Новини

Хмельницький став третім містом, у якому впроваджено електронні проїзні квитки

Відтепер у хмельничан та гостей міста, які оплачують проїзд у комунальному транспорті Хмельницького за допомогою QR-коду, з’явилася можливість придбати проїзний.

“Оплата смартфоном та QR-кодом у хмельничан до сьогодні асоціювалася з разовою оплатою за проїзд, - розповідає Андрій Бондаренко, заступник міського голови. - За півтора роки, які працює сервіс, ми зрозуміли, що є частина хмельничан, які обрали для себе цей вид оплати за проїзд як постійний. Тому потрібно створювати для них нові зручності. Так з’явився електронний проїзний, який вдалося впровадити завдяки співпраці влади, “Електротрансу” та ПриватБанку”.

Проїзний квиток можна обрати на вибір – терміном на місяць або на один день. Вартість добового електронного проїзного становить 10 гривень, проїзний на місяць коштуватує 130 грн. Місячний проїзний найвигідніше купувати на початку місяця, оскільки наразі його дія завершуватиметься 30 числа кожного місяця. Це зроблено на прохання комунального підприємства, проте, як зауважив директор Південно-Західного РУ ПриватБанку Юрій Браніцький, технічно є можливість, щоб місячний проїзний діяв від моменту його придбання і протягом 30 наступних календарних днів. 

 «Сьогодні Хмельницький став третім містом в Україні, де в міському транспорті введено електронні проїзні, – зауважив Юрій Браніцький, директор Південно-Західного РУ ПриватБанку. – Попереду лише такі великі міста як Дніпро та Львів. І мені, в першу чергу, як хмельничанину усвідомлювати це надзвичайно приємно. Адже Хмельницький не лише йде в ногу з часом, а й у своєму розвитку, прагненні до новацій задає темп іншим українським містам”.

Керівник напрямку платежів Південно-Західного РУ ПриватБанку Віталій Якубовський продемонстрував як легко придбати електронний проїзний квиток. Важливо, що для цього QR-код достатньо зчитати лише раз, далі у додатку Privat24 у розділі «Транспорт» послуга автоматично зберігається. Тож для купівлі електронного проїзного квитка треба увійти в додаток Privat24, обрати термін дії квитка, оплатити карткою будь-якого банку, прив’язаною до додатка, і квиток з’явиться в мобільному телефоні.

Нагадаємо, запуск оплати проїзду в хмельницькому комунальному транспорті за допомогою QR-коду та Приват24 відбувся у травні 2017 року.  В Україні оплатити проїзд смартфоном можуть мешканці 20 міст.