. Техніка й надалі допомагатиме користувачам книгозбірні безпечно освоювати інформаційний простір.

За інформацією Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!